The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > СПОРТ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-09-2011
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране Тази неделя: Миньор - Левски

Мисля този мач заслужава собствена тема.

За загрявка предлагам репортаж от предното гостуване на Уефски на Миньоро...

Цитирай:
Ей, ама вие от Перник верно сте си орки!

Над Стадиона на мира да вдигнат огромна червена точка: Забранено до 18 години

ВЛАДИМИР ЗАРКОВ,
SPORTLINE.BG

Ако Дж. Р. Р. Толкин се беше родил някъде около Алдомировци, никога нямаше да използва орките в "Силмарилион", а просто щеше да ги нарече... перничани! А може би с онзи куплет по-горе, с който иначе те посрещат на стадиона на Миньоро, щеше пък да почва "Властелинът на пръстените". Макар че в "Хобит" същият Толкин дава най-доброто обяснение на онова, с което се сблъсках в неделния следобед на Стадиона на мира: Орките повече от всичко обичат да рушат и убиват, въпреки че ако се наложи, умеят да строят и да бъдат опитни ковачи и леяри. Говорят варварска смесица от различни езици, като всичко изопачават по свой вкус, а говорът им е изпълнен с ругатни и грубости.
Да се върнем на Стадиона на мира. Всъщност кой, по дяволите, някога е кръстил така най-размирното място в Западна България? Та

тук дори децата се стрелят с прашки със сачми!

А бащите им директно целят с флоберки противниковата агитка. Това е най-малкото, което може да й се случи на нея. Защото, както поиска един от човеците до мен от полицаите, "Само малко ни пущете вътре. Нема да ги биеме, само че им накървавиме задниците. Они си знаят от кво". Всъщност на Стадиона можеш да внесеш каквото си искаш. От ръчна граната до самоделна базука. Мен например никой не ме е претърсвал. Нищо че си влязох като редови фен, даже се бях барнал с жълто-черна блуза и едноседмична брада. Единственото ограничение беше, че ми развиха капачката на минералната вода "Миньор". "Оти че я фръиш по некой", обясни ми момчето, дето я продава.
Сядам в края на сектора, дето е до входа на футболистите. След малко излиза да загрява вратарят на Левски. 537 души го посрещат със скорост 34 232 псувни в час. Представям си какво ли ще е, ако Георги Иванов има неблагоразумието да мине оттук. Опасенията ми стават реалност, когато това се случва. Боже Господи, ако някой си мисли, че знае много псувни, да дойде в Перник. Това е съкровищница за такива неща. Жалко, че не мога да опиша това, което чух. То надминава обикновеното народно творчество. И далеч надхвърля сексуално-содомните норми. Някакъв май културен човечец (поне е по сако - б.р.) се обръща с думите: "Деца има тук", при което веднага е контриран: "Они ако знаеш кви ги говорят". Така е. На оградата
две девойки, облечени като в "Стъклен дом", псуват като в изправителен дом
Така го набиват на Гара, че се замислям дали пък нямат наистина нещо между краката. Ако в България все още има някаква организация за закрила на детето, трябва час по-скоро да вдигне огромна червена точка над стадиона в Перник, забраняваща там да стъпват лица не до 18, а до 21 години.
Наближава първият съдийски сигнал. Стюардите, които допреди малко са "хранили" Гонзо, разпъват огромни жълто-черни ленти. Всички ги вдигат високо - красота. После всички ядат семки и плюят върху тях. И преди второто полувреме отново вдигат лентите. Това вече не е красота. Това са тонове люспи върху главите на хората. Незнайно защо, но на тях им е кеф. В този момент дикторът прави глупост, обявява смяна в Миньор... Бобов дол. "Бобовдолски обуща последен размер пред вратата на жена ти да намериш, магаре въшливо", кълнат на поразия засегнати перничани. Заглеждам се в чичото до мен. Той има феноменалната способност, докато си поема въздух, да бели семката, а като го изпуска, да изстрелва люспата с поредната гениална псувня. Едва обаче не се задавя, когато вижда Сашо Александров да излиза да загрява. "Ей, Крив, с такава обич те правих, а гуедай какъв грозник излезе", провиква се интеУекта. Друг се включва с

"Абе, тойо е по-дрът от мойо Гоуф

Батков няма ли да го прави на скрап?" Докато всички се превиват от смях, двама отзад спорят защо в Шампионската лига футболът е бърз, а този, който те гледат в момента - бавен. И тогава установявам, че според перничани "лудата крава" е... деликатес. Не ми се вярва, докато спорещите не се обединяват около обяснението: "Ония пущиняци тичат, оти ядат луда крава, а нашите муат мрели ягнища. От них само се дебелее"! Дето се вика, пред винкело всички са равни, пред логиката му всичко бледнее.
Наближават последните минути на срещата. Левски напъва да отбележи скъпоценен гол. Вратарят на Миньор Иван Чворович обаче не пуска. И как да пусне, когато: "Ей, Бор Чвор, а са ти вкарале, а съм те засадил у дома и нема да те поуивам, да съхнеш от яд." Вече не издържам, коремът ме е заболял от смях. Оцелявам обаче, защото идва последният съдийски сигнал на Сватбаря Стоянов. Мачът е завършил 0:0, но пернишкото народно творчество няма край: "Гонзо, толко ти е некадърен отборо, сам да си у групата, пак че останеш втори." Всъщност това последното май е истина!


Неделя, 17 ч., БНТ 1
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-09-2011
Аватара на Георги Банков
Георги Банков Георги Банков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 755
Благодари: 372
Получил благодарност:
52 пъти в 42 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Уефски, ама орките ги подкупваме още на гарата утре.
__________________
Paraclipse Hydro, D = 228,6cm {37,5W - 85,2E}; Invacom SNF-031 with Invacom ADF-120; 24'' PowerTech Actuator; Power Tech GBOX V2000 positioner; DM500s; Drake ESR 300s;
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Георги Банков за този полезен пост :
Стоян (10-09-2011)
  #3  
Стар 10-09-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Миньор Перник - Левски
Това е българската версия на Хайдук Сплит - Динамо Загреб, ако ме разбирате...
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11-09-2011
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Отговори с цитат
  #5  
Стар 11-09-2011
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

"Мале, страх" за Левски в Перник

От Стефан Дачев , Topsport.bg
"Сините" и Миньор излизат днес в дербито на кръга, напрежение между феновете

http://topsport.ibox.bg/news/id_1941464950
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11-09-2011
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Войната в Перник започна

Вандали от Левски поругаха стадиона на Миньор

Войната в Перник преди мача Миньор - Левски вече започна. И буквално, и преносно. Фенове на Левски нахлуха в четвъртък вечерта на Стадиона на мира и вандалски го издраскаха със спрейове. Един от лозунгите на сините гласи "Войната започна". Компания му правеха надписите "Смърт за орките" и "Когато Гонзо стъпи на терена, кюмуро сваля гащи до колена". Емблемата на Миньор пък бе замазана със синя боя. Двата тима се срещат утре в дербито на кръга.
Привържениците на Миньор и Левски се мразят и в червата, а нито една среща не минава без сблъсъци и ексцесии. При последното гостуване на Левски един от сините фенове бе прострелян с ловна прашка.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
левски, Миньор, неделя, Тази


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Тази неделя в “Неуловимите” ТИНТИН ДРУГИ 0 07-09-2011 14:11
„Алкохол зад волана” – тази неделя в bTV Репортерите ТИНТИН ДРУГИ 0 20-05-2011 15:36
Финалът за Карлинг Къп тази неделя по RING.BG ТИНТИН СПОРТ 2 27-02-2011 20:31
ШоуБъз с последно издание по GTV - тази неделя ТИНТИН ДРУГИ 0 24-06-2009 15:11
Свилен от Остава - тази неделя в ShowBuzz ТИНТИН МУЗИКА 0 18-06-2009 16:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.