The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-05-2012
Аватара на mad_07
mad_07 mad_07 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 770
Благодари: 584
Получил благодарност:
210 пъти в 146 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране Настройка

Тема: Няколко въпроса свързани с мотор за офсетна антена модел
ITECH H-H MOTOR V-150

и самата антена!?

Здравейте, бих искал да ви попитам няколко въпроса които изникнаха пред мен при монтирането на този вид мотор.

1. Нормално ли е 'хобота' на мотора да има между 1 и 2 мм луфт при разклащане с ръка в едната и другата посока и има ли начин това да се фиксира и подобри чрез някои от болтовете (проблема обаче е, че в/у тези болтове които са указани в инструкционната книжка, че служат за фиксация на мотора има гаранционна лепенка. Като цяло знам, че това не е един от най-качествените мотори и прочетох, че има и други хора преди мен които се оплакват от този проблем.)?

2. Ъгъла на елевация спрямо коя реперна точка се фиксира тъй като не видях никакъв маркер който да служи за това ( или се наглася спрямо оста на болта който служи за промяна на елевацията)?

3. Ъгъла на наклонение на чинията (declination angle) ако не греша се прсмята като в реда от таблицата на производителя намеря географската ширина на населеното място (local latitude) и видя какъв declination angle съответства на нея. След което този declination angle го изваждам от 30 и полученото го насройвам на скалата гравирана на стойката към която е прикрепена чинията?

4. С така настроените механични опции остава да намеря максимално добър сигнал на 25.5 Eutelsat 25A или Astra 3A at 23.5°E (тъй като прочетох, че за Пловдив това са препоръчителните спътници за първична настройка) при включен ULSAT на приемника!?

5. Как трябва да е разположено окото на чинията за да има максимално добро приемане по вертикала и хоризонтала (посъветваха ме коаксиалния кабел да сочи вертикално надолу) защото на някои транспондери има сигнал а на други не?

6. Каква трябва да е честотата на окото (LNB) - 9750-10550 или 9750-10600 или 9750-10700 (окото е обикновено , Булсатско, Universal)

П.С. ако на населеното място Local Latitude ми е 43, на която в таблицата производителя на мотора съответства: Elevation angle 47 и Declination angle 6.6 трябва да настроя Elevation на 47 а Declination angle=30-6.6 = 23.4 ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-05-2012
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм не е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mad_07 Вижте мненията
Тема: Няколко въпроса свързани с мотор за офсетна антена модел
ITECH H-H MOTOR V-150

и самата антена!?

Здравейте, бих искал да ви попитам няколко въпроса които изникнаха пред мен при монтирането на този вид мотор.

1. Нормално ли е 'хобота' на мотора да има между 1 и 2 мм луфт при разклащане с ръка в едната и другата посока и има ли начин това да се фиксира и подобри чрез някои от болтовете (проблема обаче е, че в/у тези болтове които са указани в инструкционната книжка, че служат за фиксация на мотора има гаранционна лепенка. Като цяло знам, че това не е един от най-качествените мотори и прочетох, че има и други хора преди мен които се оплакват от този проблем.)?

2. Ъгъла на елевация спрямо коя реперна точка се фиксира тъй като не видях никакъв маркер който да служи за това ( или се наглася спрямо оста на болта който служи за промяна на елевацията)?

3. Ъгъла на наклонение на чинията (declination angle) ако не греша се прсмята като в реда от таблицата на производителя намеря географската ширина на населеното място (local latitude) и видя какъв declination angle съответства на нея. След което този declination angle го изваждам от 30 и полученото го насройвам на скалата гравирана на стойката към която е прикрепена чинията?

4. С така настроените механични опции остава да намеря максимално добър сигнал на 25.5 Eutelsat 25A или Astra 3A at 23.5°E (тъй като прочетох, че за Пловдив това са препоръчителните спътници за първична настройка) при включен ULSAT на приемника!?

5. Как трябва да е разположено окото на чинията за да има максимално добро приемане по вертикала и хоризонтала (посъветваха ме коаксиалния кабел да сочи вертикално надолу) защото на някои транспондери има сигнал а на други не?

6. Каква трябва да е честотата на окото (LNB) - 9750-10550 или 9750-10600 или 9750-10700 (окото е обикновено , Булсатско, Universal)

П.С. ако на населеното място Local Latitude ми е 43, на която в таблицата производителя на мотора съответства: Elevation angle 47 и Declination angle 6.6 трябва да настроя Elevation на 47 а Declination angle=30-6.6 = 23.4 ?
по т.1 Не е много нормално, луфта ще се увеличи много бързо на тоя мотор.Под тея лепенки са болтчетата за убиране на луфта, но малко да ги пренатегнеш и кърти вътре зъбите. Според мен ако не разбираш не ги пипай!
по т.2 Сложи маркера до болта на 42 градуса щом си от тук в Пловдив (ако ти е отвесна стойката де)
по т.3 Да
по т.4 Завърти по усалс режим на 23 или 28 градуса като сложи градуси на усалса 42.1 и 24.7 за Пловдив и изцеди антената
по т.5 Конертора(окото) да е право но все пак гледай за финна настройка сигнала.
по т.6 9750-10600
и по т.7 Обади се ако не се справиш
и по т.8 Отърви се бързо от този мотор
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ако стойката ти не е отвесна въобще не си губи времето с настройки докато не я направиш строго отвесна.

По т.3 - направи си от стойката на мотора ъгъла на елевация на мотора да е 42 градуса, а финните настройки ги прави от елевацията на стойката на антената.

Други важни неща са, че на стойката на мотора има белег по който да монтираш антената да е точно по азимута на мотора, и едно чопшче, което указва елевацията, а не главата на болта. В инструкцията на мотора би трябвало да има точни снимки.

Последно редактирано от Brian : 20-05-2012 на 13:29
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Настройка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Настройка на H/V конвертор сателитков КОНВЕРТОРИ 18 21-05-2012 16:19
настройка на часовника??????? ганган ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 7 27-11-2011 17:53
Настройка на DM800 HD bangelius DREAMBOX 15 23-03-2010 08:53
Настройка на локална alexpl DREAMBOX 0 28-01-2010 17:22
Настройка на DiSEqC 8x1 ? Трънката DREAMBOX 16 07-11-2009 03:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.