The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 26-09-2011
whitesnake1979 whitesnake1979 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 28
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Доста по-хладен... не ме разсмивай
Както може да видиш от снимките по-долу по цялата кутия от двете страни има дупки за охлаждане и кутията е пластмасова.
По твоя qbox само странично ли има дупки... я помисли малко коя кутия е по-топла.

А така?
http://postimage.org/image/22k841c5g/
Отговори с цитат
  #42  
Стар 26-09-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,756 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране



На тази снимка мога само тази иконка да сложа
Отдолу на ламарина за да отнема температурата а отгоре цял радиатор... отново
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #43  
Стар 26-09-2011
whitesnake1979 whitesnake1979 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 28
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията


На тази снимка мога само тази иконка да сложа
Отдолу на ламарина за да отнема температурата а отгоре цял радиатор... отново
Температурата на платката по този начин отгова-
ря на стайната, лятото и в най-високите температури и без радиатора не съм имал проблеми, това беше експеримент
Отговори с цитат
  #44  
Стар 27-09-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от whitesnake1979 Вижте мненията
Температурата на платката по този начин отгова-
ря на стайната, лятото и в най-високите температури и без радиатора не съм имал проблеми, това беше експеримент
Уникална печка имаш. За варене на боб става ли? Дали не е типична китайска пръчка? Имам Skystar USB HD и мога да кажа само добри думи за нея. Супер стабилно работи, изобщо не грее, стабилни драйвери, които са единствени (то няма смисъл от писане на нови драйвери, като всичко си работи прекрасно), за разлика от китайчето където при писането на драйверите си оставят ръцете.
А за тези които говорят, че Skystar-а била бавна вижте видеото, което съм постнал в компютърния раздел.
Ти, баце_дани, ползваш платка, която изобщо не я ръчкаш, а оставяш да работи на един канал, то за кабеларка става. Поръкай я малко, за да видиш китайчето колко е стабилно.
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K
Отговори с цитат
  #45  
Стар 27-09-2011
Batko_dani Batko_dani не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 69
Благодари: 0
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
Talking

Аз лично ползвам в хола тбс 6921 с медия център, акамд и т.н., а в спалнята тбс Qbox3 с dvb viewer pro, акамд и т.н. И двете системи се гледат всекидневно така, че това за ръчкането и смяната на каналите и градското каране на колегата ооопепи нещо издиша. Работят си тунерите перфектно и в домашна обстановка именно за каквато са правени.

Това дали се сменя канал или не не променя начина на работа на хардуера. В случай, че не сте запознати и казано просто между драйверите и хардуера има друг слой от микрокод който е посредник между двете. Кореспондираме често с тбс и ако има нещо в драйверите или микрокода на хардуера се реагира своевременно, което се нарича добра софтуерна поддръжка.

За греенето е нормално алуминиевия корпус на qbox3 да се загрява, предполагам че правите разлика между топлопроводими материали като алуминий и не топлопроводими като пластмасата. Именно за това творението на технисат изглежда по студено, но вътре не е. А за греенето на технисат платките се знае и се обсъжда доста в западните форуми. Чудят се какви радиатори и вентилатори да сложат в компютрите за да се охлаждат добре.
Моя qbox е заврян в един шкаф и без никакво допълнително охлаждане не е мръднал.

Специално за колегата пепи ще изровя в работата един скайстар хд и ще направя тестове на една и съща конфигурация и софтуер заедно с една тбс платка за да се убеди, че защитава обречена кауза. Ще направя един скрипт който да прави едно и също да сменя спътници, канали и т.н. и ще направиме един сателитен бенчмарк.

Поздрави!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 27-09-2011
whitesnake1979 whitesnake1979 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 28
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Batko_dani Вижте мненията
Аз лично ползвам в хола тбс 6921 с медия център, акамд и т.н., а в спалнята тбс Qbox3 с dvb viewer pro, акамд и т.н. И двете системи се гледат всекидневно така, че това за ръчкането и смяната на каналите и градското каране на колегата ооопепи нещо издиша. Работят си тунерите перфектно и в домашна обстановка именно за каквато са правени.

Това дали се сменя канал или не не променя начина на работа на хардуера. В случай, че не сте запознати и казано просто между драйверите и хардуера има друг слой от микрокод който е посредник между двете. Кореспондираме често с тбс и ако има нещо в драйверите или микрокода на хардуера се реагира своевременно, което се нарича добра софтуерна поддръжка.

За греенето е нормално алуминиевия корпус на qbox3 да се загрява, предполагам че правите разлика между топлопроводими материали като алуминий и не топлопроводими като пластмасата. Именно за това творението на технисат изглежда по студено, но вътре не е. А за греенето на технисат платките се знае и се обсъжда доста в западните форуми. Чудят се какви радиатори и вентилатори да сложат в компютрите за да се охлаждат добре.
Моя qbox е заврян в един шкаф и без никакво допълнително охлаждане не е мръднал.

Специално за колегата пепи ще изровя в работата един скайстар хд и ще направя тестове на една и съща конфигурация и софтуер заедно с една тбс платка за да се убеди, че защитава обречена кауза. Ще направя един скрипт който да прави едно и също да сменя спътници, канали и т.н. и ще направиме един сателитен бенчмарк.

Поздрави!
Колега не се занимавай с глупостите на Пепито, нека си илядат със скайстара
Отговори с цитат
  #47  
Стар 27-09-2011
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Batko_dani Вижте мненията
Кореспондираме често с тбс и ако има нещо в драйверите или микрокода на хардуера се реагира своевременно, което се нарича добра софтуерна поддръжка.
Е те това ако трябва да го прави крайният клиент - да си кореспондира с китайците за да му оправят драйверите

пич - евала за истината.

преди 2 - 3 години бяхме решили да се занимаваме с тези платки /TBS/ , но статистиката показваше че след около 6 месеца след продажбата доста от тях здаваха багажа. Пищяха по чуждите форуми яко от тях.
Дано сега малко са наблегнали повече на качеството.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 27-09-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,756 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нали твърдите, че qbox 3 е доста бърз и т.н. направете един клип както е направил колегата Музикантът в тази тема и го покажете на хората да видят кое как работи пък нека те си правят изводите.
И още нещо баце_дани с което продължаваш да ме разсмиваш:
Като ти чета постовете за топлопроводимите материали се чудя бос ли си на тази тема или се опитваш да заблудиш останалите потребители и покрай тях себе си.
Според твоето изказване по-горе пластмасата не е топлопроводима и затова скай стар усб хд ни се струва студена ама видиш ли тя е гореща...хммм.
В същото време алуминия е топлопроводим и според теб е нормално да се загрява много сравнение със скай стар усб хд.
Е като е топлопроводим тази топлина да не би да не загрява платката допълнително отвътре и да се явява като фурна а ?
Май нещо такова става защото топлината няма от къде да излезе докато при нашата платка с корпус от решето я няма на мига.
Ако не беше така някой екземпляри нямаше да си правят експерименти с радиатори като този горе за да си готвят боб на платката.
Не си мисли, че не ми е попадала платка с метален корпус и че не знам как грее... грее доста.
Толкова колкото скай стар хд2 сравнена с тбс 6920, но при усб платките тбс се излагат с това греене... щом имаш две-три значи може да изкараш зимата без да пускаш парно
И стига се хабихте да пишете... пуснете един клип да видим колко бързо ви сменя и отваря каналите, за другите неща е ясно, че скай стара е на нивото на което са немските продукти за разлика от вашите китайски свръх модерни 3 в 1 продукти (печка, фурна, сат-тунер).
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #49  
Стар 27-09-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,324 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

@Пепи не се изхвърляй, много добре знаеш, че бързината на платките може да се отчете само при сканиране, а там скайстара не може да се вреди. Това с отварянето на каналите зависи от много неща, ако се правят някакви тестове трябва да се правят при еднакви условия, един и същи компютър, кодеци, шер(ако се сравняват кодирани канали) и т.н.

@Ники
Кореспонденцията с "китайците" става и на български
А това да си кореспондираш директно с производителя води до огромни плюсове, благодарение на такива кореспонденции в момента за да сканираш транспондер с тбс тунер е нужно само да зададеш честота, поляризация и симболрейт, така при смяна на фек или модулация на даден транспондер не ти се налага повторно сканиране.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 22-01-2012
Batko_dani Batko_dani не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 69
Благодари: 0
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Един приятел си взе новата 6922 и впечатленията са му, че е уникална карта. Добрата новина е че ще ги има към края на месеца в БГ, така са му казали вносителите и мисля и аз да си взема такава. Не че старата 6921 не ми върши работа, но blind scan-а не е за изпускане и при скай старите до колкото знам липсва като функция.

П.С. опепи нещо не си бил в часовете по физика, защото ако си бил нямаше да твърдиш подобни глупости за фурни и т.н. Разбира се че алуминия е 100пъти по проводим от пластмасата и е нормално да отдава моментално топлина, за разлика от пластмасата която напротив пречи на топлоотдаването. И единствения начин да се отведе е чрез конвекция през дупките по нея.

Ако поставиш твоя юсб скай стар в алуминиева кутия с размерите на кубокса ще видиш че ще грее рочно толкова колкото и самия кубокс - тоест ще има по ефективен топлообмен. Но в крайна сметка не виждам това да е критерий за качествата и функциите на хардуера, който при технисат е все още в двадесети век. (Миналия нали се сещаш)
Пий една бира, цъкай на скайстара да провериш как сменя каналите и се успокой.

Междудругото преди 2-3 години явно когато фирмата е решила да не се занимава с тбс платките аз звънях и се интересувах да си закупя, но ми беше отговорено че имате за тест една или две платки, като в последствие разбрах че сте се отказали от мой познат който също се е интересувал да си купи. Въпроса ми е как така разбрахте че след 6 месеца сдават багажа като не сте продавали такива платки. Ако опепи ви казал примерно явно ви е подвел меко казано жестоко защото моята платка работи почти две години и не е мръднала, както съм казвал и преди в работата се занимаваме със стриймери основно и ползваме тбс които по една "случайност" не са дали никакъв дефект също.
Просто не си кривете душата и кажете не продаваме този продукт, а продаваме скайстар, а не да се опитвате да обяснявате за продукти които изобщо не познавате и по този начин да се опитвате да манипулирате бъдещите си клиенти къде поради незнание, къде пряко или не пряко чрез други "разбирачи" като например г-н ариана, който е очевадно че всячески защитава марката технисат все едно им е рекламен агент.

Последно редактирано от Batko_dani : 22-01-2012 на 01:06
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd2, sky, star, писък


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Sky Star HD 2 imported_admin TECHNISAT инфо 1 18-12-2011 16:36
TV+ и sky star hd2 ЛС ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 11 27-07-2011 05:50
sky star USB HD zarko1111 КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 5 15-03-2011 15:47
Последен писък на техниката снима “Планета Дерби” в Стара Загора ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 27-07-2009 18:59
Sky Star HD imported_admin TECHNISAT инфо 0 06-08-2007 12:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.