The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 13-09-2013
Аватара на бгюзер
бгюзер бгюзер не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 67
Благодари: 23
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Аз работя с такава към нея си има и усилвател и 4 те мултиплекса излизат със 100% сигнал хем съм на около 40 км. по права линия от копитото. По селата масово се приема с такива и досега не съм видял някой да се оплаче, че няма сигнал. Антената е турска но работи добре. Ако намериш такава взимай я ще останеш доволен. С нея дори и аналоговата излиза кристално, че какво остава за цифровата
Интересно. Май съседа видях по едно време с такава. Какъв модел е тя?
Отговори с цитат
  #42  
Стар 13-09-2013
Аватара на бгюзер
бгюзер бгюзер не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 67
Благодари: 23
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Спокойно можеш да махнеш чинията зад логопериодичната част, тя никаква работа не върши, даже засенчва вибратора за VHF обхвата, а ако не я махнеш, след време тя сама ще си падне, при това може и да ти отнесе няколко пръчки.
А дългата пръчка накрая - за какво е?

Едит:

А тези дето вместо чиния имат по 2 скари под 45* ъгъл (виж поста ми с 3-те чинии) - това върши ли някаква реална работа?

Последно редактирано от бгюзер : 13-09-2013 на 18:13
Отговори с цитат
  #43  
Стар 13-09-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не че не съм го писал някъде, ама да кажа все пак, че цифровите предаватели са с малка мощност и покриват на единица мощност по-малка площ от аналоговите. Нещо като GSM клетките. Не се подлъгвайте от къде сте ловили до сега аналогова, освен ако не сте в близост поне 10-15 километра до аналогова кула, на която се очаква сега да има пуснат и цифров предавател. И то говоря за нормален терен, а не зад някой баир да е предавателя. Колкото и да съм търсил, не съм намерил пълен списък на цифровите предаватели. Липсата на информация може би се дължи на това, че част от тях все още не са пуснати. Така че, прегледай пак какво съм писал по-горе и успех!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 13-09-2013
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 737
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бгюзер Вижте мненията
А дългата пръчка накрая - за какво е?

Едит:

А тези дето вместо чиния имат по 2 скари под 45* ъгъл (виж поста ми с 3-те чинии) - това върши ли някаква реална работа?
Дългата пръчка отзад е вибратор за метровия обхват, обикновено сметнат за около 9-10 канал OIRT/CCIR, или някъде 190-210 MHz. Евентуално ще хване и радио, но доста по-слабо, все пак то се излъчва на 88-108 MHz.

За двете скари - доста ефективен рефлектор са, но трябва да се изчислява, като според ъгъла на рефлектора, големината му, разстоянието до вибратора, типа вибратор и вече броят и вида директори пред вибратора могат да се достигне усилване до 16,5 dB, макс 18.
За по-големи усилвания се ползват етажирани Яги, или етажирани тройни квадрати.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pgi за този полезен пост :
бгюзер (13-09-2013)
  #45  
Стар 13-09-2013
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,769
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бгюзер Вижте мненията
Интересно. Май съседа видях по едно време с такава. Какъв модел е тя?
Антената приема идеално, защото има усилвател и е доста добре изчислена иначе няма модел турска е и тук по нащо село всяка втора къща е с такава, но не съм ги виждал да ги продават никъде от години сигурно по Илиенци може да има ако ти се разхожда...... иначе аз имам две такива и съм ги взимал от женския пазар но може би преди около 15 години, защото имах проблеми навремето с приема на аналоговата тв. Ползвах стара българска антената производство на Стара Загора но без усиливател и тя неработеше така добре като тая турската с усилвателя. Предполагам че с такава антена в Бистрица ще ти излезе без проблем дори и 64 канал, който е от старата кула.
С тия стайни измишльотини не се занимавай няма да имаш успех.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #46  
Стар 13-09-2013
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 737
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Антената съм й мерил усилването, в дециметровия обхват е в границите 9,5-11 дБ, което отговаря на теорията за антените: усилването на логопериодичните, че и на другите антени, зависи от дължината им. Два пъти по-дълга вдига усилването на антената с 3dB(теоретично, практически е около 2,5 дБ)
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #47  
Стар 13-09-2013
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,394
Благодари: 1,617
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Антената приема идеално, защото има усилвател и е доста добре изчислена иначе няма модел турска е и тук по нащо село всяка втора къща е с такава, но не съм ги виждал да ги продават никъде от години сигурно по Илиенци може да има ако ти се разхожда...... иначе аз имам две такива и съм ги взимал от женския пазар но може би преди около 15 години, защото имах проблеми навремето с приема на аналоговата тв. Ползвах стара българска антената производство на Стара Загора но без усиливател и тя неработеше така добре като тая турската с усилвателя. Предполагам че с такава антена в Бистрица ще ти излезе без проблем дори и 64 канал, който е от старата кула.
С тия стайни измишльотини не се занимавай няма да имаш успех.
Аз преди месец си взех от нашия пазар такава, били заредили само 5 бройки (за проба), аз взех последната за 20лв.
Ето такава същата http://www.leethsat.com/2012/01/leet...onic-dish.html
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
  #48  
Стар 14-09-2013
Аватара на бгюзер
бгюзер бгюзер не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 67
Благодари: 23
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПоповП Вижте мненията
Може да се опита и с дискутираната тук :http://dtv-bg.com/showthread.php?p=275717#post275717 китайска двуетажно яги с усилвател и мотор за грубо въртене, но може да стане с удължаване наличната мачта, или друга мачта. Възможно е да приеме и при оригиналното си хоризонтално разположение на елементите.
Имам подобна. Всъщност с нея ловех преди 2г. някаква аналогова от прозорец (сега нищо). Но сега пък качих всичко на покрива. Да се пробвам ли да обръщам ребрата вертикално? Да обръщам ли и крайната също? Разбрах вече паничката не служи за нищо така, че ще я махам.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg antena-stara.jpg (56.8 КБ, 39 разглеждания)
Отговори с цитат
  #49  
Стар 14-09-2013
Аватара на бгюзер
бгюзер бгюзер не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 67
Благодари: 23
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mediadigital Вижте мненията
в Бистрица ще хване сигнал с антена DAT45 с активно усилване ! Всякакви други чикиджийски пръчки филипс ,милипс са смешни !!!
Изглежда хубава на снимка, ама да се изръся 140лв. и да ям после дръвцето - както изглежда стана с мини-активната - не е. Освен марката, какво я прави по-добра от останалите за моите условия?
Отговори с цитат
  #50  
Стар 14-09-2013
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,061
Благодари: 710
Получил благодарност:
514 пъти в 278 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бгюзер Вижте мненията
Разбрах вече паничката не служи за нищо така, че ще я махам.
Не махай чинииката отзаде в никакъв случай . Именно тя усилва на дециметровия обхват ,който ти трябва за цифровизацията . По-скоро може да махнеш вибратора за VHF .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТКЗС за този полезен пост :
бгюзер (14-09-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Бистрица, на, нямам, сигнал, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
HDMI порт на DM500hd нямам картина Светльо78 DREAMBOX 16 19-06-2013 14:46
Нямам сигнал !!!?! асгард ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 62 07-05-2011 10:09
Нямам звук! Паляка ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 4 18-09-2010 15:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.