The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 14-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,756 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Малко са човек, аз с тяхната антена, но инверто конв. постигам 14,4 db

Отговори с цитат
  #12  
Стар 14-11-2010
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от тъуиопс Вижте мненията
...................................... Булсаткома аз го намирирам на секундата,като в 4 часа следобед или сутрин към 10:30 11 се покаже "сянка" върху чинийте на комшийте безотказен метод (стига да е слънчево ) .Силата на сигнала ми варира от 10 до 11 децибела (85%-90%) (от Мад нямам сигнал ) определено има какво още да се желае ,но за 2 минути настройка толкоз.Надявам се да съм бил полезен
Той колегата по сянката настройва, кво повече да искаш....?!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14-11-2010
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от btt Вижте мненията
ИИИИИИИИ спестих 30 лв, колкото ми искаха за настройка!

Даже вече имам 1 ново умение и когато събера пари, ще имам и 2-ра антена към хотбърд и пак ще спестя 30лв.


Благодаря на всички за отговорите!

като за начало 30 е бизнес и е интересно....после нещата ще затъпеят
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-11-2010
тъуиопс тъуиопс не е на линия
Самоук Маук
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Хасково
Мнения: 36
Благодари: 15
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Знам,че са малко,но преди 2 седмици видях какво е чиния отблизо и не е толкова лесно колкото си мислех.Дали при лошо време ще имам проблеми незнам.По време на силните ветрове беше на хотбърда и нямаше никакъв проблем (имах 12-13Дб сила на сигнала),та ако ще има проблеми с "Емил Чулаков" с текущите показатели кажете утре да почувъркам -мисля ,че поне 13 и нещо децибела би трябвало да излязат
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,756 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от тъуиопс Вижте мненията
...та ако ще има проблеми с текущите показатели кажете утре да почувъркам...
Аз на твое място отдавна да бях почовъркал, утре ще човъркам една друга антена с мултифийд докато е сухо и слънчево времето, съветвам те и ти да направиш това. Защото после като завали и започнат едни мъгли хич няма да ти се занимава а през зимата не си е работа да ти измръзнат пръстите докато държиш гаечните ключове. Ако си с булсатския конвертор според мен може и да го докараш до 13,5db въртиш антената наляво-надясно, нагоре-надолу и самия конв. наляво-надясно както напред-назад.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14-11-2010
тъуиопс тъуиопс не е на линия
Самоук Маук
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Хасково
Мнения: 36
Благодари: 15
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 0
По подразбиране

10956V(MAD) -10.5db,87%
11012V(HD) -играе 4,6-5,7db,72%
12524H(The Voice) - 13db,94%
12565H(Fan TV) - 12.8db,94%
12647H(TV Skat) - 12.7db,92%
12688H(Polaris Media / Bulsatcom) - 12.5db,93%
Мисля,че е ОК
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15-11-2010
btt btt не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 25
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Я малко ред и самодисциплина.

Когато имах проблем 2-ма се отзоваха(Благодаря им), а после цяла опашка да си мерите ... антените!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21-09-2011
ban ban не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 96
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
На кой транспондер пробваш?
Задай на 12524 Н 30000 7/8.
Интересува те само SNR, над 78 ще получиш картина, а над 90 ще гледаш без проблеми.
Завърти конвертора на 7 часа, вдигни елевацията на антената и плавно започни да въртиш от запад на изток и обратно, след това свали малко елевацията и пак завърти, така докато не хванеш сигнал. След като хванеш сигнал пусни на 10956 V 4123 7/8 и изцеди по него.
Здравей,
прочетох това и искам да попитам това може ли да се получи с параболична антена 2.40см.нещо не мога да я настроя и на горе и надоло и на страни е разтроена.Даи някоя идея.иска ми се да гледам безплатните канали за сега че нямам хубав приемник.
Благодаря
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21-09-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ban Вижте мненията
Здравей,
прочетох това и искам да попитам това може ли да се получи с параболична антена 2.40см.нещо не мога да я настроя и на горе и надоло и на страни е разтроена.Даи някоя идея.иска ми се да гледам безплатните канали за сега че нямам хубав приемник.
Благодаря
С толкова голяма антена не може да не ти излезе сигнал, освен ако тотално не бъркаш посоката на спътника, антената не е мачкана от слон или конвертора не ти е за кофата (надявам се че си с облъчвател и ковертор за парабола). Провери си фокусното разстояние! Това което е писал Продуцента е за 39.0 Е - надявам се, че на този спътник пробваш да хванеш сигнал. Не си писал антената ти с мотор и полярно окачване ли е? Ако да има тема за настройка на чинии - прочети я и започни настройката от 23.5 Е. Важна предпоставка е абсолютно вертикална стойка!
Какво означава че нямаш хубав приемник - с който и да е приемник ще хванеш сигнал, а дали ще ти се покаже картина зависи от други неща.

Последно редактирано от PhilipZ : 21-09-2011 на 11:59
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21-09-2011
ban ban не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 96
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
С толкова голяма антена не може да не ти излезе сигнал, освен ако тотално не бъркаш посоката на спътника, антената не е мачкана от слон или конвертора не ти е за кофата (надявам се че си с облъчвател и ковертор за парабола). Провери си фокусното разстояние! Това което е писал Продуцента е за 39.0 Е - надявам се, че на този спътник пробваш да хванеш сигнал. Не си писал антената ти с мотор и полярно окачване ли е? Ако да има тема за настройка на чинии - прочети я и започни настройката от 23.5 Е. Важна предпоставка е абсолютно вертикална стойка!
Какво означава че нямаш хубав приемник - с който и да е приемник ще хванеш сигнал, а дали ще ти се покаже картина зависи от други неща.
ми антената не е смачкана,конвертора го купих нов преди 1 година сложих го и нее ползван още,антената няма мотор и тн.забита е на една тръба дебела в земята и е цементирана,а за приемника нямам никъкъв в момента и за това искам да купя нещо което да може да се настроива и да се гледат поне някои безплатни канала,миналата година въртях с един дм500 но не се получи нещо,но ми изгоря телевизора и не се занимавах много.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
500, антена, дреамбокс, на, Настройка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ за настройка на Антена с H-H мотор данаил Монтаж и настройка на антени 22 17-01-2011 03:06
Помощ за настройка на антена Николай1 Монтаж и настройка на антени 3 09-02-2010 07:50
Помощ за настройка на офсетова антена crazyhorse Монтаж и настройка на антени 11 31-12-2009 12:37
Монтаж и настройка на офсетна антена с мотор Крал Артур САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 5 10-10-2009 20:57
настройка на офсетова антена триакс88 как hameleona200 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 18 23-06-2008 01:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:31.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.