The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 20-04-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да, има вкл. кабел в скарт-входа - от видеото. Ще пробвам довечера да махна буксата от скарт-входа. Иначе сега тв се вкл. на входа на аналоговия тунер, в чиято букса няма нищо, излиза черен екран. След което еднократно натискане на копчето за смяна на входа (от дист. на тв. или от програмираното дист. на дрийма) превкл. на HDMI.

Неудобството да се сменя режимът (dream и tv) на дист. на дрийма преодолях, като увеличих повечко звука на тв. И сега регулирам силата на звука от приемника. Така използвам дист. на дрийма за упр-е на тв. само при вкл. и изкл.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 22-04-2010
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране Aspectratio switch

Извинявайте, че се забавих с качването на файла, но нямах възможност по-рано. Download: http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=2765&act=down

понеже файла е много малък ще го добавя и тук. Ако модераторите решат могат да го махнат.
P.S. Може ли някой да ми обясни как се слага големия бутон за доунлоад без да се показва линка като при мен по-горе?
Прикрепени файлове
Тип файл: zip Aspectratio.Switch-v0.8_1_mipsel.ipk.zip (3.8 КБ, 9 разглеждания)

Последно редактирано от PhilipZ : 22-04-2010 на 00:40
Отговори с цитат
  #33  
Стар 22-04-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Да, има вкл. кабел в скарт-входа - от видеото. Ще пробвам довечера да махна буксата от скарт-входа.
Това не проработи. Извадих скарт-овете, които имах набучени, но сонито се вкл. на аналоговия тунер и черен екран, тъй като няма нищо на антенния вход. Еднократно натискане на бутона за смяна на входовете (без значение дали на неговото дистанционно или на програмираното дистанционно на дрийма), ме отвежда на входа HDMI. Продължавам да търся как да вкл. сони директно на HDMI. Не че е болка за умиране, но все пак.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 22-04-2010
tonibg tonibg не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 392
Благодари: 295
Получил благодарност:
351 пъти в 159 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Това не проработи. Извадих скарт-овете, които имах набучени, но сонито се вкл. на аналоговия тунер и черен екран, тъй като няма нищо на антенния вход. Еднократно натискане на бутона за смяна на входовете (без значение дали на неговото дистанционно или на програмираното дистанционно на дрийма), ме отвежда на входа HDMI. Продължавам да търся как да вкл. сони директно на HDMI. Не че е болка за умиране, но все пак.
При мен на Панасоник 50g10 имах същия проблем, реших проблема като вкарах телевизора в " Хотел мод" и там има настройки кой вход да е при включването и др. подобни.

Може това да ти помогне
Отговори с цитат
  #35  
Стар 22-04-2010
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Тъкмо и аз се зачетах в темата, да при Панасоника е така хотел мод и задаваш кой режим да е активен при стартиране на тв. Виж в форумите за Сони за този модел.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 22-04-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonibg Вижте мненията
При мен на Панасоник 50g10 имах същия проблем, реших проблема като вкарах телевизора в " Хотел мод" и там има настройки кой вход да е при включването и др. подобни.

Може това да ти помогне
Малееееееееее.Сега се сещам,че и аз моя го нагласих с Хотел мод.
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка
Отговори с цитат
  #37  
Стар 22-04-2010
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonibg Вижте мненията
При мен на Панасоник 50g10 имах същия проблем, реших проблема като вкарах телевизора в " Хотел мод" и там има настройки кой вход да е при включването и др. подобни.

Може това да ти помогне
Още преди месец разпитвах във http://forum.setcom.bg/index.php/topic,43276.0.html за такъв hotel режим за Сони, но уви казаха ми че няма. Налага се при включване да се натискат 2 копчета - Power и Source - поне помни кой е бил последния външен вход и винаги ходи там.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
169, 43, dm500hd, dm800, Бързо, Към, Мод, обратно, от, Превключване, при


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Любим имидж Е2 (dm8000, dm800, dm500hd) hajduk DREAMBOX 18 27-04-2014 12:56
Превключване между каналите през EPG BOBIKAT DREAMBOX 4 17-01-2011 15:26
Gemini v5.1 DM500HD / DM800 грубия DREAMBOX 53 23-09-2010 22:24
Gemini Release 5.1 (DM500HD/DM800/DM8000) сантабанта DREAMBOX 0 23-07-2010 15:49
Берба обратно в Леверкузен - наживо по WDR Стоян СПОРТ 0 10-05-2010 21:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:33.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.