The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #81  
Стар 03-03-2013
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,504
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Спрете да хвалите тия извращения, наричани от някого "антени". Опитай се да хванеш нещо с това, ако живееш на 50-60 км от предавателя. Дръжки ще хванеш, само снежинки. Слабия сигнал си иска антена, а ако не стига - може и усилвател, но основното е като при сателитната техника - нищо не може да замени голямата ламарина.
Е как така виждате само лошото ? пост#73
http://dtv-bg.com/showthread.php?p=225493#post225493

Каквото ми е нужно си го права, опитвам се да съм полезен с каквото мога на обикновените хора , ясно е че не давам съвети на можещите във форума ,това е като да пикаеш срещу вятъра ,не ми понасят и подобни овчарски изказвания

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Извода е като се пита за логопериодична антена да се отговаря за логопериодична докато не се изчерпи темата.След това който иска може да пуска снимки с голия гъз на Преслава защото може да е полезно на някого.Ако на Преслава е логопериодичен и строго насочен задника то има място тук, ако не-да ходи в раздела за Дрийм.
ако беше си направил труда да погледнеш нещо от файловете щеше да си наясно че има всичко,
логопериодични антени съм си правил преди 25 години назад ,разбирам да съм някой новобранец да търпя подобни критики
Излишно само се трови човек тук като колегата Brian
  #82  
Стар 03-03-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Kaто не ти понасят не давай повод да ги има.И за да ти е още по-комфортно ще повторя какво съм писал преди това.Единствено градивно се изказаха Мрежата, Бриан и Валчо с калкулатора и книгата.С дисковете и капаците за тенджери всички останали са в графата спам.
А ти ако искаш не от 25 а от 125 години си прави антени, само общи приказки виждам и нищо конкретно.
__________________
aatns
gmkd
  #83  
Стар 03-03-2013
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

ЛОГОПЕРИОДИЧЕСКАЯ АНТЕННА (патент № 2253926)



-не е лошо да се прочете - от любознателните!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
  #84  
Стар 03-03-2013
Аватара на durvoto
durvoto durvoto не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 169
Благодари: 206
Получил благодарност:
14 пъти в 11 поста
Сваляния: 67
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чобанине, това което търсиш НЕ Е логопериодична антена, вервай ми!
__________________
Take a look to the SKY ( UK,It,Ger )just before you die
It is the last time you will (Metallica-For Whom The Bell Talls)
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на durvoto за този полезен пост :
gentu (03-03-2013)
  #85  
Стар 03-03-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Понеже не ми се рови по другите форуми а тук има всякакви странни личности, дайте някакви схеми за логопериодична антена.Противно на схващането за парче кабел "навряно в дупката отзад" на телевизора ме човърка за една голяма на покрива.Нещо в стил парче кУрниз с елементи от алуминиев дебел кабел хванати с тел на кол за домати забоден в кофа пълна с бетон Сещате ли се?!
Преди да започнат да валят отговори в стил "По-добре един Стронг а 15" или "Вземи си една Фуба" ще уточня че не е там въпроса.
Вече получи информацията по-горе, предполагам.

Цитирай:
Първоначално написано от дотгх Вижте мненията
Според мен няма нужда от логопериодична антена за DVB-T. Особеното при нея е, че е много насочена /остронасочена/ и се използва при аналоговата телевизия - да се приемат по-малко отразени сигнали. Сега мисля, че е точно обратно - колкото повече, толкова повече, както е казал един мечок...

Аз си измайсторих това и съм доволен. Ако не ти се смята направи квадратите със страна 10-15 см. Кабелът се свързва в централната част.
Маркираното въобще не е вярно. Мислех, че си наясно и не взех отношение, защото нямам време да споря. Други са предимствата на логопериодичните антени и реших, че те ти трябват. Самият аз ползвах десетина години такава антена, точно заради тях.

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Точно това свойство ще се използва.Не е въпроса да се гонят регионалните муксове а на съседите.Не че някой ще ги гледа а въпроса е принципен да се зяпа в на комшиите двора.Като е скука по спътниците поне да се човърка по наземната.С'еш ли съ
За маркираното горе има друго решение, но не даваш инфо за честотите, които те интересуват. Само една ли е; ако са много- близки ли са или в различни диапазони... Може с едно или две ягита (300 ома вълнови съпротивления), силно насочен(и) и съгласуван(и) на 75 ома вълново съпротивление с антенен усилвател, регулируем. АРУ компенсира страничните листа от диаграмата на насочване безпроблемно, както при аналоговите, така и при цифровите канали. И с такова съм си играл около 2 години на времето.
Успех!
  #86  
Стар 03-03-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Бачи Генту подходящо закри темата, евала

Явно че тук не е място където има хора практици със знания а само спомени за сръбската телевизия, кой какво си е купил и проекти за изпълнение в лаборатория на НАСА.
Определено Т-раздела е изцяло излишен, освен двама да пишат какви канали са тръгнали, къде и как на три позиции има БТВ а на две ТВ7 няма нищо градивно.
На един елементарен въпрос от шест страници има не повече от шест поста с отговори.Щом така искате да е-така ще...е ама друг път.Ако някой се изсере от сега нататък в някой технически раздел директно отлита без да му се обяснява, да ходи да се жалва на арменския Поп.
__________________
aatns
gmkd
  #87  
Стар 03-03-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Определено Т-раздела е изцяло излишен, освен двама да пишат какви канали са тръгнали, къде и как на три позиции има БТВ а на две ТВ7 няма нищо градивно.
Явно отдавна не си разглеждал какво се пише, ьтв-тата и тв7-тата вече са по 1.
Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
На един елементарен въпрос от шест страници има не повече от шест поста с отговори.Щом така искате да е-така ще...е ама друг път.Ако някой се изсере от сега нататък в някой технически раздел директно отлита без да му се обяснява, да ходи да се жалва на арменския Поп.
Гледат от теб, на така зададен въпрос какъв отговор очакваш да получиш?
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Самоделка, Тпиниз


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.