The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 15-08-2009
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Ами разбира се, че е безмислен, даже съм описал нагледно защо е така. А и едва ли има човек, който да държи антената си на повече от 50 метра от тях. Дори и на 80-90 метра RG-11 кабел решава проблема. 1200 лв за конвертор? не мерси...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15-08-2009
Аватара на kssat
kssat kssat не е на линия
Незнайко
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 49
Благодари: 2
Получил благодарност:
11 пъти в 5 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това че трябва да пренесеш полезния сигнал на 300м. не означава че трябва да захраниш ковертора от 300м.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15-08-2009
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kssat Вижте мненията
Това че трябва да пренесеш полезния сигнал на 300м. не означава че трябва да захраниш ковертора от 300м.
А би ли ми посочил, откакъв зор ще му трябва на човек да пренася сигнал между антена и приемник на 300 метра??!? Разбирам 30-40, ама 300? Антената ми трябва да е в съседния квартал
Отговори с цитат
  #14  
Стар 15-08-2009
Аватара на kssat
kssat kssat не е на линия
Незнайко
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 49
Благодари: 2
Получил благодарност:
11 пъти в 5 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ти от цялата статия само раздел цени ли прочете
Отговори с цитат
  #15  
Стар 15-08-2009
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

5 пъти я прочетох и пак не разбрах какъв е смисъла. Цената че е смехотворна, едно на ръка, второто което е, че ползата да разнасям сигнал на 300 метра е меко казано въпросителна. А що се касае до многото потребители то и сега със мултиключове по големи се решава проблема. Нали ти е ясно, че ако искаш да разпратиш на повече от 4 абоната, конвертитащата кутия трябва да вади : V/H, V/L, H/H, H/L и после пак се минава през мултиключ? Е защо не сложа един Куаттро Лнб - 20-30 метра кабел, един читав мултиключ и не си спестя 1200 кинта? Или задължително антената ми трябва да е на 300 метра?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 15-08-2009
Аватара на kssat
kssat kssat не е на линия
Незнайко
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 49
Благодари: 2
Получил благодарност:
11 пъти в 5 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

"Поради тази причина, Global Invacom вече са направили контакти с производителите на тунерите с идеята да вкарат фиброоптичната технология директно в приемника. За крайния потребител това означава, че няма да има необходимост от конвертираща кутия и, че сигнала ще може да се пренася цифрово директно до чипсета на приемника."
Не ме карай да правя копи-пейст на всеки твой въпрос.
Не отива на млад човек като теб да отрича с лека ръка новите неща
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15-08-2009
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kssat Вижте мненията
"Поради тази причина, Global Invacom вече са направили контакти с производителите на тунерите с идеята да вкарат фиброоптичната технология директно в приемника. За крайния потребител това означава, че няма да има необходимост от конвертираща кутия и, че сигнала ще може да се пренася цифрово директно до чипсета на приемника."
Не ме карай да правя копи-пейст на всеки твой въпрос.
Не отива на млад човек като теб да отрича с лека ръка новите неща
Ами млад - да, прагматичен - двойно да. Хубава технология е за да си градят оптичните мрежи интернет доставчиците, ама да дам за един конвертор над хиляда лева, нали знаеш колко трябва да съм мръднал.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15-08-2009
Аватара на kssat
kssat kssat не е на линия
Незнайко
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 49
Благодари: 2
Получил благодарност:
11 пъти в 5 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Едва ли някой си мисли за мен и теб особено тези от Global Invacom.
Представи си момента в който кажат всички антенки долу.Всеки блок има право на n-брой антени разположени еди къде си.Поне аз доколкото знам не навсякъде е като при нас .Всеки си слага антеката където и когато му е кеф.
"Днес Roy използва шест сателитни приемника с две моторизирани антени, едната с диаметър 100 см, а другата - 120 см. “За съжаление не мога да инсталирам по-големи антени, тъй като наредбите тук не го разрешават.” Цитат от същото списание от същия брой.А наредбите
са нещо което бързо се прави и почти винаги е ущърб на такива като теб и мен.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15-08-2009
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Е тука вече удари джакпота. Кажат ли антените долу ще има смисъл, тогава може да ми е и на 300 метра антената откъдето дърпам. Да не дава господ да стане де...
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15-08-2009
Аватара на kssat
kssat kssat не е на линия
Незнайко
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 49
Благодари: 2
Получил благодарност:
11 пъти в 5 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не си толкова млад за да си се убедил досега ,че всяко нещо което се прави има смисъл за някой.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
fibre, flansch, lnb, newinvacom


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
НОВО!Invacom-global optical LNB Pirat КОНВЕРТОРИ 1 11-06-2008 00:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.