The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 24-04-2015
Аватара на митака31
митака31 митака31 не е на линия
тороидален
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 168
Благодари: 30
Получил благодарност:
30 пъти в 24 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от greenhorn Вижте мненията
@митака31
root за H можеш да намериш при колеги от форума SamyGO, работи идеално. Важна е версията на FW. Официално този нов оскам ще бъде пуснат след интеграция на J серията. Всичко ще бъде заключено с лиценз. Естествено, мотивация за разработване на подобен продукт е финансова. Цената още не сме я определили.
Колега, наистина, вероятно и по моя вина темата се измести, за което съжалявам и се извинявам, но все пак ще кажа нещо за финал.
Наистина не прави добро впечатление да пускаш някакви "саморекламки" как сте направили нещо на базата на друго нещо, което работи супер, ама ще се направи да работи още по-супер и тогава ще видите колко ще струва..... За сведение интелигентните хора от SamyGO са казали, че тази разработка не е безплатна, свързана е с определени проучвания и разходи на материали и време и искат ако ти трябва нещо да спонсорираш с произволна сума тяхната работа. Направили са си хубав сайт с WiKi,с форум и като питаш за едикоя си версия на фърмуера на Н6500 има ли роот, веднага ти отговарят. Например за моя фърмуер се оказва, че няма. Така, че ако беше казал още в началото, че за роот-нат ТВ по системата на SamyGO можеш да предложиш срещу определено заплащане оскам нямаше да има толкова мрънкания от колегите във форума. А то писане, питане, обяснения и накрая се оказва, че даже и да роотнеш ТВ-то пак от теб и твоя екип на този етап нищо не може да получи....
И накрая ще си позволя да ти обърна внимание на нещо свързано с вашето "бизнес начинание". Ако очаквате, че някой ще плаща стотици левове за софтуер, които практически прекратява фабричната гаранция на ТВ-то, според мен ще останете разочаровани. Ако искате да имате добър "финансов" резултат огледайте хубаво схемата на SamyGO, иначе ще си останете с апокрифно начинание за вас и вашите близки приятели
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на митака31 за този полезен пост
Kosme (24-04-2015), Онджичек (28-04-2015), турбо (24-04-2015)
  #52  
Стар 24-04-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Няма нужда да се батисва цялата тема, при условие, че на колегата zaneshew проблема не е решен, тези дни ще тестваме друг CI+ модул на ТВ-то му и ще се финализира темата!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #53  
Стар 24-04-2015
Аватара на митака31
митака31 митака31 не е на линия
тороидален
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 168
Благодари: 30
Получил благодарност:
30 пъти в 24 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Без да имам претенции, че съм наясно с проблема на колегата с CI+ модула от това, което срещнах докато търсех инфо за руутирането на Н6500 смятам, че с този модул трябва да върви Конакс-а на Мтел:
Unicam EVO Rev 4.0
Скъпичко идва, наистина, но пък като гледам има своите предимства.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 24-04-2015
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,735
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,652 пъти в 2,338 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

@митака31,
няма как с друг модул човека да подкара Мтелската карта.
Картата се дава с модул, като съответно 2-те устройства се сдвояват на централа.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 24-04-2015
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от greenhorn Вижте мненията
направо я локвайте... Българина си е българин, не е свикнал да плаща... Ако може и китайския бокс да му е free, че и була покрай него...

@до модератора
Нежелая да рекламирам, каквото и да е тук, така, че може да изтриите моите коментари.

@турбо
Да... най-добре си е вкъщи на дивана да си цъкаш с дистанционното, вместо да влизаш в преразход от брикнати бордове докато направиш нещо работещо за сульо и пульо. Сори пич, ама сиренето е с пари...

PS: Ние не сме Самсунг, или някой с финансовите им възможности и неограничена материална база за писане... А що се отнася за SamyGO, никой никого не е наритал /като не си в час, не пиши/.
Така нали само дето дето бордовете ги брикват пичовете от samygo а такива като като теб си искат да оберат каймака. Само за сведение последната версия на хака за f я правихме на моят телевизор и на него тръгна първо и не съм искал или получил и стотинка, а ти искаш да се блажиш от труда на другите. Твоят платен плъгин може да си го завреш знаеш къде. Проблема не е в Българите като мен, а в Българите като теб който искат да спечелят от всичко на всяка цена.
Едно е да пуснеш нещо с дарения друго е да го заключиш с лиценз с цел да генерират печалба, или от сребролюбство вече не правиш разлика.

Последно редактирано от турбо : 24-04-2015 на 17:17
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на турбо за този полезен пост
AGT (28-04-2015), Онджичек (25-04-2015)
Стар 24-04-2015
greenhorn
Това съобщение е изтрито от greenhorn. Причина: не е по темата
  #56  
Стар 27-04-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Сега малко за проблема на колегата zaneshew
Потвърдиха се опасенията, че ще трябва от гнусмас да сменят дъно, след като и CI+ на триколор не можа да го инициализира!

@zaneshew Пиши какво стана, спомена вчера, че ще ходиш при твой човек за още тестове!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #57  
Стар 27-04-2015
zaneshew zaneshew не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 150
Благодари: 20
Получил благодарност:
50 пъти в 39 поста
Сваляния: 87
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Сега малко за проблема на колегата zaneshew
Потвърдиха се опасенията, че ще трябва от гнусмас да сменят дъно, след като и CI+ на триколор не можа да го инициализира!

@zaneshew Пиши какво стана, спомена вчера, че ще ходиш при твой човек за още тестове!
След като направих вчера поредния тест, намерих приятел със същия модел самсунг, само по-малък на инчове - там всичко работи без проблем с модула на мтел. Като отида на source TV, след това избера последователно Mute 2 4 7 Exit , излиза съобщението в червено CIPlus Storage Test: Fail ( независимо със или без модул). На моя приятел излиза в син цвят CIPlus Storage Test : Success .
Чакам обаждане от самсунг , за да вземат най-накрая да сменят платката на телевизора, а не всеки път да обвиняват мтел.


P.S. Благодаря на колегите от форума и най-вече на Дрим, Панци и Sarivano.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg other-working2.jpg (86.2 КБ, 62 разглеждания)
Тип файл: jpg CI-problem1.jpg (92.3 КБ, 41 разглеждания)
__________________
World Vision force 1 Plus,Vu+ Zero, Dreambox 500s, Triax 78.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 27-04-2015
zaneshew zaneshew не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 150
Благодари: 20
Получил благодарност:
50 пъти в 39 поста
Сваляния: 87
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дано не е като спам, но предоставям разговора по чат-а със самсунг. Нито на email-а са ми отговорили още(пратен е миналата седмица) , нито съм получил обаждане. След като се парил по различни поводи с доста фирми, вече водя само писмена кореспонденция, макар че на всеки човек от поддръжката им трябва да обяснявам на ново целия проблем. Не знам колко още да ги чакам да го измислят, да го нося направо в сервиза ли ? :


Eugenia 12:03:53
Добре дошли на Live chat! С каква информация мога да Ви помогна?
Георги Занешев 12:03:53
Все още не ми работи CI+ слота на телевизора с модула на мтел.Вашите техници ме препращат на мтел всеки път. Софтуера е обновен . След ваша препоръка при натискане на: Mute 2 4 7 Exit - изписва в червено CIPlus Storage Test: Fail (със и без модул) . На мой познат със същия модел изписва в син цвят:CIPlus Storage Test : Success. При мен на канал остава на:Authentications process in progress. Докато на моя познат работи без проблем.Очевидно проблема е в телевизора! Искам да знам кога ще го оправите , без да ме размотавате ?
Здравейте, продължавам да имам проблем с телевизора ми. Не ми работи CI+ слота !
Eugenia 12:06:00
Телевизорът в момента в сервиз ли е? Намирам в базата данни информация, че Ви е препоръчано да се свържете със сервиз.
Георги Занешев 12:06:31
Техника каза, че ще се свърже с мен .
Никаква такава препоръка нямам
Препоръча ми от мтел да взема друг модул, че проблема бил в него. Но се оказа че и с друг модул е същия проблем
Eugenia 12:07:48
Г-н Занешев миналата седмица Ви беше направена Диагностика от разстояние
Георги Занешев 12:07:53
Да
Eugenia 12:08:17
След съответната диагностика беше отворена сервизна заявка за телевизора
Посетиха ли Ви от сервиза?
Георги Занешев 12:08:41
Да посетиха ме, и казаха че проблема е модула на мтел
а това не е вярно
защото на друг телевизор работи
както и на друг сателитен приемник
След ваша препоръка при натискане на: Mute 2 4 7 Exit - изписва в червено CIPlus Storage Test: Fail (със и без модул)
Eugenia 12:09:54
Според препоръката на сервиза, свързахте ли се с оператора?
Другият телевизор какъв модел е/
Георги Занешев 12:10:22
с кой оператор ?
същият UЕ55H6500
Eugenia 12:10:44
Доставчика на услугата
Георги Занешев 12:11:04
Да , и ми донесоха друг модул,както ви написах по горе
и с него е същият проблем
модула на мтел , работи също в Телевизор LG , също и в нормален сателитен приемник
На мой познат със същия модел при натискане на: Mute 2 4 7 Exit изписва в син цвят:CIPlus Storage Test : Success.
а на моят не
какво още да тествам, за да разберете че проблема е в телевизора ?
Eugenia 12:13:07
Г-н Занешев, което мога да направя в момента за Вас е да предоставя данните на колегите от висшестоящ отдел, за да поискам тяхното техническо становище.
Съгласен ли сте да се свържем с Вас след като получим допълнителна информация?
Георги Занешев 12:13:27
Какво становище , когато телевизора не работи ?
Искам телевизора да се оправи
Чакам да се свържете с мен, в най-кратък срок. Цяла седмица ме размотавате
Eugenia 12:14:58
Ще се свържем с Вас, след като получим точна информация.
Георги Занешев 12:15:07
Чакам
Eugenia 12:15:18
В момента мога ли да Ви помогна с нещо друго?
Георги Занешев 12:16:10
С какво ми помогнахте в момента, че не разбрах ?
Eugenia 12:16:55
Г-н Занешев от Центъра за обслужване на клиенти можем да препратим случая, за да получим необходимото решение.
Георги Занешев 12:17:28
Добре, чакам да се свържете с мен , лек ден ви пожелавам .
Eugenia 12:17:41
Благодарим Ви! Лек ден и на Вас!
__________________
World Vision force 1 Plus,Vu+ Zero, Dreambox 500s, Triax 78.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на zaneshew за този полезен пост
Kosme (27-04-2015), sarivano (27-04-2015), ВалчоП (28-04-2015)
  #59  
Стар 27-04-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Не е спам!
Даже подкрепям в тази тема да описваш всичките си перипети и развитие по случая, защото подозирам, че тези проблеми ще зачестяват все повече и с други потребители!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на дрим за този полезен пост
sarivano (27-04-2015), zaneshew (27-04-2015), ВалчоП (28-04-2015)
  #60  
Стар 27-04-2015
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ще зачестяват, защото в страната се внася само шкартото! Искам да помоля колегата с проблемния самсунг да влезе в сервизното меню, на първата страница да погледне за коя държава е предназначен телевизора. Нека има пред вид, че видео и аудионастройките ще се нулират и ще се наложи повторно въвеждане.
Предварително благодаря, за което.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ci, samsung, ue, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Blu-Ray Samsung проблем таратор DVD и BLURAY плеъри 11 29-07-2013 08:01
Избор между Samsung ES5500, Samsung EH5300 и Samsung F5500 СС ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 17-06-2013 09:27
проблем със SAMSUNG га4ев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 28-05-2013 15:07
Проблем с LED TV Samsung АЗЗ ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 26 12-10-2011 09:26
Проблем със TV samsung бобитто ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 18 16-08-2011 19:34


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.