The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 28-02-2011
ada11 ada11 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 50
Благодари: 26
Получил благодарност:
8 пъти в 3 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
Smile SKY UK 28,2 Е

Здравейте на всички!Интересуват ме всички канали (SD и HD) от SKY UK на 28,2 Е с колко голяма антена излизат в София? Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28-02-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,346
Благодари: 2,626
Получил благодарност:
1,745 пъти в 888 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз съм с Gibertini OP 80 AL като това е минималният размер за приемане, имах по едно време и SAB-65 ама някой транспондери не ми излизаха. Сега ми излизат всички, но започнат ли дъждовете на пролет съм сигурен, че слабите честоти ще ми бягат затова вече ми седи една друга антена която чака по-топло време
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28-02-2011
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А за Варна под 2.10 (24 ч.) антена --ЗАБРАВИ
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28-02-2011
Аватара на borgy
borgy borgy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Местоположение: София
Мнения: 59
Благодари: 46
Получил благодарност:
32 пъти в 11 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 0
По подразбиране

с 1,70 съм парабола, София и я взез преди време точно заради 28.2е, за да няма проблем... засега няма
Отговори с цитат
  #5  
Стар 05-08-2012
infocell infocell не е на линия
иска да се научи
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 97
Благодари: 37
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране минимален размер

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Аз съм с Gibertini OP 80 AL като това е минималният размер за приемане, имах по едно време и SAB-65 ама някой транспондери не ми излизаха. Сега ми излизат всички, но започнат ли дъждовете на пролет съм сигурен, че слабите честоти ще ми бягат затова вече ми седи една друга антена която чака по-топло време
Gibertini OP 80 AL

С тази антена имаш ли проблеми? Как беше през пролетта?

Това ли е минималния размер антена за 28.2Е
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-08-2012
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,346
Благодари: 2,626
Получил благодарност:
1,745 пъти в 888 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Че то пролет почти нямаше, спомням си, че седмица и нещо валя и то много силен дъжд от който няма спасение без значение колко голяма паница си сложил... в това можеш да бъдеш абсолютно сигурен.
А иначе тази антена отдавна не ми е насочена към 28Е, подвизава се на друг спътник
Имай предвид, че лятото сигнала е по-слаб и антена с тези размери може да ти дойде малка.
Все пак зависи какво търсиш на 28Е, според мен например 11307 V няма да ти излезе сега, ще ти трябва по-голяма антена.
Имай предвид и още нещо: много промени се правят по спътниците и предстоят още така, че сигнала ще се променя още.
Искам да кажа, че ако сега сложиш антена с която е добре сигнала по-натам може да не е добре или пък да стане още по-добре в което малко се съмнявам.
Ти какво по-точно искаш да гледаш на 28Е, сподели пък може някой колега да ти напише при него как е и дали излиза това което търсиш с неговия размер антена.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 07-08-2012
infocell infocell не е на линия
иска да се научи
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 97
Благодари: 37
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Че то пролет почти нямаше, спомням си, че седмица и нещо валя и то много силен дъжд от който няма спасение без значение колко голяма паница си сложил... в това можеш да бъдеш абсолютно сигурен.
А иначе тази антена отдавна не ми е насочена към 28Е, подвизава се на друг спътник
Имай предвид, че лятото сигнала е по-слаб и антена с тези размери може да ти дойде малка.
Все пак зависи какво търсиш на 28Е, според мен например 11307 V няма да ти излезе сега, ще ти трябва по-голяма антена.
Имай предвид и още нещо: много промени се правят по спътниците и предстоят още така, че сигнала ще се променя още.
Искам да кажа, че ако сега сложиш антена с която е добре сигнала по-натам може да не е добре или пък да стане още по-добре в което малко се съмнявам.
Ти какво по-точно искаш да гледаш на 28Е, сподели пък може някой колега да ти напише при него как е и дали излиза това което търсиш с неговия размер антена.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Искам да гледам англоговорящи програми и съм начинаещ в сателитната технология. Разбрах, че на този градус има най-много английски програми и затова съм се насочил натам.

Чудя се дали да си взема Триакс 88 или 110 или нещо съвсем друго, съответно събирам мнения преди да си купя нещо!

Какво е достатъчно, за да гледам англоговорящи! Има ли канал, на който да преподават английски език?

Всяко бирено мнение е важно за мен!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 07-08-2012
Аватара на archibal
archibal archibal е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 1,531
Благодари: 114
Получил благодарност:
707 пъти в 421 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Тези двете антени към които си се насочил няма да ти свършат работа за 28Е, с малки изключения. Там има около 900 канала англоговорящи
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-08-2012
infocell infocell не е на линия
иска да се научи
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 97
Благодари: 37
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от archibal Вижте мненията
Тези двете антени към които си се насочил няма да ти свършат работа за 28Е, с малки изключения. Там има около 900 канала англоговорящи
с малки изключения - какво имаш в предвид?

Какво би ми препоръчал? По-голяма от 110 ми се струва страшно много голяма! Заедно с антените дали продават стойки?


110 пак ли е недостатъчно голяма?

Какво няма да мога да хващам?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-08-2012
алтера алтера не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 134
Благодари: 4
Получил благодарност:
51 пъти в 22 поста
Сваляния: 96
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще хващаш всичко с 88, камо ли с 110 без UK бийма. Все пак напиши откъде си, за да ти каже някой съсед най-точно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
28, sky, uk


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.