The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 03-07-2013
Аватара на Longines
Longines Longines не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 936
Благодари: 42
Получил благодарност:
289 пъти в 187 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Стига си писал глупости!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 03-07-2013
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Longines Вижте мненията
Стига си писал глупости!
Не са глупости, и по-опитните могат да потвърдят казаното от мен! Хващайте шублерите и мерете! Намерете и сложете облъчвател със същия диаметър на вълновода какъвто е на конвертора! Съобразен естествено и със F/D на антената и после ще говорим!
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат
  #53  
Стар 03-07-2013
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не робувайте на марки момчета, особенно при конверторите,вярвайте на скалата на бокса ви за децибелите или уреда ви ако разполагате с такъв! Днес свалих един НН мотор оптибокс,сдал багажа,с току що изтекла гаранция,а има стронгове НН мотори работещи вече над 4-5години.
Днес идва един професионалист в областа,трябваше му фланцов конвертор,изкара си уреда и ги почна наред да ги мери, посочи ми един Paxuss даже не сте го виждали и чували както и аз до скоро,китайски, каза този е с най-добри данни!Факт!
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 03-07-2013
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Милен_ТТ Вижте мненията
Момчетааа, ивакома са с друг диаметър на вълновода, не се заблуждавайте че инвертото са по-добри! Просто работят с различни облъчватели! Като сложите облъчвател не със същия диаметър има загуби от скинефект!
Доколкото си спомням , не претендирам напълно , може и да греша , но ти маи търсеше специално облъчвател за Инвакома , с цел да постигнеш по-голямо усилване и след като го намери , резултата , които очакваше не те задоволи.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 03-07-2013
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Я кажете сайт (онлайн магазин) в който да си търся облъчвател за парабола или някъде по форума дали има писано как се изчисляват за да ми направи някой стругар???
Отговори с цитат
  #56  
Стар 03-07-2013
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
Доколкото си спомням , не претендирам напълно , може и да греша , но ти маи търсеше специално облъчвател за Инвакома , с цел да постигнеш по-голямо усилване и след като го намери , резултата , които очакваше не те задоволи.
Да точно така! И причината пак е скин ефект, но до като се усетя и вече го бях поръчал! Тая резба на която се навива питата на облъчвателя на вълновода, фактически пречи! Намерих друг облъчвател, който пак е за инваком ама без оная пача с резбата, и който си отговаряше и на ф/д на антената и всичко заспа! Резултатите са меко казано много добри! Хоризонтала на тора ми е на 10дб и нещо, вертикала на 14 и нещо! Това с 2.20 в района на В. Търново! Даже захапа 3 честоти на мена лъча на 7 запад, ама само на уреда! С оная измислица де струваше маса пари, сигнала беше почти 2 дб надолу! С инвертото изкарвах по-силен сигнал, но с друг облъчвател, който си е за него! А няма да ви казвам пък кви бяха резултатите на инвакома с облъчвателя който ползвах на инвертото, още по-зле! Просто ако искате всичко да е на мах, всичко трябва да е изпипано! Държа да отбележа че инвакома си е оригинален, и от първите които се появиха на пазара, не е китайско копие, а за съжаление в бг в момента са само такива! Пробвах на скоро с конвертор купен в бг и бях много разочарован, нищо по вече от един обикновен конвертор, язък само за парите! Преди време брат ми донесе от англия, само че за 2 приемника, произведен в китай, по-добре от тия продавани продавани в бг, но старото материал искарва с една идея по-добър сигнал!
Не робувам на марки, през ръцете ми са минали сигурно хиляди конвертори, и всичко е до бройка! Понякога уж по-хубавите и по-скъпите конвертори би трябвало да дадът по-хубав сигнал, но се случва и обратното макар и много рядко! Много често производителите си играят с параметрите за да си направят реклама, при работа обаче се вижда че не отговарят съвсем точно! Изпуска се и много важен параметър ф/д на антена за която е самия конвертор и за това се получава, че определен конвертор на една антена работи много добре на друга не и става така че като го сложим и той не отговаря на ф/д на антената се заблуждаваме че не става, или като искараме някъв много добър сигнал че той е супер и очакваме да прави същото и при други антени. Да ама не!
Така, че за да намерите вашия конвертор и облъчвател просто трябва да пробвате най-различни варианти, за да кажете, ето това е моя конвертор и облъчвател!
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат
  #57  
Стар 03-07-2013
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Преди време си купих от DIMCHO от Стара загора облъчвател.Мисля, Текател беше и по размери е точно като тоя на Инвакома. Сега е на Инвакома и съм доволен.
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #58  
Стар 03-07-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,397
Благодари: 190
Получил благодарност:
350 пъти в 244 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

облъчвателя мисля че не е особено от значение при силен сигнал . Моят е правен от стругар по сходни параметри на оригиналния, който е от лят алумин и прибавих милимитри за движение напред и назад . При високия и ниския банд има разминаване.Значи колкото и точен да е фокуса все се получават някакви разминавания и облъчвателя е нещото което помага или пречи.
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
конвертор, Флавцив


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
конвертор ackobg КОНВЕРТОРИ 22 21-05-2019 13:22
Конвертор velin_avramov КОНВЕРТОРИ 36 26-03-2013 16:21
Конвертор GT SAT Devil M ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от Девил М 0 20-12-2012 18:21
мотор или конвертор chano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 1 21-11-2010 10:31
конвертор mmsf67 САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 8 10-10-2008 01:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.