The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-01-2009
Bulgache Bulgache не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Просто не е за вярване

ITV Partner.
Човекът дойде и стоя 2 часа на студа. Пробива, настройва и когато трябваше да резнем лентата - йок. Имало смущение и няма да стане.
Все 10лв и си тръгна. Питам го: да сменим ако трябва нещо - не, нямало да стане и туй то.
Става дума за пакет, който продават Germanos, не знам колко е голяма чинията, приемника е Especta 1240S.
Не е за вярване - всички интересени програми насичат, всички чалги работят.
Проблемните са честоти: 11013, 11148. Странното е, че според http://www.satcodx1.com/0160/bul/ първата трябва да е 11011.
Опитах да ги променя - никакъв ефект.
Натиснах паницата леко от всички краища - отново без ефект.
Да се мъча ли да сменям чарк по чарк или да я засиля в кофата?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-01-2009
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Просто не е за вярване

По принцип антените на ITV, както и антените на Bulsatcom са с не достатъчен резерв и от там идват ядовете на потребителите
Винаги препоръчвам по голями антени
За Bulsat - Triax 78
За ITV - 1 метър антена.
За да имат достатъчен резерв и при лошо време да не накъсва сигнала.

По принцип най слабата честота, на която има много програми е 11138, H ,27700, където са канал 1, BTV и т.н.
по тази честота се настройва антена за ITV.
Доакто правите настройката на антената трябва да виждате на телевизора индикатора с качеството на сигнала за тази честота 11138
конвертора трябва савсем леко да е завъртян / ако си представяте стрелката за часовете на часовник/ между 6 и 7 часа, но по близо до 6 часа
това е в случай че гледате конвертора откъм антената.
конвертора трябва да сочи в центъра на антената /в случай че е с държач за един конвертор/
Това което трябва да направите е без да разхлабвате захващането на антената леко да опънете антената надолу, нагоре , в ляво и в дясно напред и назад и да видите дали в някакво такова полужение сигнала се усилва
ако откриете такова положение, разхлабете захващането на антената и корегирайте леко положението и и пак затегнете

ат написаното се вижда че това вече сте го направили но не е дало ефект.

Най доброто решение на проблема ще е да смените антената с по голяма или да чакате преместването на транспондерите на новия спътник /казват че там сигнала щял да бъде много силен/ и тогава няма да имате проблеми с картината

честотата 11011, се среща също като 11013 или 11014
повечето приемници при промяна на честотата в рамките на няколко числа продължават да ловят програмите /до определена граница разбира се/
променяйки честотата няма да решите проблема.
Проблема е в донастройката на антената или в не достатъчната и големина.
В редки случаи проблема се решава със смяна на конвертор
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-01-2009
Bulgache Bulgache не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Просто не е за вярване

Благодаря за изчерпателния отговор, но:
На упоменатата от вас 11138 няма проблем. Качеството на картината е отлично, не насича и не издава странни звуци.
Опасявам се, че ако се опитам да я понаместя ще разваля всичко - човекът от ITV я настрои с уред, какъвто нямам.
Вариантът с очакване на друг транспондер също отпада - децата ще ме изядат дотогава, за жената да не говоря.
Има ли някой, към когото да се обърна и да ми реши проблема? Ако трябва ще сменя антената.
Някак си ми е трудно да повярвам, че има толкова качени сателити и в същото време услугата която предоставят не може да я ползваме. Нещо не се връзва.
И още нещо.
Когато човекът я настройваше с уреда забелязах следното - на уреда(предполагам че някакъв вид спектроанализатор) имаше синусоиди като на една от тях имаше игла. Допускам че всяка синусоида е била една честота, може и да греша, но иглата която видях беше с доста по-голямо ниво. Може би това да е имал в предвид като смущение. Колкото и да не разбирам, ширината на иглата спрямо синусоидата беше пренебрежимо малка а на тези честоти май трудно може да се постигне толкова теснолентово излъчване.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-01-2009
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Просто не е за вярване

Тия настройвачи на ITV ще ме сбъркат .Във фирмата платихме един пълен пакет ITV и разбира се дойде един такъв 50-годишен ,100-тина килиграмов настройвач с уред .
Монтира антената,настрои я и пусна около 30 метра кабел .Приемникът бе Botech.
Горе-долу се гледаха програмите при хубаво време ,но завалеше ли дъжд забравяш за
гледане на повечето (най-вече на 11138H) .Идва въпросният чичко още 2-3 пъти и пухтя
с уреда и най-накрая ми каза ,че кабелът е много дълъг и трябва да си сложим антенен усилвател,защото при антената всичко било наред ,а при приемника падал много сигнала.
И повече не се появи. Така че се качих аз с един лаптоп и един дм500 и настроих по показания на 500-цата 86/83 сигнала и сега се гледа и на лошо време. Чинията е
стандартната на ITV 80 см. Освен това на къщата ми на терасата съм сложил 60 см
антенка на General Sattelite и с нея ловя добре ITV,така че всичко според мен е до
настройка.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-01-2009
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Просто не е за вярване

Така няколко уточнения ако позволите:
1. Най-слабия тп на итв при мен е 11148,в,8900,3/4
2. Ники, при 16Е конвертора е някъде около 5-5:30 часа за макс сигнал поне където аз съм настройвал така излиза
3. 11011 е реалната честота, но я дават 110014 заради отклонения в хетеродина на първите моноблокове на итв.
4. И парабола 150-ка да сложи, ако наоколо има антирадар да се набива по IF на конвертора, нема спасение, тр се мести антената ... инак за итв - мин триакс 78 има резерв с нея, ама не мн ...

@тоше я ми кажи с тая 60-ка на 11148 пали ли дм 500, аз с булсатска от старите не можех да го подкарам ...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-01-2009
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Просто не е за вярване

С 60-ката и с инверто 0,3 сигнала на 500-цата е 78/76 някъде ,но се гледа .Закрепил съм го.И то в Перник, в София сигурно ще е малко по-добре.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 03-01-2009
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Просто не е за вярване

На 11148 има много малко програми, а повечето основни програми са на 11138.
Трябва да проверя къде е по-слаб сигнала.
Но по принцип настройваме по 11138 антена за ITV и после само проверяваме останалите честоти

Ако наистина има излъчващи смущения от някакъв предавател - няма спасение.
Ако 11138 е добре и се гледа без проблеми би трябвало и 11011 да е добре.

Bulgache, Ако сте от София, Ви препоръчвам да се обадите в офиса на ITV в НДК тел.9873099 и да споделите с тях проблема.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 03-01-2009
satuser satuser не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 178
Благодари: 68
Получил благодарност:
41 пъти в 24 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Просто не е за вярване

Цитирай:
Първоначално написано от Bulgache
Проблемните са честоти: 11013, 11148. Странното е, че според http://www.satcodx1.com/0160/bul/ първата трябва да е 11011.
Има набиване на външни смущения .
Вероятно са смущения от антирадари ако живеете до голям булевард , или от излъчващи интернет устройства .
Със старта на новия сателит, тези проблеми ще отпаднат , ITV няма да използва въпросните транспондери .
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-01-2009
Аватара на Стоян6
Стоян6 Стоян6 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Местоположение: гр.Първомай
Мнения: 180
Благодари: 207
Получил благодарност:
25 пъти в 20 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Просто не е за вярване

Руснаците казват-Поживьом увидем.-коменатарите после!
__________________
<75E...30W>1.50 парабола,INVACOM Fibre Optical, мотор Strong SRT А18+,позиционер Strong SRT V50, VU+solo 4K; EDISION Piccollo S2+T2/C H.265 HEVC
Отговори с цитат
  #10  
Стар 04-01-2009
Bulgache Bulgache не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Просто не е за вярване

Оказа се, че най-вероятна причина били интенет доставчици с оборудване на 5GHz, установено е че втора хармонична се появява именно там.
От ITV били знаели. Лекувало се с не офсетна антена.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вярване, за, не, Просто


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Няма по-забавна Коледа – просто си пусни bTV Cinema! ТИНТИН ФИЛМИ 0 14-12-2009 08:30
Загадачна екзопланета се оказа просто петно върху звездата spacebeam Новини 0 26-06-2009 09:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.