The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 24-08-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,468
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
Talking Бензин/Дизел! Кой, какво го бОли по колите!

Направи ми впечатление, вчера се връщах от Бургас,сипах догоре 100 октана от ЕКО и колата литна,шума падна два пъти на двигателя,та в летната скука може да избистрим впечатленията,а и има ли вреда на автомобила,ако пише препоръчително за 95,може би е минимума за октаните!
п.с Явор да не бърза за включване с талрепа!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24-08-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Преди около година бях чел в някой от автомобилните форуми за експеримент с някакъв Мерцедес /дано не бъркам марката, но мисля, че ставаше дума точно за конската глава/ с ръчен октан регулатор, на който зареден 95, работи нормално на 91... При зададен 95, моторът не можел да работи нормално - тресял, прекъсвал и т.н.
Лично аз, карам от години със 100 октана от ОМВ или Еко. Почти всички коли, които карам са с газови уредби и дали сипвам 95 или 100, ми е все тая. Факт е, че нямам проблеми с бензиновите дюзи, като на едната вече има доста километри газовата. Отделно, че са направени да прехвърлят на газ на ниска температура, което свежда работата на бензин до минимум.
Правил съм си експеримент преди време, на кола която купих и забавих монтажа на газова уредба, че при каране със 100 октана, разходът пада с почти 1 литър на 100км.
Отделно имам наблюдения над няколко 900 кубикови мотора, на които като заредиш 95 и осезаемо си влошават работата, което вероятно е поради факта, че нямат възможност да коригират до такава степен ъгъла на запалване, че да компенсират нискокачественото гориво. В същото време със 100 октана работят отлично.
Та като извод - ако приемете, че със 100 октана колата дава по-нисък разход, което е факт, няма да ви мине през ума да зареждате 95.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
TUISTERa (24-08-2016)
  #3  
Стар 24-08-2016
Аватара на Петър Иванов Иванов
Петър Иванов Иванов Петър Иванов Иванов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2014
Мнения: 48
Благодари: 8
Получил благодарност:
15 пъти в 11 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Горивата у нас са скапани. Имат какви ли не боклуци вътре. Премиум горивата са малко по-добре, за това и виждаш такава голяма разлика в шума и поведението на двигателя. Като сипя авиодизел колата пуши много по-малко от обикновенния на която и да е бензиностанция. Държи се точно като с немска нафта. С бензина имам същия опит. Със супер мега хипер бензина върви повече и е по-тиха и с малко по-нисък разход, точно като с немски бензин. Винаги съм карал с премиум горвата на Еко и Шел. Никога не съм имал проблеми. Смятам, че си струват по-високата цена.

Понеже нямам уред с който да измеря октановото или цетановото число и да разбера дали наистана 100 октановия е 100 или е просто по-чист съм склонен да вярвам че истината е във второто.

Реално излиза с 15лв-по скъпо зареждането на 1 резервоар с премиум гориво спрямо нормалното. Зареждам два пълни резервоара в месеца. Това са 360лв за година повече за гориво. Като ги обърна в ремонт на дюзи и помпа, може би си струва...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Петър Иванов Иванов за този полезен пост :
bu12tras (24-08-2016)
  #4  
Стар 24-08-2016
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,236
Благодари: 394
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Аз карам също бензинов автомобил, но 95 трудно върви , изключение прави 95 от Ромпетрол( бил Румънски), а с 100 октана колата става друга!
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24-08-2016
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако ти пише 95октана на капачката, то това е минимума с който трябва да се кара. Друг е въпроса в България дали е 95 наистина. Тоя проблем с октаните си го влачим още от соца. Няма как коли, които пътуват непрекъснато до Европа и у нас, един път да вървят, един път да не вървят. Проблема идва от горивото.
Накратко, с истинското гориво двигателя работи оптимално, харчи по-малко и има по-дълъг живот.
Трябва да се внимава с супер високо октанови или цетанови горива, защото при двигател с по-ниска степен на сгъстяване има реална опасност да му стопиш буталата - буквално.
Виждал съм такива доста и то на чисто нови, скъпи коли с пробег на 50-60х. километра.
В компютрите на съвременните автомобили, вече е заложено дори повишаване леко на мощността, ако си сигурен в качествата на бензина. Това е и една от причините, коли идващи от белите държави, добре поддържани, у нас да се скапват буквално за 2-3месеца.
След всичко казано за лошите горива у нас, това не пречи да са едни от най-скъпите в Европа, преди да им сложат данък, който данък пък е един от най-ниските в ЕС. Всеки може да си направи сметката, колко лапа основния доставчик на горива, който пък непрекъснато е на загуба !
Весела държава сме си ние !

Последно редактирано от Вас : 24-08-2016 на 11:37
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Вас за този полезен пост
manechi (24-08-2016), Дедал (24-08-2016)
  #6  
Стар 24-08-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,804
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Направи ми впечатление, вчера се връщах от Бургас,сипах догоре 100 октана от ЕКО и колата литна,шума падна два пъти на двигателя,та в летната скука може да избистрим впечатленията,а и има ли вреда на автомобила,ако пише препоръчително за 95,може би е минимума за октаните!
п.с Явор да не бърза за включване с талрепа!
Предполагам ти пише "Unleaded premium petrol with no less that 95 RON"
Вместо талреп, може да се включиш с тулол

А реална икономия от поне 10% се получава, ако се мине през Варна
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-08-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,468
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някои пак не следят темата!Не питам кое е по джоба,икономия или мизерия!Питам,кое повече му харесва на двигателя,без да му вдига кръвното!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-08-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,804
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Отговорът ми бе точен: Колкото повече,толкова по-добре, предполагам нямаш в автомобила си октанометър, поради което не знаеш какво ти наливат, дали е 95 или 91 октана
Няма никакви технически или други проблеми... Не случайно пише най-малко 95 !
Естествено е, че ще ти работи по-тихо двигателя, детонациите при 100 октана са по-малко от тези при 95 октана
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-08-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,468
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи без да съм го премерил,съм познал ,че е 100!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-08-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,804
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Значи без да съм го премерил,съм познал ,че е 100!
Познал си че е no less that 95 RON и колата ти доволно е замъркала
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
100, 95, Бензин, Бензин or Дизел, бОли, го, ИЛИ, какво, Кой, колите, октана, ПО


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Къде е по-изгодно да заредиш Бензин,в Унгария или Румъния ? boboturboto Дъра-Бъра 17 16-08-2014 01:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.