The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 17-05-2010
arcobaleno arcobaleno не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 16
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране малко помощ за свързване на 3 антени

колеги имам следният проблем:досега имах 2 антени-едната на ASTRA 19 градуса,другата на HELLAS 39 градуса.Един сат.приемник и един DISEqC 2.1 ключ междуприемника и двете антени.А сега се сдобих с още една антена която искам да насоча към HOT BIRD 13 градуса.Та на въпроса става ли да ги навържа каскадно два DISEqC ключа?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17-05-2010
Питагор Питагор не е на линия
Келеш
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,036
Благодари: 961
Получил благодарност:
301 пъти в 226 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вземи си един DiSEqC ключ 4/1 и не се занимавай да правиш каскадно свързване . Ако си с Делта с каскадното свързване няма да стане работата . Като сложиш DiSEqC 4/1 ще може да вържеш и още една антена (LNB) по-нататък .

Последно редактирано от Питагор : 17-05-2010 на 13:44
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18-05-2010
arcobaleno arcobaleno не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 16
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Питагор Вижте мненията
Вземи си един DiSEqC ключ 4/1 и не се занимавай да правиш каскадно свързване . Ако си с Делта с каскадното свързване няма да стане работата . Като сложиш DiSEqC 4/1 ще може да вържеш и още една антена (LNB) по-нататък .
Аз съм точно с такъв ключ,но става така че у нас станаха едни кабели !Та затова ми се ще кабелите на антените които са на едната тераса двете(булсатската е сама на източната тераса),да ги събера още отвън и в стаята да влиза само един кабел,както си е в момента.А приемника е ARION-AF8000HD.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-05-2010
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от arcobaleno Вижте мненията
Аз съм точно с такъв ключ,но става така че у нас станаха едни кабели !Та затова ми се ще кабелите на антените които са на едната тераса двете(булсатската е сама на източната тераса),да ги събера още отвън и в стаята да влиза само един кабел,както си е в момента.А приемника е ARION-AF8000HD.
Tова което искаш да направиш е възможно с ключове на EMP-Centauri например P.162-IW option (превключва 1 и 3 DiSEqC 1.0) и друг обикновен 2х1 ключ. Прегледай си възможностите на приемника за управление на ключове и пиши какво поддържа. Само не схващам къде ще седят ключовете - ако драснеш някаква схема ще е по-лесно. Ако прекараш кабел от самата антена до точката в която се събира с кабела от другите две антени, какво ти пречи да го продължиш до техния ключ и след това пак един кабел ще влиза в апартамента ти. Ako при Ники няма такива ключове пиши лично и ще ти кажа къде има.

Последно редактирано от PhilipZ : 18-05-2010 на 10:59
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-05-2010
arcobaleno arcobaleno не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 16
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Tова което искаш да направиш е възможно с ключове на EMP-Centauri например P.162-IW option (превключва 1 и 3 DiSEqC 1.0) и друг обикновен 2х1 ключ. Прегледай си възможностите на приемника за управление на ключове и пиши какво поддържа. Само не схващам къде ще седят ключовете - ако драснеш някаква схема ще е по-лесно. Ако прекараш кабел от самата антена до точката в която се събира с кабела от другите две антени, какво ти пречи да го продължиш до техния ключ и след това пак един кабел ще влиза в апартамента ти. Ako при Ники няма такива ключове пиши лично и ще ти кажа къде има.
значи трябва да стане нещо такова:http://satlex.net/bg/1participant-type_conf_1p_3s.html
тази разлика че тук са дадени една антена с три конвертора,а при мен са три антени с три LNB.И досега идваха два кабела от едната и другата тераса,влизаха в един DISEqC ключ и от там в приемника. DISEqC ключа се намира зад приемника.А сега на западната тераса ми се ще да сложа още една антена но не ми се иска да пробивам за друг кабел и да го закарам и него до ключа.Мисля да срежа кабела който отива за антената на АСТРА 19 да сложа един ключ(който още не ми е ясно какъв трябва да бъде)и в тази точка да свържа антената от ХОТБИРД13 и от там отново си влиза само кабела който досега си беше.Той пък си влиза в DISEqC ключа и от там в приемника

Последно редактирано от arcobaleno : 18-05-2010 на 21:27
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18-05-2010
Аватара на kaizera82
kaizera82 kaizera82 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Провадия
Мнения: 335
Благодари: 134
Получил благодарност:
60 пъти в 33 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
Wink

Цитирай:
Първоначално написано от arcobaleno Вижте мненията
значи трябва да стане нещо такова:http://satlex.net/bg/1participant-type_conf_1p_3s.html
тази разлика че тук са дадени една антена с три конвертора,а при мен са три антени с три LNB.И досега идваха два кабела от едната и другата тераса,влизаха в един DISEqC ключ и от там в приемника. DISEqC ключа се намира зад приемника.А сега на западната тераса ми се ще да сложа още една антена но не ми се иска да пробивам за друг кабел и да го закарам и него до ключа.Мисля да срежа кабела който отива за антената на АСТРА 19 да сложа един ключ(който още не ми е ясно какъв трябва да бъде)и в тази точка да свържа антената от ХОТБИРД13 и от там отново си влиза само кабела който досега си беше.Той пък си влиза в DISEqC ключа и от там в приемника
Адаш нали ти казах, тез сложните гимнастики ги зарежи, прежали се и слагай още един кабел към дай сека и си цар
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18-05-2010
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 800

Аз гледам с две антени и общо шест двойни конвертора. Ключовете са монтирани до антените и само два кабела към двата приемника влизат в апартамента. Използвам 8х1 DiSEqC 1.1 от eBay по 20лв. Със 110 офсет волтел гледам 9, 13, 16 и 19.2, а със антената на ИТВ - 36 и 39. Не съм забелязал някакво чувствително затихване от това, че DiSEqC-ът е монтиран до антената.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25-05-2010
arcobaleno arcobaleno не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 16
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията
Аз гледам с две антени и общо шест двойни конвертора. Ключовете са монтирани до антените и само два кабела към двата приемника влизат в апартамента. Използвам 8х1 DiSEqC 1.1 от eBay по 20лв. Със 110 офсет волтел гледам 9, 13, 16 и 19.2, а със антената на ИТВ - 36 и 39. Не съм забелязал някакво чувствително затихване от това, че DiSEqC-ът е монтиран до антената.
А със 110 офсет гледаш ли от 19,2 градуса пакета на ZDF ?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25-05-2010
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране zdf

Антената е насочена към 16е и zdf излиза мнго рядко и мнго слобо. С една дума - НЕ.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25-05-2010
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от arcobaleno Вижте мненията
значи трябва да стане нещо такова:http://satlex.net/bg/1participant-type_conf_1p_3s.html
тази разлика че тук са дадени една антена с три конвертора,а при мен са три антени с три LNB.И досега идваха два кабела от едната и другата тераса,влизаха в един DISEqC ключ и от там в приемника. DISEqC ключа се намира зад приемника.А сега на западната тераса ми се ще да сложа още една антена но не ми се иска да пробивам за друг кабел и да го закарам и него до ключа.Мисля да срежа кабела който отива за антената на АСТРА 19 да сложа един ключ(който още не ми е ясно какъв трябва да бъде)и в тази точка да свържа антената от ХОТБИРД13 и от там отново си влиза само кабела който досега си беше.Той пък си влиза в DISEqC ключа и от там в приемника
Тогава следваш точно схемата която си показал, купуваш си DiSEqC opiton и друг position и си в джаза. EMP-Centauri имат такива! По принцип мястото на ключовете е до антената, а не до приемника - целта икономия на кабел (респективно дупки), но не е забранено да ги сложиш и до приемника. Ползвай кабел с централно МЕДНО жило, а не стоманено което е покрито с мед!

Последно редактирано от PhilipZ : 25-05-2010 на 11:23
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
arcobaleno (26-05-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Антени, За, малко, на, Помощ, Свързване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
малко помощ veskodivia САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 29-11-2010 00:05
Помощ 2 антени в 1 Димитров Варна ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 3 16-10-2010 18:52
малко помощ biser DREAMBOX 13 31-08-2010 13:20
Малко помощ charlykayo САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 10-05-2010 20:12
Малко помощ carey КОМПЮТРИ и периферия 2 03-03-2009 11:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.