The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-02-2009
SatLubitel SatLubitel не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 37
Благодари: 3
Получил благодарност:
11 пъти в 5 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране Избор на антена, мотор, LNB помощ

Здравейте,
Много ще сам благодарен ако някой компетентен ми отговори на въпросите по-долу:
Трябва да спомена че сам новак в областта и се извинявам ако ползвам неправилни термини или погрешно. Изчетох/претърсих доста от постингите във форума и намерих отговор на някои от въпросите които ме вълнуваха (избор на приемник например).
Та по същество: Искам да си набавя/инсталирам сателитна система. Разбрах че приемника трябва да е Linux и сам се спрял на Azbox (като излезе на пазара) или DM800. Разбира се искам да гледам HD канали. Интересуват ме спортни и филмови канали (HBO…) главно, но и всички други HD, които са възможни. Мисля да взема и 2ри приемник, но не HD за другата стая и да шервам сигнала (избрал съм DM500s за там). И стигнах до тук със самоучението. Сега ми трябва помощ за:
1. Каква антена да избера за целта (искам да гледам разбира се възможно най много сателити/програми J). Става дума за HD и SD канали. Рабрах че има 2 вида: а) парабола или офсет. Моля помогнете каква да купя. Също б) каква марка и в) какъв размер да е (гледам често се споменават TД78, ТД88, TD110 (ofset), GS 120 (ofset)…..обаркан съм). Общо взето гледам максималния вариант. Гоня и възможно най-добро качество.
2. Трябва ли мотор? Ако да какъв: а) вид, б) марка в) има ли опция за Remote control….Пак ме интересува най-доброто J
3. Kонвертор? Спрял сам се на Invacom Twin 0.3 dB. Моля потвърдете това ли е „човечето” или друго да търся
4. Позиционер? Трябва ли? Ако да какъв: а) вид, б) марка…..


Разчитам на вашата помощ.
Мерси предварително

mod. edit: Lansselot
Моля темите да бъдат създавани в един раздел! В предния вече е отговорено.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lnb, антена, Избор, мотор, на, Помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ при избор но телевизор. l33cher ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 19 20-10-2011 14:39
Помощ за настройка на Антена с H-H мотор данаил Монтаж и настройка на антени 22 17-01-2011 03:06
Избор на антена spaice САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 41 25-01-2010 15:58
Избор на антена? simbion12 Въпроси и отговори 6 14-11-2009 17:29
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel Въпроси и отговори 8 09-02-2009 18:32


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.