The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 12-12-2016
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
Моята морга (1.9 комън рейл дизел) я взех шест годишна с оригиналният акумулатор и я карах с него още 6-7 години ... следващия (Менети Марели) изкара има -няма две години Сега ще видим тоя колко ще го бъде
И какъв е тоя оригинален акумулатор? И сигурен ли си че тоя, който преди ти е карал автомобила не е купувал нов или е заменял гаранционно с нов?? Като се пише нещо се казва с конкретните му имена!
Още по така наречените необслужваеми - ако беше долял вода на марелито сигурно 5 години щеше да го караш.
По евтин джойс необслужваеми имат затапване което връща изпаренията обратно нещо като компесационното казанче за охлаждащата течност.
Всички сте забелязали че след втората година обслжващите акумулаторите започват да искат доливане и със остаряването им зачестява. И при неослужващите се е същия принцип само че при раздуването се изхвърля елетролита. И първия признак за това е окисляването на плюсовата клема. За пример на нов акумулатор не се окисляват клемите .
__________________
Отговори с цитат
  #52  
Стар 12-12-2016
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сигурен съм, че е оригиналния, но марката не помня - нещо френско , там квото ползват Рено .

п.п. В интерес на истината като взе да дава фира и го отворих Марели-то ама нямаше нужда от доливане .
Отговори с цитат
  #53  
Стар 13-12-2016
Аватара на Радил
Радил Радил е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2014
Мнения: 959
Благодари: 69
Получил благодарност:
295 пъти в 206 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има много фактори които влияят на живота на акумулатора. Поддържане нивото на течността, правилното зареждане от автомобила, правилен монтаж. Задължително планката която го държи към купето трябва да я има, иначе по хубавите български пътища, колата подскача в дупките, а с нея подскача и акумулатора. Това води до падане на оловната паста от плочите и закъсяване. Естествено понякога всичко е и до късмет. Навремето продавах акумулатори на Старт и съм виждал чисто нови бройки с късо. Накратко казано, правилната експлоатация е изключително важна, но е вярно, че има и разлика в качеството на отделните марки.

You'll Never Walk Alone!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 13-12-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лун2лан Вижте мненията
Аз пък се направих на майстор и реших да вида дали има достатъчно електролит в клетките на една варта, която е капсолована но с повече усилие я отворих и установих че е с т.нар. желе... е какво да доливам на това желе като нямам желе
Доливай вода. Желе е като гъба: изсъхва - свива се, поема вода - набъбва. Освен, че не се разтича, се държи като обикновен електролит.

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Мисля, че някъде нагоре го разясних. Хубавите акумулатори са с дебели рамки на клетките (дебели плочи), сепараторите им също са по-дебели и не са рециклирани. Сиреч, чистотата и йонната им пропускливост е по-добра. Оловото е с по-малко замърсители. Стартовият им ток е малко по-малък, както и капацитета на единица обем. Обработени са допълнително (химически) така, че кристала на оловния сулфит да не нараства прекомерно при падане на напрежението, сиреч, да остава разтворим при обратния процес (зареждане), т.е. да не сулфатизира. Произвеждат се с различни лепенки (брандират се различно) на поточните линии на Монбат. Там правят хубавите акумулатори за леки коли, за цяла Европа. За камионите ги правят в Румъния, пак Монбат. Други хубави акумулатори са Silver класа на Варта, стига да не са с рециклирани сепаратори, сделани в софийската околия. Това, за средния клас. Електролитът им е течен.
Високият клас акумулатори е с желеобразен електролит, има още по-малък стартов ток (с по-голямо вътрешно съпротивление са), но позволяват по-дълбоко разреждане, без да променят вътрешното си съпротивление или да сулфатизират. Монтират се на всички автомобили, сертифицирани с евро 6. Цената им е почти двойна.
Кажи сега, братушка, с какво помага това на питащия за "хубав акумулатор", тук ли му е мястото да се коментира и какво общо има с химическите процеси при правия и обратен цикъл, които са едни и същи както при стационарните, така и при мобилните оловнокисели акумулатори?
Първо мислих да ти пиша дълъг трактат как работи всичко в оловнокиселинна (ОК) АКБ (акумулаторна батерия), но се отказах...

Помня как преди 30+ години баща ми отваряше негов акумулатор, отработил 9 години, промиваше го с реагенти (химическа десулфатация - фактическо рециклиране). След което акумулатора отработи още 6 години и беше продаден жив с колата.
Знам къде има промишлена ОК АКБ, която е в експлоатация вече 50г. и никой не планира да я бракува, защото нищо и няма.
После се сетих за ОК АКБ на подводници още от времето на втора световна - бачкаха си докато е жива подводницата, с десетилетия.

Възможно лъскавата реклама за хитрата химия и уникални сепаратори и помага за продажби в днешно време, но по някаква причина акумулатори от времето на бащите и дедите ни работеха не по-зле и караха не по-малко от днешните.
Всъщност все още мога да ти обясня защо, ако поискаш.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 13-12-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Тази технология не обслужван акумулатор в 90% си е минавка за клиента. В повечето случаи си е най обикновен акумулатор ,дето трябва да му се долива вода. Та какво се прави - вместо с развъртащи капачки се прави една обща по цялата дължина, затапване едновременно на всички гърловини и отгоре някаква лепенка. Имах такъв магнет марели, купен от метро и след гаранцията спря да върти. С малко повече сила от ръка отворих общата капачка и веднага се видя че искат доливане дeстилирана вода клетките. Една трета от всички клетките бяха пресъхнали. След тази процедура ме кара още една година и пежото замина при нов купувач заедно с акумулатора.
За фиам акумулаторите - имат си легални ментета само че разликата е в надписа- FAAM.
Друг признак че сте попаднали на батерия с акъла си е тя да подържа не искрящата технология. Това се прави с цел да не се получи някъкъв сакътлък при сваляне или качване на скъпата електроника в автомобила.

Факт, всички се доливат и наистина е цяла капачка под лепенката. Но това на мен ми го казва моят човек, още като ги купувам. Знае, че нямам време да ходя до него, а и че си проверявам периодично колата и всичко по нея, та още с покупката ми казва, след година, да го отворя и евентуално долея. На първата година нищо не трябва да се долива, а на третата доливам около 200гр., като така си кара. Предните и те някъде около третата година ги доливах.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 13-12-2016
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

@Братушка, техниката за ширпотреба отдавна не е като едно време. Повече ме устройва да ми обясниш как да различавам ментетата от истинските, при които е спазвана технологията при производството и в които са вложени изпитани и качествени материали. Не ме интересува особено марката. Заложих на българските Монбат, защото завода им има отлични условия за производство, а търговците у нас бягат от тях, заради малката търговска отстъпка. Това ме наведе на мисълта, че са вложили нещо в тях. Искам да знам, дали съм прав.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 13-12-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нямам особен поглед върху монтанските. Купувах веднъж такъв преди много години, той ми изкара 7г. и беше продаден с колата жив.

Както казвах вече: в електрически аспект няма разлика между акумулатори, ама никаква. Дали пали на студено, колко години ще изкара... всички са еднакви, АКО не излезе заводски дефект.
А това, кои марки имат по-малко заводки дефекти поглед нямам.
За мен това е чист късмет. Може евтин да издържи на друсане невероятно дълго, а може на скупия бош да му се скъса пластина след 3 месеца (от същото друсане).
А сулфатизация (и съответно падане на капацитета) поразява абсолютно всички еднакво. И зависи само от режимите на ползване (зареждане/разреждане предимно). Всичките разлекламирани суперсепаратори, космически технологии и подобни са само прах в очите с търговска цел.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 13-12-2016
лун2лан лун2лан не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 479
Благодари: 20
Получил благодарност:
127 пъти в 74 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=братушка;435295]Доливай вода. Желе е като гъба: изсъхва - свива се, поема вода - набъбва. Освен, че не се разтича, се държи като обикновен електролит.

Наистина има нужда от доливане, макар и да е желе и да кара повече от обикновен електролит. Ще доливам тези дни
Отговори с цитат
  #59  
Стар 14-12-2016
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Вчера взех един moll 75ah 680A пък да видим колко ще кара.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pantsiani за този полезен пост :
дядя Вася (14-12-2016)
  #60  
Стар 14-12-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Защо му се подигравате на човека може да е писал на телефона си.
На моя телефон О и У са разделени през един клавиш и адски рядко ги бъркам по два пъти в една дума
По темата :
Акумулатор на 2 бр дизели на PSG един 1,6HDI и един 2.0HDI ползвам от 2 години EXIDE 64Ah Premium и нямам никакви оплаквания. Откак са сложени свалям само през пролетта за профилактично дозареждане. С тригодишна гаранция са.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
АКУМУЛАТОР, дизел, За, Кой, подобър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Бензин/Дизел! Кой, какво го бОли по колите! dzumba Дъра-Бъра 138 11-09-2016 08:15
акумулатор антена Дъра-Бъра 38 29-09-2015 23:31
ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОМОБИЛЕН АКУМУЛАТОР? boboturboto Дъра-Бъра 29 04-01-2014 15:00
Избор на акумулатор viktor Дъра-Бъра 44 06-12-2013 11:48
A Добър ден chano Кошче 1 09-02-2011 12:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.