The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 22-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow Вижте мненията
А пък аз до сега не видях някой да е казвал да се отказва.Напротив,всеки казваше че ще му е трудно но да направи така и така.
Относно тръбата и на мен ми мина през акъла да я скъси ама може и да има пречка пред нея.
ако я сваля по надоло има лоза,но антената нее толкова висока,тоест аз съм 180см.и като си вдигна ръката и ловя долният краи.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 22-12-2009
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Сега стациоарна ли ще я настройваш антената?
Отговори с цитат
  #33  
Стар 22-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Аз ще му кажа, но той трябва да се съгласи с мен)))!

Тази паница е слагана по време когато се е смятало, че вдигайки антената висока се намаляват шумовете от земята.
Сложена е високо и никой нормален човек работещ за пари няма да иска 30лв. ами няколко пъти повече.
Първо антената трябва да се свали ниско , ако мине под асмата, трябва да се изнесе в страни. Това означава нов фундамент. Да се заменят ръждивите болтове по стойката с нови, предполага се демонтаж, ремонт и пак монтаж, настройка, слага се линеен мотор 24 инча.
имаш право антената беше преди 7/8 години на една къща отгоре във Владая,оттам като я свалихме ,не ме питаи как,я закарахме в Ботевград,имаше аналогов тунер и там като я повъртях(преди 3 години)незнам на какъв градус но гледаше към Турция и на аналоговият приемник излезнаха някакви програми но нямаше Български,Имаше картон нетлорк,некви полски и др.и тогава я оставих,но сега един познат ми даде цифровият си приемник и пак се ентусиазирах.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 22-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въ123 Вижте мненията
Сега стациоарна ли ще я настройваш антената?
мисля да ходя да купя един компас и някъкав уред за настроика,има ги тук в магазина,малко не знам как да ги ползвам ама...........
Отговори с цитат
  #35  
Стар 22-12-2009
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Компас не ти трябва,нито уред,можеш да си ползваш приемника особенно ако ти падне от някъде една булсатска Делта става супер.
Шпилките не се мъчи да ги изправяш а си сложи направо нови,продават се в железариите такива и са по 70-80ст пръчката и са дълги по метър.Преди това трябва да си изчислиш фокуса на антената и да настроиш конвертора да е там някъде.Да гепиш спътник е лесна работа но подготовката ще ти отнеме много време с тая стара антена.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 22-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Не се отказвай,chano!Преди време ,когато ми подариха една смачкана турска паница и аз бях като теб.То не бяха подигравки ,то не бяха пустословия ама аз не се отказах.Имах време и постоянно въртях настройвах,свалях,слагах.Сега с тоя поизправен леген(120см парабола)гледам на мултифиид 13Е и 16Е.В България е така - всеки ще ти каже ,че няма да стане но,никой няма да ти каже как ще стане.Български манталитет.Искам да ти кажа само ,че ако постигнеш някакъв резултат,има опасност веднага да поискаш по-добър .Това означава,че си зарибен и можем да те поздравим с новото ти скъпичко хоби.
нека се подиграват,но ще видят като хванем извънземните,То с много пари всеки може,и моята е мачкана паница но съм сигурен че ще тръгне работата.Благодаря за подкрепата.

Последно редактирано от chano : 22-12-2009 на 11:40
Отговори с цитат
  #37  
Стар 22-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въ123 Вижте мненията
Компас не ти трябва,нито уред,можеш да си ползваш приемника особенно ако ти падне от някъде една булсатска Делта става супер.
Шпилките не се мъчи да ги изправяш а си сложи направо нови,продават се в железариите такива и са по 70-80ст пръчката и са дълги по метър.Преди това трябва да си изчислиш фокуса на антената и да настроиш конвертора да е там някъде.Да гепиш спътник е лесна работа но подготовката ще ти отнеме много време с тая стара антена.
е този фокус ще е трудна работа за мен ,от това пък въобще нямам понятие как става,гледам имам някакъв компас кадето пише спътниците на него,Натеб ти е лесно защото знаеш как но аз нямам идея за нищо.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 22-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въ123 Вижте мненията
За да тръгне да работи тая антена е безмислено скъпо начинание.Пича беше писал че иска да я ползва за техните да гледат свободни български канали.Такива има на 39Е,16Е и 1В а за там да изпердашиш такова огромно нещо е леко казано ненормално.
Ако се навие да я възтановява да обикаля по дъгата то като си купи един 24" мотор,нов конвертор и облъчвател и цената скача на 160-170лв,отделно ако извика някой за настройка пари ще хвръкнат яко.
И да инвестира 250лв за няколко свободни БГ. канали е както и да се погледне нерентабилно.
аз конвертор купих,незнам какъв мотор ще я върти тази чиния с това окачване,облъчвателя ако е онова на което се завърта конвертора е здраво и от алумин,та мисля че ще си работи--освен ако не работи деа на маистори пари не мисля да давам защото се губи тръпката от всичко,иначе ще извадя 1000лв.и всичко ще е ОК,но нее там работата.Българинът трябва от всичко да разбира.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 22-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране ето още снимки

ето още снимки
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Снимка219malka.jpg (44.1 КБ, 66 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка220malka.jpg (41.9 КБ, 60 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка221malka.jpg (62.0 КБ, 64 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка222malka.jpg (67.2 КБ, 60 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка223malka.jpg (74.2 КБ, 64 разглеждания)
Отговори с цитат
  #40  
Стар 22-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране ето още снимки

за тези които не са виждали такива архиви
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Снимка224malka.jpg (55.5 КБ, 62 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка225malka.jpg (68.1 КБ, 51 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка226malka.jpg (50.4 КБ, 45 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка227malka.jpg (53.2 КБ, 56 разглеждания)

Последно редактирано от chano : 22-12-2009 на 11:43
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, как, НАСТРОЯ, сателита, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
EPG: Най-интересното по сателита! Джак ДРУГИ 4 01-01-2016 23:14
Intelsat 12 at 45.0°E обсъждане за сателита freesat Кошче 4 02-12-2010 15:40
Приемане на северният лъч на сателита Sirius (5'east) в България koko_varna САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 13 24-05-2010 22:15
Не мога да си настроя часа :) hank87 Уроци и съвети за начинаещи 2 03-01-2009 11:29
Как да настроя CableStar DVB-C за CableTel ? vitanmin TECHNISAT / SKY STAR 2 27-04-2008 23:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.