The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Прочетох страница 21, която си ми изпратил, нямах време да чета всички страници. Там се споменава мултифийд антена, каквато е моята, но нищо повече. Мултифийд антената я купих употребявана, заедно с 4те четворни конвертора. Мултиключа го купих с тенденция да ползвам 2 приемнка едновременно в 2 различни стаи. Утре ще прескоча до един сат магазин, който не е мног близо до мен, но нямам алтернатива. Ако се наложи да купувам конвертор, универсален ли да купя, или пак четворен? Каква е разликата, освен в цената? Имам един Дайсек ключ: DiSEqC 2.0 Switch 4x1, HQDS 41, Germany Best. Опитах с един от четворните конвертори, обаче не вади сигнал на дрийма?! Заради четворния, а не универсален конвертор ли е така? какъе модел Дайсек да купя, за да работи с вече закупените четворни конвертори, за да не купувам сега 4 нови универсални, а само 1, ако е изгорял?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24-01-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dm800 Вижте мненията
Прочетох страница 21, която си ми изпратил, нямах време да чета всички страници. Там се споменава мултифийд антена, каквато е моята, но нищо повече. Мултифийд антената я купих употребявана, заедно с 4те четворни конвертора. Мултиключа го купих с тенденция да ползвам 2 приемнка едновременно в 2 различни стаи. Утре ще прескоча до един сат магазин, който не е мног близо до мен, но нямам алтернатива. Ако се наложи да купувам конвертор, универсален ли да купя, или пак четворен? Каква е разликата, освен в цената? Имам един Дайсек ключ: DiSEqC 2.0 Switch 4x1, HQDS 41, Germany Best. Опитах с един от четворните конвертори, обаче не вади сигнал на дрийма?! Заради четворния, а не универсален конвертор ли е така? какъе модел Дайсек да купя, за да работи с вече закупените четворни конвертори, за да не купувам сега 4 нови универсални, а само 1, ако е изгорял?
Конверторите ти не са четворни, а Куад , сам пишеш за което
Цитирай:
Първоначално написано от Dm800 Вижте мненията
Как да пробвам без мултиключа? Всеки конвертор има 4 изхода: VH, VL, HH, HL.
Дал съм ти линк към тема, не за конкретна страница!Там има много конфигурации за 1,2,3,4 ...n приемника , но при теб схемата е наистина усложнена, написал съм ти какво ти трябва за 1 приемник,4 броя http://diablosat.net/bg/inverto/220-...long-neck.html + 1 дисек http://diablosat.net/bg/41/334-diseqc-pacostar-4-a.html
Ако е за 2 приемника, тогава вместо единични, вземаш двойни универсални конвертора http://diablosat.net/bg/inverto/221-...tend-twin.html и 2 дисека 4х1 http://diablosat.net/bg/41/334-diseqc-pacostar-4-a.html .

Сам смятай цени, ако минеш по твоята схема умножи по .....
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24-01-2018
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Взех, че и аз се зачетах темата и забелязах, че си дал местонахождение Кемпен. Не знам в кой магазин точно пазаруваш, но Мьонхенгладбах има един, казва се Ariasat и могат да ти дадат добри съвети какво да закупиш. Има и един в Рьормонд казва се Asat. И в двата можеш да пазаруваш онлайн, но на място е по-добре.
Ако за в бъдеще искаш да гледаш на повече телевизори, по-добре си го направи още от сега както трябва. Иначе после пак ще се занимаваш.
Иначе ако останеш на един приемник, колегата го е обяснил по-горе. Евтино и просто. Вече колко време ще тие нужен 39Е е друг въпрос.

Впрочем един openbox 820 става супер за сателитни настройки. В ebay kleinanzeigen струва около 10 евро. Поне докато има СД канали.

Последно редактирано от Дим0 : 24-01-2018 на 03:11
Отговори с цитат
  #24  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за магазините. Ще отида утре до Гладбах.
Защо казваш, че не се знае докога ще ми е нужен 39Е?
Има тенденция да се сменя ли?

Едниствения openbox 820, който виждам в eBay е на цена 49€ + 7€ доставка. Казваш: докато има СД канали. какъв друг уред да купя, който да ползвам и когато вече няма СД канали?
Този уред няма стрелкови индикатор за силата на сигнала. Мога ли да го вземам с мен на покрива при антената и да меря с него сигнала на конвертора? Това е което търся, SAT Finder.

За Yavor1: вече много се обърках. Можеш ли да ми обясниш разликата между Quad и четворни Конвертори?
Понеже имам вече антената с четирите конвертора и те работеха доскоро, не смятам да сменям изцяло схемата, ако е изгорял единия или двата конвертора. трябва най-напред да установя дали е изгорял конвертора или се е разместил, по незнайни причини? Нямам уред в момента с който на поркива, при антената да раъбера има ли сигнал от конвертора или няма. Ако се налага закупуване на нов конвертор, твоя съвет е единичен за един приемник или двоен универсален конвертор за 2 приемника. Сега идва сложния въпрос. как ще ги свържа тия конвертори - към мултиключа, който сега имам, или да купувам дайсек, като посочения от теб? Ако купя дайсек, как ще комбинирам старите конвертори, които са в мултиключа в момента, с новия конвертор, който ще е с дайсек? Освен това, имам един дайсек, не знам дали работи, но днес го опитах (свързах( изходите на един от работещеите конвертори към него, но не изгряха канали на дрийма) Или дайсека ми е счупен, или тия конвертори не работят с този дайсек?

Ако не ти се обяснява, поне ми кажи
Отговори с цитат
  #25  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Конверторите ти не са четворни, а Куад , сам пишеш за което
Дал съм ти линк към тема, не за конкретна страница!Там има много конфигурации за 1,2,3,4 ...n приемника , но при теб схемата е наистина усложнена, написал съм ти какво ти трябва за 1 приемник,4 броя http://diablosat.net/bg/inverto/220-...long-neck.html + 1 дисек http://diablosat.net/bg/41/334-diseqc-pacostar-4-a.html
Ако е за 2 приемника, тогава вместо единични, вземаш двойни универсални конвертора http://diablosat.net/bg/inverto/221-...tend-twin.html и 2 дисека 4х1 http://diablosat.net/bg/41/334-diseqc-pacostar-4-a.html .

Сам смятай цени, ако минеш по твоята схема умножи по .....
Тука май си в голяма грешка друже, макар че може и аз да съм в грешка.
Глей сега какво пише в този магазин:
https://www.satshop-bg.com/cart2/%D0...BE%D1%80%D0%B8

1. Универсален четворен офсетов QUATRO конвертор за свързване към мултиключ:

https://www.satshop-bg.com/cart2/%D0...ION-QL-4-0.1dB
  • Вид: универсален QUATTRO офсетов конвертор.
  • PLL технология.
  • Четири изхода (VL,HL,VH,HH) за свързване с мултиключ.
  • Обхват: 10.7 - 12.75 GHz.

2. Четворен офсетов конвертер за свързване с 4 сателитни приемника

https://www.satshop-bg.com/cart2/%D0...-EDISION-QSL-4
  • Вид: универсален QUAD офсетов конвертор.
  • PLL технология.
  • Четири независими изхода за свързване с четири сателитни приемника.

Ако разбирам правилно моите конвертори са QUATTRO (VL,HL,VH,HH).
Въпреки това все още не ми е ясна разликата между QUATTRO i QUAD?
Ако някой обясни, ще съм благодарен.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Yavor1, загубих си нощта, но открих полезни за теб неща:

https://www.google.de/url?sa=t&rct=j...-ewGtqxDS3hLC0

Цитат:
QUAD: той има мултиключ и с него се връзват до 4 приемника

QUATTRO подава 4 те обхвата и за да се ползва този конвертор ти трябва допълнително устройство наречено Мултиключ.

И още един цитат:
Quad-a е по-скъп от Quattro-то, защото той самия е Quattro+вграден мултиключ за 4 приемника.

Така че внимавай какво пишеш и не заблуждавай неуките читатели като мен.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 24-01-2018
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така, ако антената е на покрива и нямаш видимост към телевизор, сатфайндера си е добро решение. Тези със стрелките не са и скъпи. Иначе има openbox 820 в Reutlingen за 10 евро. Напиши в търсачката само опенбокс без номера. Ако антената ти е стабилна и е издържала на Фредерике нищо не ти се е разместило.
За мултиключ ти трябва Куатро конвертор като този примерно Kathrein Universal Quattro LNB für Multischalter HH / HL / VH / VL. но е 39,90 евро.

Когато ползвашот един конвертор примерно за 4 приемника ти трябва Куад конвертор. Тогава на всеки изход директно можеш да вържеш с кабел по един приемник. Евтин вариант когато гледаш от един спътник с повече от един приемник.

Колкото до булсат... нали ги чакаме да минат на 1,9Е. Тая тема я дъвчем от близо половин година. Може да рацъкаш из форума.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 24-01-2018
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Надявам се да си маркирал кабелите, че иначе голямо напасване ще става като свалиш конверторите.
Иначе, щом до сега всичко е работило, трябва след подмяната пак да заработи.
Щом Вуто ти се нрави, виж този в ариасат
VU+ Zero 4K 1x DVB-S2X Tuner Linux Receiver UHD 2160p

149 евро е.

Последно редактирано от Дим0 : 24-01-2018 на 04:39
Отговори с цитат
  #29  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря ти за информацията. Във форума на БСК ми казаха да го изхвърля този sat finder. Наистина ми се наложи да викам техник, понеже конвертора за 19 е в центъра на антената, а конвертора за 39 е в края на държача и това уредче не ми върши много добра работа. Също в БСК форума ми препоръчаха стар СД приемник на БСК, но подозирам че този човек се е объркал. както казах трябва ми тунер с акумулатор *може и с дълъг кабел( но определено да е с мен на покрива - трябва ми лесно меню и стабилен индикатор - чоеква от БСК форума твърди, че това е тока при този СД приемник на БСК. Понеже съм в Германия, не вярвам да намеря СД БСК приемник да купя, та затова питам за подходящ уред в германия - например eBay. Най-напред трябва да разбера дали е изгорял конвертера и ако е трябва да купя уред за настройване след смяната на конвертера, или пак да викам техник което си е скъпотия. Имам един DiSEqC 4x1 HQDS41 kключ и един конвертор без никакви надписи, с 4 изхода. предполагам че е quad. Мисля да направя следното - свалям конвертора на 39, слагам този стария с 4те изхода вкарвам го в дайсек ключа, и го подавам на дрийма, ако излезе нещо, значи 90% конвертора е изгорял. отивам в магазина, който ми препоръча в Гладбах и купувам 2 quatro конвертора, което си е цифра. Другия вариант е в дайсека допълнително закачам изхода от мултиключа и гледам 19 и 23,5 през мултиключа, а 39 през quad-а. И двата влизат в дайсека - не сум сигурен че ще тръгне, но ще ми спести някой лев, верно ще ми отнеме много време, но не ми идва наум друго?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дим0 Вижте мненията
Надявам се да си маркирал кабелите, че иначе голямо напасване ще става като свалиш конверторите.
Иначе, щом до сега всичко е работило, трябва след подмяната пак да заработи.
Маркирал съм ги, но защо да е голямо напасване - мултиключа не го интересува кой кабел къде влиза (VH, VL, HH, HL) всичките му входове са еднакви, или бъркам?
QUAD кабела също му е все тая на кой вход на дайсека ще го подадеш?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Dm800 за този полезен пост :
slaitt (26-01-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, sd, Булсатком, За, замяна, на, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Нов приемник от Булсатком - FUSION TV Пламен Тачев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 129 09-01-2017 17:14
приемник на Булсатком Николай Пенев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 03-02-2016 15:35
Булсатком -> нормален приемник? хкира ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 23 15-02-2012 03:39
Замяна на приемник за Лаптоп! БАМБУЧА Приключили продажби 2 28-09-2011 22:05
HD приемник на Булсатком joro09 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 145 18-04-2011 22:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.