The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 04-05-2011
Аватара на bmvtooo
bmvtooo bmvtooo не е на линия
HDTV DVB-S2+DVB-T COMBO
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 222
Благодари: 90
Получил благодарност:
30 пъти в 21 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tedo Вижте мненията
Пич вземи виж покритието на сателите после говори .
Колегата ако е с антена 65см е нормално да има проблеми при дъждовно време.

Поздрави.
Тедо все за територията на България става въпрос! Според Lyngsat Maps една и съща големина антена става и за Кранево, и за Тетевен!
А и мисля, че стандартната антена се и добра! Но проблема е в не добре настроена антена, а не в самата нея (ти би трябвало да ги знаеш тия работи)!
Виж какъв монтаж са направили пък после да коментираме:


Тая антена ходих да я преместя (очевадно защо), и човека, който ми е приятел остана доволен! Иначе и при него се губеше още при преросване, да не говорим за дъжд, а сега изобщо няма загуба на сигнал
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bmvtooo за този полезен пост :
Боксер (04-05-2011)
  #42  
Стар 04-05-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,312
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
Доста малоумници има в тоя форум, и то с претенции.На 75Е офсетът ще е с обратен наклон и ефектът ще е по-силен.Между другото имам оригинална карта за Радуга и си гледам с параболка . Колкото по-ниско е насочена антената, толкова по-дълъг път радиовълните ще минават през участъците с облаци и затихването ще е по-силно. Но това очевидно е много сложно за "капацитетите" тук. Изобщо тези позиции на изток не са за България, а за Русия, Турция...
Иначе за доктора... Може и да отида някога. Но няма да е психиатър като твоя, Въйко.
Аз само не разбрах ти като си голям майстор и локумджия на късия разказ как не гледаш телевизия а ние аматьорите гледаме мача и пием бира. След като имаш зор и търсиш акъл от форума е добре да не сравняваш пишещите с малоумници, щото се видя кой какъв е.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #43  
Стар 04-05-2011
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ламерът Вижте мненията
Аз само не разбрах ти като си голям майстор и локумджия на късия разказ как не гледаш телевизия а ние аматьорите гледаме мача и пием бира. След като имаш зор и търсиш акъл от форума е добре да не сравняваш пишещите с малоумници, щото се видя кой какъв е.
Не си го разбрал правилно! На колегата Евросат(кakвото и да значи), просто:
Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
При всеки дъжд ще е така.Сигналът е силен, но водата пада върху облъчвателя на конвертора. Така е с офсет антена.
__________________
Dreambox DM 500-S, Opticum MultiRoom Satellite, TRIAX TD-110 OFF SET,Invacom NF 0.3 db., TRIMAX SM-2500, Ariva 100E, NEXT YE-18500 HD, ZHD-100(няма по-смотан приемник от този)
Отговори с цитат
  #44  
Стар 05-05-2011
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 740
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хиена Вижте мненията
фек е 3/4 което предполага сеч на 6 дб., следователно имам близо 7 дб аванс с тяхната паничка.
Нещо такова. Не съвсем.
По-долу, с образователна цел, съм сложил една сравнителна табличка (източник TANDBERG) за разлики при двата вида модулация, като в червено са стойностите на БСК и Виваком. (при roll-off 0.25). Всички сте достатъчно интелигентни да си направите изводите, че спектралната ефективност при новия стандарт съвсем не е "безплатна".

Modulation FEC C/N0 (dB) for Failure
DVB-S QPSK 3/4 5.46
------------ 5/6 6.53
------------ 7/8 7.24
DVB-S2 8PSK 3/5 5.5
------------ 2/3 6.62
------------ 3/4 7.91

Последно редактирано от мнн : 05-05-2011 на 08:27
Отговори с цитат
  #45  
Стар 05-05-2011
Аватара на Walter
Walter Walter не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 59
Благодари: 19
Получил благодарност:
14 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
Доста малоумници има в тоя форум, и то с претенции.На 75Е офсетът ще е с обратен наклон и ефектът ще е по-силен.Между другото имам оригинална карта за Радуга и си гледам с параболка . Колкото по-ниско е насочена антената, толкова по-дълъг път радиовълните ще минават през участъците с облаци и затихването ще е по-силно. Но това очевидно е много сложно за "капацитетите" тук. Изобщо тези позиции на изток не са за България, а за Русия, Турция...
Иначе за доктора... Може и да отида някога. Но няма да е психиатър като твоя, Въйко.
Вярное, че сме доста, но вече имаме лидер в твое лице!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 05-05-2011
Аватара на БАЙ ИВАН
БАЙ ИВАН БАЙ ИВАН не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 368
Благодари: 657
Получил благодарност:
115 пъти в 85 поста
Сваляния: 157
Ъплоуди: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията

......... По простата причина,че водата пада директно върху облъчвателя. И ако той е с плоска повърхност, няма спасение.
......
Е, пич ти взе Жълтата фанелка и вече си лидер на Тъпаците.
Повече трябва да се четеееееее
__________________
Всичко може, но не всеки го може!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 05-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
Споко. При всеки дъжд ще е така.Сигналът е силен, но водата пада върху облъчвателя на конвертора. Така е с офсет антена.
ти да не се казваш здравко михов - тестото.
да вземеш да си пиеш хапчетата по-редовно
Отговори с цитат
  #48  
Стар 05-05-2011
евросат евросат не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 242
Благодари: 50
Получил благодарност:
70 пъти в 39 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бай Иване, лидер съм, на тъпаците като теб. Елементарно е, антената може да е 3м. Но сигналът се приема от облъчвателя. Много ми е интересно да чета високопарните мнения тук.
Между другото, специалността ми е СВЧ и съм един от пионерите в САТ ТВ тук. Аз съм човекът, който измерваше първите антени на Русе, после Шумен,май Добсън се казваха.Антените бяха забранени и ги криехме преди промяната.. И ми е смешно как някои дават луди пари за конвертори и ползват малки антенки. Качествен конвертор с ниско шумово число има ефект само, когато се ползва голяма антена.Малката офсетка е с голяма шумова температура и ефектът от добрия конвертор е нулев. Точно обратното е при голяма антена. Тогава коефициентът на шум на LNB е решаващ.
Та живейте си с илюзиите, специалисти. И по-спокойно,пазете си нервите. Само глупакът смята,че знае всичко. Като някои тук.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 05-05-2011
Аватара на БАЙ ИВАН
БАЙ ИВАН БАЙ ИВАН не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 368
Благодари: 657
Получил благодарност:
115 пъти в 85 поста
Сваляния: 157
Ъплоуди: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
.........
Между другото, специалността ми е СВЧ и съм един от пионерите в САТ ТВ тук. Аз съм човекът, който измерваше първите антени на Русе, после Шумен,май Добсън се казваха.Антените бяха забранени и ги криехме преди промяната.. .
....
Ами това не пречи да облечеш Жълтата фанелка . TNKS за обясненията и 73 !! и нищо лично, но глупости всеки има право да пише, а другите да му се смеят. Още веднъж
__________________
Всичко може, но не всеки го може!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 05-05-2011
Аватара на bmvtooo
bmvtooo bmvtooo не е на линия
HDTV DVB-S2+DVB-T COMBO
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 222
Благодари: 90
Получил благодарност:
30 пъти в 21 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 5
По подразбиране

@евросат жалко, че се похвали със знанията и работата, която си имал! Обаче тотално си объркал рейса Защото не правиш разлика между офсет конвертор и конвертор за парабола (най-вече разликата между облъчвателите им)! Вземи малко понаучи разликите и тогава пиши тия глупости!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
нямам, сигнал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
загуба на сигнал valu DREAMBOX 3 30-01-2011 13:52
Нямам звук! Паляка ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 4 18-09-2010 15:37
сигнал на 6006 жоркин29 STRONG 3 19-04-2010 13:25
слаб сигнал на хд kanzas ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 28-02-2010 18:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.