The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 17-07-2010
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
По подразбиране офсет+ парабола+мотор настроика

Моля за малко помощ.Искам да сваржа, 4 приемника кам 2 антени с четворни конвертори,обаче едната ми е моторизирана.Едната е офсет а другата е параболична. Офетовата е на 39Е и не марда оттам.Параболата ми е с моторче+позиционер и искам да си я враткам.Какво ще ми триабва и как да си ги настроя.
мирси на всички които ще ми обарнат внимание.
ПС: поздрави на всички.И не ми отговаряите питаи чичко GOOGLE
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17-07-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм с подобна система. Но конверторите ми са двойни, а приемниците - само два.

В резюме: Някои неща ще можеш да направиш, но други - не. Ще можеш да направиш така, че да гледаш всички конвертори на всички приемници. Но няма да можеш да връткаш параболата от всички приемници. Ще можеш да я въртиш само от този приемник, към който е свързан позиционерът.

По-подробно: Преди всеки приемник ще имаш двоен дисек. Във вход 1 вкарай параболата, във вход 2 - офсета. В приемника, който условно ще наречем основен, ще свържеш позиционера на параболата. Това става така - изходът на дисека го вкарваш в позиционера, а изходът на позиционера - в приемника. С подходящи настройки в приемника (версията на дисек за входа на параболата е 1.2) ще направиш така, че само със смяната на каналите ще караш приемника да подава команди на позиционера и той да върти параболата, както и да превкл. от параболата (вход 1 на дисека) към офсета (вход 2, версия на дисека 1.1).

Що се отнася до другите три приемника. Те също ще могат да гледат и да превкл. между параболата и офсета, но няма да могат да въртят параболата, тъй като няма как да са свързани към позиционера. Т.е. те ще имат поглед към параболата на тази позиция, на която си я оставил завъртяна от основния приемник и към офсета, който е фиксиран.

Това, което можеш да съобразиш и да направиш допълнително е следното. Тъй като така или иначе ти няма да въртиш позиционера с неговото дистанционно, а това ще прави основният приемник, то чисто физически би могъл да разположиш позиционера не до основния приемник, а в стаята на някой от другите три приемника. Така ще можеш да въртиш параболата както чрез основния приемник, така и чрез дистанционното на позиционера, който е в друго помещение.

Но така или иначе параболата можеш да я въртиш само чрез един приемник.

Тук описаното не разглежда възможностите за някакво каскадно свързване на дисеци или приемници, от което аз не разбирам.

Последно редактирано от Стоян : 17-07-2010 на 08:47
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Стоян за този полезен пост
Георги Банков (28-03-2011), мирокостов (17-07-2010)
  #3  
Стар 17-07-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Така ще можеш да въртиш параболата както чрез основния приемник, така и чрез дистанционното на позиционера, който е в друго помещение.
И да и не.Ако приемника е включен в момента в който завъртиш от позиционера по някое време ще си върне мотора където му трябва.Или примерно завъртял си с позиционера при изключен приемник и като го включиш ще си завърти антената на канала на който е оставен или който е зададен.
Според мен разкачаш позиционера да не се командва през приемник както от дистанционното му само въртиш антената а приемниците са свързани с дисеците към четворните конвертори без да се минава през позиционера.Неудобно като свикнеш позиционера сам всичко да си прави ама...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17-07-2010
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
По подразбиране

благодаря на всички
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
мотор, настроика, офсет, парабола


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
НТВ+ 36Е с какъв офсет opti САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 1849 21-11-2023 20:08
Настройка на парабола с мотор Емилстар Монтаж и настройка на антени 13 22-01-2011 18:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.