The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 25-06-2014
Jo Jo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 59
Благодари: 3
Получил благодарност:
9 пъти в 5 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране Как правилно да свържа 2 сателтни нтени и една ефирна антени с 3 телевизора?

Здравейте,

Искам да си свържа всички телевизори в къщи със наличните антени. За момента са само 2 телевизорите и една сателитна и една ефирна, но плана е да си взема още една сателитна антена с телевизор. Идеята ми е към стаите да влиза само по един кабел, и от всяка стая да се гледат и трите антени.

Ще стане ли такива суичове?

http://www.satshop.tv/EMP-Centauri-S2-1PCP-W1-P162-TW

Смятам да взема някакви quad LNB-та и за двете сателитни антени, като от всяка от тях един кабел ще влиза във всеки от трите суича от линка. И след това от суича по единствения кабел към стаите.

Другият вариант евентуално с такъв мултисуич:

http://www.satshop.tv/EMP-Multiswitc...8PIU-4-P143-UP

Ще съм благодарен на всякакви съвети.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25-06-2014
jijo99 jijo99 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 123
Благодари: 16
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 1
По подразбиране

А ефирната тв и Сателитната не са ли ти на различни входове в момента /към съответните тв или приемници/
ако вземеш 2 вариант ще ти обединява сигнала от 3 антени и ще излиза към един кабел --но този кабел не трябва ли да влезе в 2 различни букси дори и тв да ти е със Сат тунер --той пак има отделен вход.

Мисля че няма да го направиш с по 1 кабел, но може и да греша.
Аз съм така 2 сат антени и една ефирна --на сат антени имам 2 конвертор който влиза в 4 дисек --най обикновен --от всеки дисек излиза 1 кабел за всяка стая --така се гледат 2 антени без да си пречат, а ефирната се разклюнява през обикновен сплитер и от него пак по един кабел към всяка стая.

Така е и по евтино мисля че ще ти излезе
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25-06-2014
Jo Jo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 59
Благодари: 3
Получил благодарност:
9 пъти в 5 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А със сателитни приемници с DVB - T2 тунери няма ли да стане?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25-06-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jo Вижте мненията
Здравейте,
....
Привет, с куад конвертори на трите антени и три дисека ще стане (по един дисек към всяка стая) има вариант дисеците да имат вход за ефирна антена, но това, което си постнал като линк e двоен дисек с вход за антена, на теб ти трябва за 3 антени, т.е. поне четворен.
Не съм сигурен дали има четворни с допълнителен антенен вход за ефирна, а по-големите (осморните), които имат тази функционалност, са в друг ценови диапазон(не знам дали ще има смисъл за теб)
Варианта, който аз ти предлагам е, купуваш си 3 четворни дисека (единият изход ще ти е празен, защото си с три антени), купуваш си шест диплексора


три от които съответно ще ползваш горе при антените като смесители TV+Sat сигнал, а другите три, ще ползваш при приемниците като разделители.
При този вариант, който ти предлагам има значение, какви сателити искаш да гледаш (силата на сигнала) защото диплексорите като всеки пасивен елемент има съответното затихване и ако с директен кабел от сат. антената към приемника, някои програми са ти на кантар, то с тази постановка, ще я загубуш тотално


edit: Ето ти постановка с диплексори и мултиключ, но при теб според мен е по-добре/евтино да си ползваш чисти дисеци

__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #5  
Стар 25-06-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Ето ти една принципна схема, как биха изглеждали нещата при теб.
от ефирната антена имаш троен сплитер от който всеки край отива в съответния диплексор.

__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #6  
Стар 26-06-2014
Jo Jo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 59
Благодари: 3
Получил благодарност:
9 пъти в 5 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за отговора. Да, това със затихването на сигнала не го бях предвидил, ХД каналите на 39 явно ще ги пропусна. Кой от двата врианта предполага по-малко загуби на сигнал?

И един въпрос за мултисуича. Този, към който съм да линк е с ел. захранване, и доколкото разбрах докато четох упътването може да се захранва или от мрежата или от сателитните приемници. Ел. Захранването е нужно само ако се ползва active mode-а ли? Или винаги си трябва ток, дори и за passive mode-a?

Последно редактирано от Jo : 26-06-2014 на 15:03
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26-06-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jo Вижте мненията
Благодаря за отговора. Да, това със затихването на сигнала не го бях предвидил, ХД каналите на 39 явно ще ги пропусна. Кой от двата врианта предполага по-малко загуби на сигнал?

И един въпрос за мултисуича. Този, към който съм да линк е с ел. захранване, и доколкото разбрах докато четох упътването може да се захранва или от мрежата или от сателитните приемници. Ел. Захранването е нужно само ако се ползва active mode-а ли? Или винаги си трябва ток, дори и за passive mode-a?
Точно HD-тата на 39 няма да са ти проблем с такива силни сателити като 13, 19, 39 и други. няма да имаш никакви ядове.
Също така имай предвид, че ако ще ползваш мултиkлюч, трябва да смениш конверторите да не са куад, а куатро!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #8  
Стар 26-06-2014
Jo Jo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 59
Благодари: 3
Получил благодарност:
9 пъти в 5 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Става ли така: две сателитни антени -едната(Triax 88) с 4 конвертора за 28, 23,19 и 13 като тази от линк 1. Другата мисля да си взема Gibertini 125 за 39 и 45. И да се свържат по схемата от картинката. Имам изходи в 6 стаи, няма да гледам във всичките, но все пак да са свързани. Местоположението ми е централна Англия.





Линк 1

http://www.satellitesuperstore.com/i...lticonnect4sat


Още веднъж благодаря за отговорите. Така или иначе горният план ще се реализира малко по-късно. За моментната ситуация, която е 1 сателитна и една ефирна антени, от които сателитната да отива само в една стая а ефирните да се ходят навсякъде става ли като в схемата на Дрим, само без дайсека, тъй като за сега мисля не е нужен. Т.е. един шесторен сплитер и от него 5 кабела по стаите, а шестият към диплексер. В същия диплексер и кабела от сателитната антена и към стаята. В стаята вече с с друг диплексер единият кабел в приемника, другия в телевизора.

Има ли някоя марка диплексери и сплитери, която да препоръчате?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26-06-2014
Jo Jo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 59
Благодари: 3
Получил благодарност:
9 пъти в 5 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Също така имай предвид, че ако ще ползваш мултиkлюч, трябва да смениш конверторите да не са куад, а куатро!
Да, това щеше да ми е следващия въпрос. Т.е. ако правилно съм разбрал, ако искам да гледам горните 6 сателита в 4 стаи, трябва всеки конвертор да е куатро, и евентуално мултисуча да има 24+1ефирен вход. Гледам и такъв има, ама 450 евро. И още 240 лири за 6 куатро конвертора. Нещата явно няма да станат както си ги представях

Каква е разликата между тези двете? И кое от двете ми трябва за горната схема?

http://www.amazon.co.uk/CALRAD-Elect...MV3Q6RX3BFR440

http://www.amazon.co.uk/Satellite-Di...KKYDT5WWS171V5

Последно редактирано от Jo : 26-06-2014 на 16:31
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26-06-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jo Вижте мненията
Става ли така: две сателитни антени -едната(Triax 88) с 4 конвертора за 28, 23,19 и 13 като тази от линк 1. Другата мисля да си взема Gibertini 125 за 39 и 45. И да се свържат по схемата от картинката. Имам изходи в 6 стаи, няма да гледам във всичките, но все пак да са свързани. Местоположението ми е централна Англия.





Линк 1

http://www.satellitesuperstore.com/i...lticonnect4sat


Още веднъж благодаря за отговорите. Така или иначе горният план ще се реализира малко по-късно. За моментната ситуация, която е 1 сателитна и една ефирна антени, от които сателитната да отива само в една стая а ефирните да се ходят навсякъде става ли като в схемата на Дрим, само без дайсека, тъй като за сега мисля не е нужен. Т.е. един шесторен сплитер и от него 5 кабела по стаите, а шестият към диплексер. В същия диплексер и кабела от сателитната антена и към стаята. В стаята вече с с друг диплексер единият кабел в приемника, другия в телевизора.

Има ли някоя марка диплексери и сплитери, която да препоръчате?
По тази схема, която си дал, няма да стане, защото тя ти е за два сателита към шест приемника.
Относно антените, по-добре на гибертинито си направи фиида с централен 28, (нямам идея от къде си, може и да гледаш 28Е от петното), а триакса, го сложи на 39,45(като ще имаш повече от доволно запас, но все пак хубаво е да кажеш за къде става дума в БГ ли е, кой град?!

Имай предвид, че ти си изредил 6 сателита, тука мултиключа, ще ти е солен + куатро конвертори.



Това ти е за 3 спътника + ефирна антена към 8 приемника

http://www.satshop.bg/product.php?id_product=188

хем е скъпо, хем не ти покрива изискванията от 6 спътника

минавай направо на 3х http://www.satshop.bg/product.php?id_product=119 + 3 диплексора за три стаи/приемници



едит:
Цитирай:
Първоначално написано от Jo Вижте мненията
Да, това щеше да ми е следващия въпрос. Т.е. ако правилно съм разбрал, ако искам да гледам горните 6 сателита в 4 стаи, трябва всеки конвертор да е куатро, и евентуално мултисуча да има 24+1ефирен вход. Гледам и такъв има, ама 450 евро. И още 240 лири за 6 куатро конвертора. Нещата явно няма да станат както си ги представях
Затова ти казвам, най-евтино ще ти излезне да си вземеш (щом сега вече искаш за 4 стаи) 4 дисека, като този от моя линк (8-портови с вход за антена) и 4 диплексора при всеки приемник.

относно ефирната антена с шесторен сплитер, не е ясно дали няма да ти трябва усилвател само за ефирната телевизия до 862Mhz нещо такова http://www.satshop.bg/product.php?id_product=345 ), че той четворния сплитер има 8dB затихване на всеки изход, а мога да си представя шесторния ще е над 10-12
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Антени, Да, ЕДНА, Ефирна, как, нтени, Правилно, сателтни, СВЪРЖА, ТЕЛЕВИЗОРА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Цифрова ефирна тв с една антена за три телевизора тв зрител ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 3 03-10-2013 12:58
Мога ли да свържа кабелна и ефирна на един тв darkmanx Въпроси и отговори 11 16-05-2013 12:19
Една антена за два или три телевизора(приемника)..? Посветения ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 16 26-03-2013 09:53
как да свържа два телевизора с един приемник на цифрова тв впд62000 КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 9 20-01-2010 00:16
как да свържа два и повече приемника с една карта grigor Въпроси и отговори 8 01-10-2008 09:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.