The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ДРУГИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 16-11-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,818
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Пълни глупости! Не си прави изводите на базата на сегашната ситуация.
Гладът, несигурността и безизходицата са основният движещ фактор на емиграцията, а не толкова насажданата идеология.
ти какво си мислиш, че нямаше да отида в калифорния ли, работех във военен завод и имахме достъп до западна техническа литература, та как нямаше да отида когато предлагаха за инжинери по електроника 3000$ и осигурен дом за семейството, а бях започнал работа с 126лв. брутна заплата?
ти за малоумен ли ме вземаш?
винаги съм бил финансово добре и преди и сега, но като работя на няколко места и на специфична, относително, високоплатена работа, ама пари за здраве - почва да тежи.

никаква икономика не е имало при социализма, само лозунги тъпи :

икономиката икономична - дело на всеки

хайде като си толкова печен обясни ми за какво иде реч
от варна до софия мога да те бия с такива тъпизми, които бяха ежедневие
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
tonivet (16-11-2011)
  #102  
Стар 16-11-2011
veravera veravera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 443
Благодари: 44
Получил благодарност:
70 пъти в 52 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според марксистко/ленинската теория, комунизъм не е имало. Било е развито социалистическо общество. Комунизмът е утопия - няма да има пари, всеки ще си взима само това, което му е нужно и т.н. и т.н. Така, че темата "края на комунизма" не е много точна, би трябвало да бъде "края на развитото социалистическо общество". Комунизъм е нещо, което по теория няма как да съществува - много е хубаво, за да може да е реалност!
__________________
DM 920 UHD + 1TB HDD, Dreambox TWO Ultra + 250GB HDD, WaveToroidal T90 с 10x Megasat Quad LNB Multifeed 0.8W-1.9Е-4.8E-13E-16E-19.2E-23.5E-28.2E-36E-39E.
Отговори с цитат
  #103  
Стар 16-11-2011
teolink teolink е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,625
Благодари: 467
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

@yavor

Никой не те взема за малоумен, освен ако ти не искаш сам да се представяш в такава светлина, като продължаваш с тенденциозната си предубеденост, пишейки куп клишета и неточности.
Как ти си живял или аз - сега и преди няма никакво значение за същността на водения диспут.Важно е да се гледа глобално на нещата, а не на базата на частни случаи.
Внушаващ си че пишеш абсолютната истина и се дразниш, ако някой ти направи нежелан коментар или постави на съмнение верността на твърденията ти.
Относно цитирания от мен текст - Първо - никой не знае какво е ЩЯЛО да стане, дори и най-добрите врачки могат да ти кажат в бъдеще време, но не и в бъдеще време в миналото(мисля че имаше такава глаголна форма). Второ, колкото и да си кривиш душата повечето хора си бяха подредили сравнително добре живота и едва ли биха били авантюристично настроени.
Трето - капитализма иска здрава гърбина, а не локумджийство и прозявки, а при нас социализмма (или както искаш там си го наричай) ни беше разглезил здравата и тоя "рахатлък" нямаше лесно да се намери където и да е.
Точно затова смятам че не си прав с твърдението си. Че доста хора биха избягали - спор няма, но в никакъв случай емигрантската вълна нямаше да е с такива мащаби, като сега.
Стана дума за преименуването на турците 88-89-та, (аз мисля че беше малко по-рано, но да не изпадам пак в дребнавство) - както и да е - нали вследствие на това около половин милион офейкаха в Турция. Не се ли питаш защо повече от половината като видяха дебелия край се върнаха обратно, въпреки че си бяха продали къщите и почти всичко ценно и избраха на практика да започнат отначало?

Последно редактирано от teolink : 16-11-2011 на 13:48
Отговори с цитат
  #104  
Стар 16-11-2011
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 498
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С този промит мозък,трудно ще разбереш защо сме на това дереже!
Отговори с цитат
  #105  
Стар 16-11-2011
teolink teolink е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,625
Благодари: 467
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
С този промит мозък,трудно ще разбереш защо сме на това дереже!
Имам си мнение и го аргументирам.
Ти също би могъл да го направиш, вместо да подмяташ плиткоумни клишета!
Отговори с цитат
  #106  
Стар 16-11-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,818
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от veravera Вижте мненията
Според марксистко/ленинската теория, комунизъм не е имало. Било е развито социалистическо общество. Комунизмът е утопия - няма да има пари, всеки ще си взима само това, което му е нужно и т.н. и т.н. Така, че темата "края на комунизма" не е много точна, би трябвало да бъде "края на развитото социалистическо общество". Комунизъм е нещо, което по теория няма как да съществува - много е хубаво, за да може да е реалност!
това че вместо комунизъм на 12 конгрес или пленум на бкп ,измислиха ново понятие - рсо - развито социалистическо общество, демек доразвиха марксистко/ленинската теория , внесоха своя принос в световната теория и практика, а те комунизма си го бяха направили доста по-отдавна, тази власт с кръв са я вземали и поради тази причина си беше абсолютно тяхна.
подготвяха си монархически режим за предаване на властта по наследство - някои успяха , справка станишев ( с 0 дни трудов стаж )
той и кадафи бе назначил целия си род на ключови места, ама отиде на среща с чаушеску.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
TPOTOAP (16-11-2011)
  #107  
Стар 16-11-2011
Аватара на TPOTOAP
TPOTOAP TPOTOAP е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 622
Благодари: 147
Получил благодарност:
469 пъти в 198 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

dolby,

Някои от нещата, с които ме 'опровергаваш', повтарят това, което съм написал. Например:
Аз: 'Експериментите на бай Тошо и кликата му съсипаха страната до такава степен, че повече от 20 години не можем да се оправим.'
Ти: 'държавата е съсипана от тези които събориха социализма и сега са върли капиталисти.'
Относно това дали България е била изостанала страна по времето на комунизма, аз сравнявам страната с посочените от теб 'лидери на Европа' и според мен няма разумен човек, който да не потвърди колко бяхме назад. Ако не си съгласен с това (а то ще ти извади очите) прочети пак тази част от коментара ми за промиването на мозъци.
Да сравняваш България след 10 ноември с България от преди 10 ноември и това да ти е някакъв ориентир как искаш да се развива страната - това го оставям без коментар.
Според една крилата фраза човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му. Едно е сигурно - докато в тази страна се чуват въздишки по бай Тошово време, тя ще си остане в калта.
А това че на България полагащото се място било 'до лидерите в Европа' е бисерът на деня. Искрено ме разсмя Да минат 2 - 3 поколения - тогава може да се появи някакъв шанс. За съжаление в момента няма никакви изгледи за такова нещо (силно се надявам да греша).

Последно редактирано от TPOTOAP : 16-11-2011 на 15:41
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TPOTOAP за този полезен пост :
pgi (16-11-2011)
  #108  
Стар 16-11-2011
Аватара на TPOTOAP
TPOTOAP TPOTOAP е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 622
Благодари: 147
Получил благодарност:
469 пъти в 198 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Имам си мнение и го аргументирам.
Ти също би могъл да го направиш, вместо да подмяташ плиткоумни клишета!
Колега, колко време си живял през комунизма?
Отговори с цитат
  #109  
Стар 16-11-2011
teolink teolink е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,625
Благодари: 467
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Въпроса ти е несъстоятелен и провокативен, но ако имаш впредвид предишната власт ще ти отговоря - достатъчно много, за да оценявам на базата на преки впечатления и достатъчно малко, за да се оставя да ми промият мозъка.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 16-11-2011
Аватара на TPOTOAP
TPOTOAP TPOTOAP е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 622
Благодари: 147
Получил благодарност:
469 пъти в 198 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Въпроса ти е несъстоятелен и провокативен, но ако имаш впредвид предишната власт ще ти отговоря - достатъчно много, за да оценявам на базата на преки впечатления и достатъчно малко, за да се оставя да ми промият мозъка.
Въпросът беше пределно ясен. Исках да разбера дали имаш лични впечатления от режима. Колкото до това дали ти е промит мозъка, изобщо не съм имал това предвид и май се получи ситуация 'гузен негонен бяга'

Последно редактирано от TPOTOAP : 16-11-2011 на 17:32
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
btv, За, комунизма, края, на, нас, ПО, филм


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
3D телевизори без очила до края на годината Джак Дъра-Бъра 8 25-08-2010 09:40
Държавната БНТ с нов шеф в края на юни Джак Дъра-Бъра 1 04-05-2010 18:42
ДРТ ТВ- до края на 2009 год. berks Новини 0 06-08-2009 16:01
SKY с 50 HD канала до края на годината ТИНТИН HDTV нови канали и новини 7 04-08-2009 01:37
Акценти на MGM до края на юни 2009 г. ТИНТИН ФИЛМИ 0 13-06-2009 20:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.