The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-10-2012
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране Оптичен интернет от VIVACOM вече има в Пловдив и Бургас

Оптичен интернет от VIVACOM вече има в Пловдив и Бургас










VIVACOM обяви, че от този месец оптичен интернет ще се предлага в още два големи града - Пловдив и Бургас. Услугата VIVACOM FiberNet предлага достъп със скорости до 100 Mbps, а цените започват от 14.80 лв. месечно.

Към момента са покрити "основните райони" в двата града, каквото и да означава това, но до края на 2013 г. операторът обещава покритие на 70% от домакинствата там. Всъщност можете да видите покритието тук.
Скоростите на оптичния интернет започват от 15 и стигат до 100 Mbps, а цените са между 14.80 лв. и 39.80 лв. месечно. В момента телекомът предлага и комбо пакет оптичен интернет и IPTV за 15.80 лв., което, разбира се, не е максимумът от двете услуги, но допълнително могат да бъдат добавени още канали или скорост.
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТИНТИН за този полезен пост :
mitkobs (26-10-2012)
  #2  
Стар 26-10-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Няма ли кой да глоби и Виваком за подвеждаща реклама?
Кое му е оптичното? Че в апартамента влиза UTP Seamax?
Ако това е представата за оптичен интернет, то тогава всеки квартален доставчик, предлага оптичен интернет.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26-10-2012
LyuboZ LyuboZ не е на линия
Мързеливец!
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 104
Благодари: 106
Получил благодарност:
26 пъти в 17 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не виждам какво е подвеждащото в рекламата?

Ползвам интернет от Виваком и от друг доставчик (в София).
Оптиката на Виваком е разположена във входа, на партера в метална кутия. Влиза оптика - излиза UTP кабел до апартамента (с включен wireless router, който си седи още в кутията).

Схемата с другия доставчик е същата, с разликата, че техният шкаф се намира на улицата извън входа (на 2 метра от него).

Сигурно очакваш да ти прекарат оптично влакно до вкъщи и там да има media converter?

P.S.: Цената на БТК и другия доставчик е почти идентична при равни други условия (продължителност на договора, скорост и т.н.). Не искам да адвокатствам нито на едините, нито на другите. Простите факти поне при мен са, че и при двата доставчика обещаната скорост се спазва, uptime-a е на ниво, изобщо качествена услуга.

P.S. 2: За малко да забравя. Самото прекарване на оптика за моя адрес се бави в продължение на 4 месеца заради лоша организация от страна на Виваком. Ако беше критично отдавна да съм ги за***л и да съм ревал по форумите. Факт е обаче, че след прекарване услугата е на много добро ниво.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26-10-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да, това е представата за оптичен интернет - влакно и медия ВКЪЩИ.
Другото, както и да го погледна си е LAN интернет.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-10-2012
LyuboZ LyuboZ не е на линия
Мързеливец!
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 104
Благодари: 106
Получил благодарност:
26 пъти в 17 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много ми е интересно за какво му е притрябвало на човек влакно ВКЪЩИ?
На краен потребител, дето чете поща, сваля торенти или гледа Facebook?

До моментът в който получавам услуга, която без значение от преносната среда, е качествена не ме интересува как стига до мен - ако ще да е с кофи интернета... Още повече в ценовия диапазон от 5-15 Euro на месец...

Навремето Спектър предлага този PON в София и Варна. Не знам дали откакто са Мтел все още го има като вариант?

И пак да повторя - не защитавам фирма А или фирма Б. Фалшива реклама е да кажеш, че предлагаш 150 канала, а да предлагаш реално 112.
Не виждам някъде в офертата на Виваком да пише точно докъде стига оптиката. Щото сега ако ще сме големи философи - той 99.9% от интернетът в България идва по оптика. Това че после тръгва по друга медия - е, пак е оптичен, нали?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26-10-2012
Досев Досев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Евксиноград
Мнения: 1,675
Благодари: 73
Получил благодарност:
322 пъти в 219 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Факт е че окабеляват прекалено флегматично. По 4-5 месеца един квартал. Тези 70% покритие за 13-14 месеца на голям град като Пловдив няма как да се стигнат със сегашните темпове на Виваком.
Не стига че са флегматични ами и малоумни. Ходят плътно след мегалан-спектрум - м тел и покриват техните квартали. Уникални тъпири!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Досев за този полезен пост :
polomski (29-10-2012)
  #7  
Стар 26-10-2012
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Да, това е представата за оптичен интернет - влакно и медия ВКЪЩИ.
Другото, както и да го погледна си е LAN интернет.
Ако живееш във Варна в централната част, ще получиш GPON - предполагам, че това вече е оптичен Интернет.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26-10-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Като ти спре тока в кооперацията, ще те питам какъв интернет ще имаш
Това му е хубавото на оптиката - имаш ли ток /в случая от UPS/, имаш нет. Като спре тока, "оптичният" интернет изгасва.
Ами Близу реално предлагат 150 канала, че и над 150 канала, какво като не са активни всичките - те ги предлагат. Ако ще сме коректни, да сме коректни - колкото нета на Виваком е оптичен, толкова и каналите на Близу са над 150.

Едит - и друг сценарии - нещо им дефектира суича и к'о прайм, ако е 22ч.? Кой ще дойде да го смени вечерта - никой, нали? И к'о прайм, ако на този суич са ви половината комшии - всички без услуга? И що? Щото Виваком са хитри и сами си го начукват. Вместо да си предоставят влакно на абонат, те се правят на хитри и си усложняват всичко. Не виждам колко абонати ще излъжат в Пловдив специално.
За мен услугата им е компрометирана, още преди да е стартирала. Това, което правят е LAN мрежа, но подземна, поне за мен. Несериозно е просто. Имат всичко необходимо, но не - там нещата стават бавно и тегаво и сами се чудят как да си усложнят нещата.

Последно редактирано от Златанов : 26-10-2012 на 16:44
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
Пламен_ (29-10-2012)
  #9  
Стар 26-10-2012
LyuboZ LyuboZ не е на линия
Мързеливец!
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 104
Благодари: 106
Получил благодарност:
26 пъти в 17 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

"Ако ще сме коректни, да сме коректни - колкото нета на Виваком е оптичен, толкова и каналите на Близу са над 150." - напълно съгласен!

И аз имах точно същите опасения свързани е ел. захранването. С най-голям интерес очаквах поредното спиране на тока. И о, чудо - при спиране на тока за около 20 минути и двата доставчика останаха активни...

Все пак в последните години хората се научиха, че не само трябва да се трупат абонати, а трябва и да се влагат пари в мрежата... че как после ще я пробуташ на някоя голяма риба. И така...

Пак казвам - направиш ли си качествено нещата, не ти е важно по какво идва нета - затова и ми е странно какво толкова си я захапал тая оптика.

EDIT: Това, че всичко при Виваком е с краката нагоре, мисля всички сме съгласни. Това, че едни пари се хвърлят на вятъра и вместо от позицията на монополна инфраструтура буквално да изринеш конкуренцията, ти да им дишаш праха - некадърници на най-високо ниво... "гениални менажерски решения" както обичам да казвам.

Аз на Досев много съм му се смял на постовете, но ако е истина това което казва за Варна, аз просто нямам думи...

Последно редактирано от LyuboZ : 26-10-2012 на 16:52
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26-10-2012
Досев Досев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Евксиноград
Мнения: 1,675
Благодари: 73
Получил благодарност:
322 пъти в 219 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
- и друг сценарии - нещо им дефектира суича и к'о прайм, ако е 22ч.?

Ако спре в 17 ч. пак чакаш до следващия ден 9ч. сутринта.
На адреси ходят само от 9 до 17:00ч. и на уикенди и празници и през деня не идват!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
vivacom, Бургас, вече, Има, Интернет, Оптичен, от, ПЛОВДИВ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оптичната мрежа на VIVACOM вече и във Варна ТИНТИН ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 14 17-01-2012 11:35
Марица (Пловдив) - Импел Гвардия (Вроцлав) пряко по интернет телевизия! ТИНТИН СПОРТ 0 07-12-2011 19:44
Интернет+цифрова тв в Пловдив териминатор3 Въпроси и отговори 6 09-11-2011 16:48
Vivacom и Dolce вече се гледат през шеринг! Музикантът Кошче 2 01-04-2011 14:23
NOVA+ вече и в мрежата на RN-TV и СКАТ (област Бургас) ! netman Оператори в гр. БУРГАС 0 04-07-2008 23:26


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.