The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 29-10-2015
Надинче Надинче не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 58
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така съм чувала, но естествено може и да не съм права. Но все пак въпросът ми е за телевизията и ако може за нея да ми дадете отзиви.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 29-10-2015
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В района има и Нет1, които определено са по-нестабилни, в смисъл нета понякога прекъсва, но откъм международна скорост са ненадминати в София.
Към Виваком нямам никакви забележки - вече 1 година нета не е прекъснал нито веднъж.. е, вечер доста падат скоростите, но като цяло е добър. А телевизията им е отлична. Веднъж бяха омазали един ъпдейт и нямаше цял ден, но после ме компенсираха. Иначе не прекъсва, не насича, функцията за гледане на изпуснати предавания ме завладя и много я ползвам..Като цяло не очаквах Виваком да са толкова добри, но ето - 1 година нямам забележки. Две отрицателни неща- Hd-тата са силно компресирани и далече от истинско HD, което на голям телевизор си е проблем. Съпорта им е ужасяващо ужасен.. Чакаш по 1 час, за да зададеш някакъв въпрос, и ако не дай боже връзката прекъсне, те не се обаждат, трябва пак да звъниш и да чакаш още час.
За мен идеалната комбинация е Нет 1 за интернет и Виваком за телевизия, но дори да сключиш договор за пакетна услуга от Виваком, не мисля, че ще сбъркаш особено с тая промоция дето я имат сега.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 29-10-2015
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Я се загледай по-внимателно на Нова, Бтв,БНТ, да видим не приритват ли ? Изтърват и после наваксват ! Особено личи когато има надписи отдолу и се движат наляво в сутрешните блокове ! Не знам до сървър ли е, но много дразни ! Оправя се за кратко при рестарт ! Също и ако махна суича и вържа директно към оптичния разпределител ! Ако някой е сигурен, че е суич да каже какъв, за да не се набутваме ! Гледайте внимателно, защото много хора не са го забелязвали, докато не ги накарах да гледат по-внимателно и сега ме чумосват, задето съм ги накарал да го видят и сега много се дразнят !
Отговори с цитат
  #34  
Стар 29-10-2015
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма такова нещо при мен, но доколкото разбирам, а то не е много, такива ефекти могат да се получат при натоварване на трасето, тоест лоша оптика. Явно след рестарт капацитетът на трасето се освобождава, след което отново се запълва и приемникът започва да променя битрейт, за да се избегне "накъсване", но това не е проблем, а част от технологията. Звънкай на 087 123 и ги тормози да видят евентуално къде се губят пакети.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 29-10-2015
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Отговорът им беше уклончив, от нормално да има такива моменти, до тов, че може да е, защото двата приемника са при мен, а другите два на стария ми адрес и от различното място можело да го прави ! Да ама не, защото и на двете места е едно и също ! И на други места съм чел, че имат подобен ефект Fast panning shots, идва момент, когато директно пропуска кадри и ако гледаш мач, в един момент топката може да ти излети на 10 метра кат телепортирана ! Вярно, не го прави постоянно, но достатъчно често и просто дразни ! Не знам за мрежата, но защо не го прави, когато съм директно включен, а може би го прави, но трябва да го тествам по-продължително време, за да съм сигурен, че не се рестартира един вид, както се оправя за известно втеме при истински рестарт ! Това е положението, не си измислям! Но най-интерсесното, че не се забелязва на всички канали, а само на определени ! Тогава ко праим ? Очаквам мнения и решения !
Отговори с цитат
  #36  
Стар 29-10-2015
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Принципно, въобще при цифровите технологии за пренос на сигнал, независимо кабелна, сателитна или IPTV, винаги го има този момент, защото се натрупват грешки и в даден момент декодера ги чисти.. Може да е веднъж на няколко часа, но неизбежно се случва. Както си описал, при теб проблема се случва при по-динамични образи, когато има повече кадри, наслояване на движения и съответно нараства битрейта. Затова не се получава при всички канали. Пусни си някое HD и виж дали и там се случва при динамични кадри. Ако не се случва, направи един фабричен ресет, тук вече е описвано как се прави и приемниците ще си изтеглят наново последния софтуер. Ако се случва, тормози ги до безкрайност. Аз съм сигурен, че имаш загуба на пакети, но не заради калпав суич, а някъде преди дома ти.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 29-10-2015
Надинче Надинче не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 58
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хм.....това с прескачането е малко обезпокоително. На мен ми трябва за един телевизор и за един тунер. При кои канали се наблюдава най-често fast panning shots?
Отговори с цитат
  #38  
Стар 29-10-2015
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами моето семейство гледа нах-вече трите национални, по-горе ги казах ! И на btv hd също ! Не съм забелязвал на чуждите телевизии, които гледам ! А колкото до динамичните сцени , то там дори по-трудно се забелязва, аз го хващам най-много на сутрешните блокове, а там няма динамика! Отвреме навреме подскачат ченетата на Ани и Николай ! Казах, че проблема го има на две различни места, доста отстоящи едно от друго ! Не знам дали проблема е в нета ?
Отговори с цитат
  #39  
Стар 29-10-2015
Надинче Надинче не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 58
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ясно. А при филмите по тези канали забелязва ли се?
Отговори с цитат
  #40  
Стар 29-10-2015
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manechi Вижте мненията
аз го хващам най-много на сутрешните блокове, а там няма динамика! Казах, че проблема го има на две различни места, доста отстоящи едно от друго ! Не знам дали проблема е в нета ?
Сцените са динамични, защото освен образ има и скролери.

Пак ти казвам, такъв проблем никога не съм имал, тоест не е от сървърите на Виваком, следователно ако въобще това е някакъв проблем, той е по трасето/трасетата до теб.

Цитирай:
Първоначално написано от Надинче Вижте мненията
Ясно. А при филмите по тези канали забелязва ли се?
Надинче, уверявам те, че нищо не се забелязва, нито по филмите, нито на сутрешните блокове, нито никъде. Може да се случи веднъж-два пъти за денонощие, но това е част от технологията и го има при всички.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, виваком, въпрос


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ПОМОЩ! Мога ли да използвам Виваком IPTV Декодер в Германия? маринов92 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 35 08-12-2016 03:16
А защо няма радиа в IPTV услугата на виваком? калоянк ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 3 17-07-2014 13:33
IPTV виваком, как ? Ивайло Шаклев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 71 01-01-2014 11:17
Въпрос за ХД каналите на Виваком сат тв antilopezone ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 19 28-10-2012 10:24
въпрос за безсрочни договори при виваком aucislot ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 4 07-09-2012 15:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.