The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 04-09-2014
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Значи въпроса не е само до закона. Въпросът опира най-вече до самосъзнание и култура.

В Германия и някои околни държави хората са така възпитани ( или поне повечето от тях ), че не само не хвърлят боклуци по улицата, просто не им идва на акъла да го направят. Толкова е естествено за тях да си хвърлят боклука в коша, а не на земята.

Както и това, че никъде по света не съм видял някой мъж да пикае покрай пътя. Не разбирам българина какво демонстрира като го вади на пътя...толкова ли е сложно да устиска до първата бензиностанция и там да се изпика в кенефа...Баси. Бензиностанции има на всеки 5 км. Ега не се напикае докато стигне до първата... Как в Европа може да стиска докато му се пръсне мехура, а тук не може.
Ако пък толкова искат да избиват комплекси и да си показват спаружените патки, да се снимат и да си ги качат в нета. Там да им ги гледат колкото си искат.

А ние сме си простаци. Откъдето и да ни погледнеш.
Мислех да не се включвам, но не издържах, да чета избиването на комплекси, чрез писане на само това което ти изнася и тънък намек че едва ли не си много повече от другите. Хванал си тук колегите за канарчета понеже живеят в България и няма как да знаят от първо лице дали са истина нещата, които пишеш.

Тук в Дъблин където живея (вторият по големина град в Британската империя на времето) пикаят и повръщат по улиците и не го смятат за кой знае какво. Това не е в покрайните на града, а в центъра му и основно местните хора го правят. Някакъв дори се беше изходил по средата на моста водещ към централната гара. Когато кихат никой не си слага ръка на устата.
С очите си видях как нормално изглеждаш ирландец, пребърка друг минувач и му открадна телефона.
В магазините има захвърляни дрехи по земята или изоставени храни където им падне, понеже са решили че не им трябват.
Миналата седмица бях излязъл пред офиса на фирмата и добре облечен местен човек дойде да ме моли за 3 евро понеже нямал за билет за автобуса, след като му отказах, друг човек му даде и го видях след това как се вмъкна в близкото кафене. По улиците е пълно с изоставени бирени бутилки и кенчета, кучешки изпражнения или повръщано са нормална гледка.

В Америка в силиконовата долина (San Francisco bay area), мениджърите ходеха с омърляни дрехи, виждал съм ги и с захабени (скъсани) дрехи. В колите им беше пълна кочина. Често виждах изхвърлени отпадъци от колите, в близост до края на пътното платно (бутилки, найлонови пликчета, хартии и други).

В Лондон всеки си плюе дъвката на улицата, не могат да смогнат да ги изчистят и изглежда много отблъскващо.

В Австрия съвсем нормално е да се изпърдиш или оригнеш на масата, това го видях когато бях на гости при роднините ми във Виена.

Мразиш Руснаците, но си служиш с типичните за тях манипулации и демагогии.

На Българите в България най-много им липсва това, че да поздравиш другият или държиш учтиво е нещо от миналото.
Както в България така и на другите места има възпитани и не възпитани хора, така че неуместно е да се прави паралел. Просто в другите държави много се поддържа и затова е така подредено и по малко се забелязва.

Сигурно сега ще ме изкараш ядосан ниско платен гастербайтер (понеже парите са най-важното за теб), за да избегна да ти отговарям за това, получавам доста над средната заплата за Ирландия. Не съм се местил от България понеже съм работил нискоквалифицирана (платена) работа, дойдох тук след като получих предложение от местна компания, която ме намери през linkedin заради познанията и опита ми. Работя в офис в идеалният център на града и живея в затворен комплекс пак в централната част.

Последно редактирано от турбо : 04-09-2014 на 00:25
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на турбо за този полезен пост
Brian (04-09-2014), kabel (04-09-2014), njor (04-09-2014)
  #22  
Стар 04-09-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Мислех да не се включвам, но не издържах, да чета избиването на комплекси, чрез писане на само това което ти изнася и тънък намек че едва ли не си много повече от другите. Хванал си тук колегите за канарчета понеже живеят в България и няма как да знаят от първо лице дали са истина нещата, които пишеш.

Тук в Дъблин където живея (вторият по големина град в Британската империя на времето) пикаят и повръщат по улиците и не го смятат за кой знае какво. Това не е в покрайните на града, а в центъра му и основно местните хора го правят. Някакъв дори се беше изходил по средата на моста водещ към централната гара. Когато кихат никой не си слага ръка на устата.
С очите си видях как нормално изглеждаш ирландец, пребърка друг минувач и му открадна телефона.
В магазините има захвърляни дрехи по земята или изоставени храни където им падне, понеже са решили че не им трябват.
Миналата седмица бях излязъл пред офиса на фирмата и добре облечен местен човек дойде да ме моли за 3 евро понеже нямал за билет за автобуса, след като му отказах, друг човек му даде и го видях след това как се вмъкна в близкото кафене. По улиците е пълно с изоставени бирени бутилки и кенчета, кучешки изпражнения или повръщано са нормална гледка.

В Америка в силиконовата долина (San Francisco bay area), мениджърите ходеха с омърляни дрехи, виждал съм ги и с захабени (скъсани) дрехи. В колите им беше пълна кочина. Често виждах изхвърлени отпадъци от колите, в близост до края на пътното платно (бутилки, найлонови пликчета, хартии и други).

В Лондон всеки си плюе дъвката на улицата, не могат да смогнат да ги изчистят и изглежда много отблъскващо.

В Австрия съвсем нормално е да се изпърдиш или оригнеш на масата, това го видях когато бях на гости при роднините ми във Виена.

Мразиш Руснаците, но си служиш с типичните за тях манипулации и демагогии.

На Българите в България най-много им липсва това, че да поздравиш другият или държиш учтиво е нещо от миналото.
Както в България така и на другите места има възпитани и не възпитани хора, така че неуместно е да се прави паралел. Просто в другите държави много се поддържа и затова е така подредено и по малко се забелязва.

Сигурно сега ще ме изкараш ядосан ниско платен гастербайтер (понеже парите са най-важното за теб), за да избегна да ти отговарям за това, получавам доста над средната заплата за Ирландия. Не съм се местил от България понеже съм работил нискоквалифицирана (платена) работа, дойдох тук след като получих предложение от местна компания, която ме намери през linkedin заради познанията и опита ми. Работя в офис в идеалният център на града и живея в затворен комплекс пак в централната част.
?
След като написа това, значи ли да разбирам, че това ти харесва и трябва да постъпваме така?
Дай сега да ти видим и фиша. Забрави да го публикуваш...

Send using Tapatalk
Отговори с цитат
  #23  
Стар 04-09-2014
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дайте да не си ги мерим, че е смешно!
Не е въпросът в това дали някой се е изакал на площада, защото идиоти има навсякъде.
Важното е, като тръгне да ака, някой да се обади на полицията и тя да дойде преди акащия да успее да освободи напрежението.
Това съм го виждал в Мюнхен, но с куче, чиито стопанин не прибра акото и една бабка се разкрещя и се обади на полицията, която дойде преди оня да офейка.
Иначе по Октоберфест (който наближава ) съм бил свидетел на всякакви телесни и плътски деяния, тържество на натурата, и то правени пред широка публика.
Но това е друга бира, дори в буквалния смисъл на думата.
Мисълта ми е, че хората са склонни към изпростяване, защото това е в природата им, важното е да има обаче граждански контрол и работещи институции.

п.с. ако това последното звучи на някого като фантастика, жалко за него.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на ВалчоП за този полезен пост
boboturboto (04-09-2014), Brian (04-09-2014), Joe (04-09-2014), Дезео (04-09-2014)
  #24  
Стар 04-09-2014
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Къде съм написал, че ми харесва, за да си правиш изводи? Относно фиша, не че е от полза за някои, копие от електронният фиш няма да ти давам, понеже няма какво да ти се доказвам, но цифрите са 60k годишно, което не е много но е близо два пъти над средното за страната.

Валчо аз не си меря с никой нищо онзи над теб го прави, но няма и какво да крия, за това съм му отговорил. Българите според него не ставаме, а той е най-добрият понеже имал пари.

Последно редактирано от турбо : 04-09-2014 на 10:35
Отговори с цитат
  #25  
Стар 04-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Turbo, само една забележка. Тук в България вече не си коментираме заплатите. Само в западналия северозапад те посрещат с този въпрос
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
ВалчоП (04-09-2014)
  #26  
Стар 04-09-2014
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от preslav Вижте мненията
Градскиииииииии,това съседката ми на етажа бре Смятай колко малък е станал тоя град
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
  #27  
Стар 04-09-2014
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Turbo, само една забележка. Тук в България вече не си коментираме заплатите. Само в западналия северозапад те посрещат с този въпрос
Това не го разбрах, но както да е, не съм в крак с тенденциите, в България. Тук ако кандидатстваш за работа задължително те питат колко получаваш в момента и е нормално да кажеш, само не се смята за професонално да обсъждаш с колеги.

Иначе защо го интересува Joe колко получавам незнам, трябва да питаш него, както виждаш той ме пита и аз му отговорих.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 04-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

'мче и аз това казвам. Какво си се разкоментирал колко получаваш? Уж ни учиш на цивилизация пък не си изкарал българското още от теб

Цитирай:
Първоначално написано от Астрал Вижте мненията
Градскиииииииии,това съседката ми на етажа бре Смятай колко малък е станал тоя град
Мани мани... всеки ти се пише баджанак....

мод Дрим: Събрах ти постовете в един, можеш да ползваш бутона edit в рамките на 30 мин.
__________________
Отговори с цитат
  #29  
Стар 04-09-2014
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
'мче и аз това казвам. Какво си се разкоментирал колко получаваш? Уж ни учиш на цивилизация пък не си изкарал българското още от теб
Никой на нищо не уча, не се хваля дори. Този комплекс няма да казвам, че ще ми завиди някой мен никога не ме е вълнувал, по скоро ти си този който се прави на голяма работа ако се съди по постовете ти. Чудно ми е как реши кое е Българско или не, след като живееш в Бг в момента, ако ми пишеше от друго място както мен, щеше да си актуален да правиш преценка. Относно това за момчето, така ще казваш на сина си ако, имаш такъв, отдавна съм минал момчешката възраст така че имай уважение.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 04-09-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Това не го разбрах, но както да е, не съм в крак с тенденциите, в България. Тук ако кандидатстваш за работа задължително те питат колко получаваш в момента и е нормално да кажеш, само не се смята за професонално да обсъждаш с колеги.

Иначе защо го интересува Joe колко получавам незнам, трябва да питаш него, както виждаш той ме пита и аз му отговорих.
Не съм питал. Забележката ми беше иронична, но явно е останала неразбрана...На мен ми дреме на задника колко вземаш. Имам приятели, които вземат толкова ама на месец, само където живеят на по-добро място. В южното полукълбо. От заплати отдавна не се впечатлявам

Send using Tapatalk
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
видя, Да, Троянкакво, Туризъм


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T Троян CaMyPau ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 23-02-2013 03:47
Немога да видя лога на оскам moreg MPCS/OScam 9 10-08-2011 22:29
Телевизия Туризъм ще работи с неправителствени организации ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 4 20-01-2011 14:44
Как да видя снимката която е постната ето тук? alex78 Новини и мнения 10 20-10-2010 15:43
Арабски инвеститори са проявили интерес от космическия туризъм spacebeam Новини 0 29-07-2009 13:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.