The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 10-11-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Знам ли...
Приемника и дистанционното изглеждат чисто нови, облепени в найлончета, без следи на употреба. Взех го щото ми искаха за него 10лв, че и конвертор-моноблок на 3" ми подариха към него. Помислих си: къде не съм дал 10 кунта... И сега се чудя къде ли да го ползвам?
А задълженията... не съм и мислил да го ползвам за мтел, попитах от любопитство. Щото и друг път съм засичал на същия битак да продават чистак нови мтел комплекти (приемник, ду, адаптер, карта) в заводски упаковки за смешни 15кинта.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 10-11-2016
евросат евросат не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 242
Благодари: 50
Получил благодарност:
70 пъти в 39 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Приемника и дистанционното изглеждат чисто нови, облепени в найлончета, без следи на употреба.
Което означава, че са крадени. И като отидеш в Мтел за активиране е много вероятно да стане неприятно.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 10-11-2016
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Изобщо не е сигурно, че са крадени. 100% мангала е взел 1-2 телефона, вероятно от някоя промоция на някаква адски смешна цена, с ясната идея да не се плаща нищо и да продаде телефоните след това. Като към тази продажба някой служител му е пробутал и телевизия, за да си отчете продажба към таргета
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Цец0 за този полезен пост
sa6o91 (11-11-2016), sarivano (11-11-2016), sleeper (11-11-2016)
  #44  
Стар 10-11-2016
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Естествено, че са крадени!
кой продава приемник с карта без адаптер за 10 лв.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 11-11-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Определено не са били мангали.
Таман го поразцъках тази вечер - преди мен не беше включван, пролича по реакция за "нулева" конфигурация.

Имам въпроси.
1. Правилно ли разбирам, че отказва да работи ако не "чува" "базовия" сателит (16Е)? Тествах само с 9Е, след 3-ти рестарт отказа да "бутва".
2. За какво всъщност служи мрежовата (UTP-Ethernet) връзка? Не открих в менюта никаква "мрежова функционалност" освен самите настройки на IP. Има ли някакви скрити менюта по въпроса?
3. Пробвал ли някой "алтернативен" фирмвеър за ресивера? (KAONMEDIA CO1300) (Утре и сам ще потърся, но може някой вече има готово решение).
Отговори с цитат
  #46  
Стар 11-11-2016
Дензел Дензел е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 564
Благодари: 120
Получил благодарност:
126 пъти в 102 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Определено не са били мангали.
Таман го поразцъках тази вечер - преди мен не беше включван, пролича по реакция за "нулева" конфигурация.

Имам въпроси.
1. Правилно ли разбирам, че отказва да работи ако не "чува" "базовия" сателит (16Е)? Тествах само с 9Е, след 3-ти рестарт отказа да "бутва".
2. За какво всъщност служи мрежовата (UTP-Ethernet) връзка? Не открих в менюта никаква "мрежова функционалност" освен самите настройки на IP. Има ли някакви скрити менюта по въпроса?
3. Пробвал ли някой "алтернативен" фирмвеър за ресивера? (KAONMEDIA CO1300) (Утре и сам ще потърся, но може някой вече има готово решение).
Приемника ползва базов транспондер от 16 Е за да си ъпдейтне софта и да започне сканиране от двата сателита (16+13 Е)Инсталаторите след, а може и преди инсталацията "перват"- (женят) картата за съответния приемник и тя работи единствено и само в този приемник! Софта е операторски и мрежово сканиране на други сателити не захапва.За свободни програми трябва да въвеждаш един по един трнспондери с ръчно сканиране. Играчката е толкова голяма че ти писва много бързо. Сега може вече и това да не прави.Тя идеята на мургавите им абонати беше такава, да го ползват и за 42 Е ! Освен конвертора другото си жива набутка! Може само проблеми да ти докара....Ама шамар да е ,на аванта да е.
__________________
SAMSUNG QE-49Q67R 4K Ultra HD QLED SMART TV;Openbox SX4 Base ; Openbox AS4K CI ;IPTV:MAG 254, TVIP 605
Отговори с цитат
  #47  
Стар 11-11-2016
Дензел Дензел е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 564
Благодари: 120
Получил благодарност:
126 пъти в 102 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цец0 Вижте мненията
Изобщо не е сигурно, че са крадени. 100% мангала е взел 1-2 телефона, вероятно от някоя промоция на някаква адски смешна цена, с ясната идея да не се плаща нищо и да продаде телефоните след това. Като към тази продажба някой служител му е пробутал и телевизия, за да си отчете продажба към таргета
Цецо проблема на Мтел е че пускат промоции с 50% намаление на таксата на минималния пакет за целия срок на договора! На него се яхнаха толкова мургави че не истина.Те нямат никакво намерение да гледат телевизията им. Те получават добри антени и конвертори с които веднага заменят булсатските и си добавят и 42 Е. А приемниците отиват на битака за балъци.Да ме извини "братушката".Носят им ги на крака , опъват им кабелите, а тяхната работа после е да я завъртят на 39 Е. В магазина трябва да се бръкне между 60 и 80 кинта . Я иди пък после да я изискаш обратно тази антена ако ти стиска .
__________________
SAMSUNG QE-49Q67R 4K Ultra HD QLED SMART TV;Openbox SX4 Base ; Openbox AS4K CI ;IPTV:MAG 254, TVIP 605
Отговори с цитат
  #48  
Стар 11-11-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всичко това не обяснява защо съм виждал тесте от 3 такива чистак нови (явно изобщо не включвани в контакта, като моя) от човек, който определено НЕ беше мангал.

Но както и да е. Взех го защото видях наличие на HDMI, USB и Ethernet куплунзи и помислих, че трябва да е HD. Така и се оказа. Дори да е ограничен по един или друг начин от оператора все нещо би трябвало да може да хваща. Взех го най-вече от любопитство с ясно съзнание, че никога няма да ида в офиса на мтел и че възможно това ще бъдат пари на вятъра, колкото да ми мине сърбежа

Смятам себе си за малко "по-така" от упоменатите мангали (поне се надявам, де ). Първото преглеждане на мрежа показа, че същия модел приемник се ползва и от други оператори в други държави - значи съществува и друг софт за това желязо. Започвам да търся по-конкретно.

ПС: та за какво му е Ethernet-а? На мтел де?
Отговори с цитат
  #49  
Стар 12-11-2016
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране Mtel TV

Етернета му е за нищо, просто така го произвеждат. И булсатските го имат но също не се ползва. С друг софт може и да тръгне за нещо 😀
Отговори с цитат
  #50  
Стар 14-11-2016
Orbital Orbital не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2014
Мнения: 97
Благодари: 11
Получил благодарност:
68 пъти в 31 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Етернета му служи за две неща:
1. приемника е хибриден, което ще рече, че може да се ползва както за DVB-S2 (Сателит), така и за IPTV. Което ще рече, че може и DVB-S2 + OTT по IP.
2. за сервизни цели.

Относно възможността да си го флашнеш сам - тя не съществува!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
mtel, tv, Мтел


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.