The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 04-05-2011
евросат евросат не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 242
Благодари: 50
Получил благодарност:
70 пъти в 39 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Изобщо не е зле настроена антена, а резултат от позицията на спътника.Сигналът е достатъчно силен.И при 100 % сигнал няма спасение. Отразеният от антената сигнал( вълна) се насочва към облъчвателя. И когато върху него е локва вода, няма спасение.С една парабола 50см няма да има подобен проблем.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 04-05-2011
Аватара на жоркин29
жоркин29 жоркин29 е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,051
Благодари: 995
Получил благодарност:
2,958 пъти в 1,271 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
Изобщо не е зле настроена антена, а резултат от позицията на спътника.Сигналът е достатъчно силен.И при 100 % сигнал няма спасение. Отразеният от антената сигнал( вълна) се насочва към облъчвателя. И когато върху него е локва вода, няма спасение.С една парабола 50см няма да има подобен проблем.
Говориш глупости.Та другия оператор е на 39Е,а този на 45Е.
Няма толкова голяма разлика в наклона на антената та чак да ти се губи сигнала.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 04-05-2011
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Проблемен е този спътник, до толкова, че при лошо време бързо падат децибелите.Още повече фек е 3/4 което предполага сеч на 6 дб., следователно имам близо 7 дб аванс с тяхната паничка.
Такива ефекти аз лично нямам.Дайте шотчета, така на сляпо не може да се разбере има ли нужда от до настройка.
Имаше колеги, които твърдяха, че по морето повече от 11 дб. не могат да изкарат, което си е пак достатъчен аванс.
При проливен дъжд няма спасение ако ще и 1м. антена да се сложи.
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 04-05-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

@евросат, мисля че трябва да минеш на контролен преглед при лекаря ти да ти предпише нови лекарства че с тези явно организма ти вече е привикнал.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Въйко за този полезен пост
dido sat 2010 (04-05-2011), netman (06-05-2011), shemetcho (04-05-2011), бебезавър (04-05-2011)
  #25  
Стар 04-05-2011
кокото кокото не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 47
Благодари: 30
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране Да

Колеги мисля, че всички грешите .
евросат-получава директно сигнали от този спътник.Сега може заради дъжда да са спряни малко и затова е изнервен. Но очакваме слънчево време
Отговори с цитат
  #26  
Стар 04-05-2011
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
"Не думай! Явно имаш някъкъв странен модел офсет антена!?"

Леле, колко сме остроумни.Хайде насочи една офсетка на 45Е и виж облъчвателя дали не е насочен нагоре.Елементарно, на тази позиция офсетната антена е почти вертикална. С 70см във Варна и убийствен сигнал при всеки по-силен дъжд има пропадане. По простата причина,че водата пада директно върху облъчвателя. И ако той е с плоска повърхност, няма спасение.
Боксьор ли си,тъпан ли си, не знам.Да си чувал,че елевацията при офсета се различава с около 25гр. от тази на параболата с прав фокус?
Колегата @Въйко ти го е казал най-точно.......ама аз да те попитам и на 75Е ли трябва да ми се губи при дъжд или само за 45Е трябва да има този "ефект", че сега вали лекичко и да ходя да го търся това но-сигнал, аз не за друго питам ?!?
__________________
Знанието не ни прави нито по-добри, нито - по-щастливи. Мъдростта е свобода!
vdr: tbs QBOX S2 on Asrock ION 330 vdr, Dreambox 500s, DL-STB-S200 --> Bulsat antena 75E, Triax TD 78 - 39E,42E, Tecatel 100 - 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 28.2E.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 04-05-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

За да не се пълни конвертора с вода, в Уганда си монтират антените под терасите
Отговори с цитат
  #28  
Стар 04-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
"Не думай! Явно имаш някъкъв странен модел офсет антена!?"

Леле, колко сме остроумни.Хайде насочи една офсетка на 45Е и виж облъчвателя дали не е насочен нагоре.Елементарно, на тази позиция офсетната антена е почти вертикална. С 70см във Варна и убийствен сигнал при всеки по-силен дъжд има пропадане. По простата причина,че водата пада директно върху облъчвателя. И ако той е с плоска повърхност, няма спасение.
Боксьор ли си,тъпан ли си, не знам.Да си чувал,че елевацията при офсета се различава с около 25гр. от тази на параболата с прав фокус?
не знам къде виждаш вертикално насочена антена, намесвам се защото си ми градски и говориш пълни глупусти, нарочно завъртях едната си антена ( 120 офсет ) към 45е и съм постнал снимка, та обясни каква ти е идеята или някакъв друг офсет притежаваш, както се вижда от снимката вертикални, но надолу са само кабелите май.
постни една снимка да видим какво имаш в предвид с това твое съждение , дето толкова силно го отстояваш.

Последно редактирано от yavor1 : 25-08-2015 на 12:35
Отговори с цитат
  #29  
Стар 04-05-2011
евросат евросат не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 242
Благодари: 50
Получил благодарност:
70 пъти в 39 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Доста малоумници има в тоя форум, и то с претенции.На 75Е офсетът ще е с обратен наклон и ефектът ще е по-силен.Между другото имам оригинална карта за Радуга и си гледам с параболка . Колкото по-ниско е насочена антената, толкова по-дълъг път радиовълните ще минават през участъците с облаци и затихването ще е по-силно. Но това очевидно е много сложно за "капацитетите" тук. Изобщо тези позиции на изток не са за България, а за Русия, Турция...
Иначе за доктора... Може и да отида някога. Но няма да е психиатър като твоя, Въйко.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 04-05-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
...Иначе за доктора... Може и да отида някога. Но няма да е психиатър като твоя, Въйко.
Като моя няма да може да ти помогне, няма толкова стаж горкия с патологичните случаи.

Та по темата.Искаш ли да дойдеш да седнем до една антенка насочена да речем не към 45Е а 75Е или по-добре 90Е и докато си цуцкаме аз ще поливам капачката на облъчвателя на конвертора с вода.Но после мисля че ще трябва да пишеш от друг ник от срам.


Цитирай:
Първоначално написано от yavor Вижте мненията
...намесвам се защото си ми градски и говориш пълни глупусти...
Е то това обяснява всичко
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
Боксер (04-05-2011)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
нямам, сигнал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
загуба на сигнал valu DREAMBOX 3 30-01-2011 13:52
Нямам звук! Паляка ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 4 18-09-2010 15:37
сигнал на 6006 жоркин29 STRONG 3 19-04-2010 13:25
слаб сигнал на хд kanzas ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 28-02-2010 18:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.