The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-07-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Залагаме само в ".bg" сайтове

Цитирай:
Залагаме само в ".bg" сайтове



Целта е да се спрат залозите на чужди сайтове, които не плащат никакви данъци в страната.

Залозите в чуждестранните игрални сайтове ще бъдат прекратени. В интернет ще може да се залага само на сайтове, които се поддържат от сървъри в страната. Освен това поне един от сървърите, който приема залозите, трябва да има адрес в интернет с разширение ".bg". Това предвижда новият закон за хазарта, който е подготвен от Държавната комисия по хазарт, предаде АСН.

Целта е да се спрат залозите на чужди сайтове, които не плащат никакви данъци в страната. Игри в интернет ще може да предлагат само компании, които имат поне 5 години опит в организирането на хазарт в България. Така в страната няма да бъдат допуснати големи азиатски хазартни компании.

Организаторът на хазарт в интернет трябва да има сметка в банка в България, където да се превеждат залозите. Освен това сайтът ще трябва автоматично да предава данни на НАП за направените залози. Сайтът за приемане на залозите ще трябва да изисква и регистрация на участниците, за да не допуска хазарт да играят деца.

Към участниците на хазарт в интернет ще има изискване да имат и поне един пункт за приемане на залози и изплащане на печалби във всяка административна област в страната, както и във всеки район в градовете с районно деление. Залозите в интернет ще може да се правят с дебитна или кредитна карта, като печалбите ще трябва да се изплащат до два часа след обявяването им.

Залози от разстояние ще може да се правят освен по интернет и по мобилни или стационарни телефони, а игрите ще може да се организират и по телевизия или радио. За да бъде една игра хазарт, трябва да се залага на случайно събитие, гласи проектът.
Няма да можем да залагаме в SportingBet, bWin и др., така ли? След като Изчезна поредният тотомилионер, аз не искам от НАП да знаят за милионите, които евентуално ще спечеля от онлайн залози!
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Джак за този полезен пост :
Крал Артур (06-07-2010)
  #2  
Стар 06-07-2010
Аватара на TurboGD
TurboGD TurboGD не е на линия
Друга титла
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: D-Town
Мнения: 394
Благодари: 21
Получил благодарност:
95 пъти в 71 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Няма да можем да залагаме в SportingBet, bWin и др., така ли? След като Изчезна поредният тотомилионер, аз не искам от НАП да знаят за милионите, които евентуално ще спечеля от онлайн залози!
Май така излиза...
Аз също не искам НАП да знае, колко, къде и как съм решил да харча, ако това се разбира под:
"Освен това сайтът ще трябва автоматично да предава данни на НАП за направените залози."
Не става ясно, данни за клиентите и конкретно направените от тях залози ли ще искат, или някаква обща справка за направените от всички потребители залози, с цел по-добра събираемост на данъци.
Чудно ми е, с какъв интерфейс ще следят, от кой компютър в какъв сайт се влиза, и изобщо дали се правят залози, или просто разглеждаш?
В много от сайтовете има и игри само за забавление, без да е необходимо да залагаш.
В "Еврофутбол" вече сигурно доволно потриват ръце .
По-скоро бих спрял да залагам изобщо, отколкото да се завърна към тях след 6-годишна пауза. Само като се сетя за "атрактивните" им коефициенти ...
Тук ми мирише по-скоро на лобистки закон, прикрит под оправданието за събиране на данъци.
Да, в "Еврофутбол" плащат данъци в България, но не това е основната причина за крайно мизерните им коефициенти.
Просто още от основаването си през 90-те, свикнаха да ни скубят, и така продължават и до днес.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-07-2010
Аватара на vassilp
vassilp vassilp не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 456
Благодари: 168
Получил благодарност:
143 пъти в 71 поста
Сваляния: 100
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
...
Тук ми мирише по-скоро на лобистки закон, прикрит под оправданието за събиране на данъци.
Да, в "Еврофутбол" плащат данъци в България, но не това е основната причина за крайно мизерните им коефициенти.
Просто още от основаването си през 90-те, свикнаха да ни скубят, и така продължават и до днес.
Много си прав!
Сто процента зад този закон, който със сигурност ще бъде приет стоят хора на Божков.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-07-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,324 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТурбоГД Вижте мненията
Да, в "Еврофутбол" плащат данъци в България, но не това е основната причина за крайно мизерните им коефициенти.
Просто още от основаването си през 90-те, свикнаха да ни скубят, и така продължават и до днес.
100% има лобизъм, но определено, можеството онлайн сайтове са причината много еврофутбол пунктове да фалират. Не са само по-ниските коефициенти. Колко от вас биха си направили труда да ходят до еврофутбола за да си пуснат фиш, като това могат да го направят от дома, офиса или някъде си, където сте "набарали" ви-фи? На всичкото отгоре тези онлайн сайтове не плащат ддс, няма данък печалба, няма комисионна за пункта... как няма да предлагат по-добри условия?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-07-2010
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,736
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,653 пъти в 2,339 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Защо трябва да ходя до някой пункт, за да си пускам залозите? В кой век живеем? И след като е ясно на всички това защо тези гниди от Еврофутбол не направят сайт с онлайн залагания? Ако направят простотията, която се пише, макар мен да ме съмнява това, то аз ще спра да залагам, но пари на тези нещастници няма да им дам....
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-07-2010
Аватара на TurboGD
TurboGD TurboGD не е на линия
Друга титла
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: D-Town
Мнения: 394
Благодари: 21
Получил благодарност:
95 пъти в 71 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
100% има лобизъм, но определено, можеството онлайн сайтове са причината много еврофутбол пунктове да фалират. Не са само по-ниските коефициенти. Колко от вас биха си направили труда да ходят до еврофутбола за да си пуснат фиш, като това могат да го направят от дома, офиса или някъде си, където сте "набарали" ви-фи? На всичкото отгоре тези онлайн сайтове не плащат ддс, няма данък печалба, няма комисионна за пункта... как няма да предлагат по-добри условия?
Това е добре известно на всички ни .
Именно заради удобството и по-високите коефициенти, предпочитам да залагам онлайн.
Но защо заради комисионните за пункта и поддръжката му, трябва да плащам аз с по-ниските им коефициенти?
След като държавата ще ми изисква данък печалба от тото игри, защо трябва един вид да плащам и данъка на "Еврофутбол" с по-ниските им коефициенти?
Криво им е, че посредством новите технологии и все по-мащабното ползване на Интернет, изгубиха бързо пазарен дял, но вместо да "реват", и да прокарват лобистки закони, да се бяха опитали да станат конкурентноспособни.
С помоща на държавата "и баба знае"...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 06-07-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,324 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цецо Вижте мненията
Защо трябва да ходя до някой пункт, за да си пускам залозите? В кой век живеем? И след като е ясно на всички това защо тези гниди от Еврофутбол не направят сайт с онлайн залагания? Ако направят простотията, която се пише, макар мен да ме съмнява това, то аз ще спра да залагам, но пари на тези нещастници няма да им дам....
Нестава въпрос да ходиш до еврофутбола, а да попадат в хазната едни пари от тези, които до този момент прибираха чиста печалба от наивниците, които се имат за разбирачи.
До сега онлайн букмейкърите си прибираха чистата печалба, наистина много сладко, всеки иска така.
Който иска да си залага в спортингбет, буйн и т.н. пак ще си го прави, те прокситата отдавна са измислени.

Последно редактирано от Чък Норис : 06-07-2010 на 17:16
Отговори с цитат
  #8  
Стар 06-07-2010
Аватара на TurboGD
TurboGD TurboGD не е на линия
Друга титла
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: D-Town
Мнения: 394
Благодари: 21
Получил благодарност:
95 пъти в 71 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Нестава въпрос да ходиш до еврофутбола, а да попадат в хазната едни пари от тези, които до този момент прибираха чиста печалба от наивниците, които се имат за разбирачи.
До сега онлайн букмейкърите си прибираха чистата печалба, наистина много сладко, всеки иска така.
Наивници има навсякъде .
А чистата печалба на онлайн букмейкърите, май е равносилна на печалбата на "Еврофутбол" с по-ниските им коефициенти?
Защото, едно е да играеш един или два мача например със сборен коеф. 5 при онлайн букмейкъра, за който коефициент при "Еврофутбол" трябва да изиграеш 3-4 мача, т.е. рискът да си изгубиш парите при "Еврофутбол" е много по-голям.
Истината е, че не са конкурентноспособни не само заради плащането на прословутите данъци в България.
Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Който иска да си залага в спортингбет, буйн и т.н. пак ще си го прави, те прокситата отдавна са измислени.
Е, точно това се каня да правя, а и не само аз.
Затова ми беше интересно, как биха ме надушили, че залагам в сайт, който не плаща данъците си в България?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 06-07-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,324 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТурбоГД Вижте мненията
А чистата печалба на онлайн букмейкърите, май е равносилна на печалбата на "Еврофутбол" с по-ниските им коефициенти?
Защото, едно е да играеш един или два мача например със сборен коеф. 5 при онлайн букмейкъра, за който коефициент при "Еврофутбол" трябва да изиграеш 3-4 мача, т.е. рискът да си изгубиш парите при "Еврофутбол" е много по-голям.
Истината е, че не са конкурентноспособни не само заради плащането на прословутите данъци в България.
Да така е по принцип, но дефакто за всяка стока или услуга предлагана в БГ трябва да се плаща ДДС(поне), при всички положения ще се появят сайтове регистрирани в БГ и за хазната това ще са свежи пари от нищото.


ПП: Те на каките по магистралите сложиха касови апарати, к'во остава за букмейкърите? Не бих се и учудил до този момент някой друг да е прибирал солидна комисионна и затова да не са били закачани до сега.

Последно редактирано от Чък Норис : 06-07-2010 на 17:52
Отговори с цитат
  #10  
Стар 06-07-2010
Аватара на TurboGD
TurboGD TurboGD не е на линия
Друга титла
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: D-Town
Мнения: 394
Благодари: 21
Получил благодарност:
95 пъти в 71 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
..., при виски положения ще се появят сайтове регистрирани в БГ и за хазната това ще са свежи пари от нищото.
Играта им е ясна, опитват се с един закон хем да удовлетворят лобистките интереси, хем за да не бие това на очи, ще е един вид прикрито под лозунга "повече данъци в хазната".
Иначе си прав, поне 2-3 от големите букмейкъри ще стъпят на нашия пазар, но къде отива "Еврофутбол" тогава, защото по-големите играчи в този бизнес ще са в състояние да ги "преборят". Да не стане така, че все едно са си вкарали автогол накрая.
Тогава нови закони и правила ли ще се прокарват?
И нещо друго, във всяка една от съседните ни страни има поне по 4-5 лицензирани местни букмейкърски къщи, а това е бизнес, от който се печели много.
Каква ли е причината у нас да е само една?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bg, залагаме, сайтове, Само


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
КЗК разреши на МобилТел" да купи "Спектър нет" и "Мегалан" dsc GSM мобилни комуникации 0 03-12-2010 20:13
Dream презентира новите ХДТВ Дреамове - "DM800HD se" и "DM7020HD" dvt1 DREAMBOX инфо 5 26-11-2010 22:56
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 11:44
Сливането между "Евроком" и "Кейбълтел" продължава по план ТИНТИН Кабелни [DVB-C] оператори в България 1 29-08-2010 13:54
EQT V купува "Евроком Кабел" и "КейбълТел" и създава най-големия кабелен оператор ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 29-10-2009 16:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.