The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #61  
Стар 11-12-2013
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Ние у дома се къпем 4-мата и пак остава топла вода. Не, не се къпем за 2 мин., просто сме си чисти по природа.
-аз пък мисля че не се къпете а се поливате само!!!(отнася се до всички използуващи за тази работа само душ)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #62  
Стар 11-12-2013
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Че тя течащата вода чисти. Едно време защо ли са слагали килимите в реката,където е най-силно течението?
Отговори с цитат
  #63  
Стар 11-12-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Alex Вижте мненията
ДА, точно така !
Трябва да е 200лт или повече, за да става математиката, но и да е комфортно за всички.
Затова: Мисли се ПРЕДИ, а не СЛЕД като се нанесе човек в дадено жилище. Относно размерите: С изнената ще установиш, че 200лт. не е чак толкова по-голям от 80лт. Защото му се увеличава както диаметъра, така и височината едновременно.
Що се касае до цената на по-големите бойлери, то разликите са някакви 100-200лв, които с описаната от мен математика се избиват за два-три-четири месеца.
Но явно на народа си му е набито още от тоталитарно време, че бойлерът: "..трябва да е: 80лт. 'Щото иначе- харчи много". Абсолютна глупост ! Но все още жива в съзнанието на мнозина.
За съжаление..
80лт бойлер стигат нормално за: 1 човек. Точка.
А и друго: бойлер се слага в отделно помещение (Мокрото, пералното и т.н.) а не в банята ! Едно, че му удължаваш живота, и второ, че е много по-безопасно.
Така е .. спор няма. Но няма мокро помещение, да не говорим за отделно Бойлерът е в тоалетната и място няма и за 100 л да не говорим за повече. За съжаление жилището не съм го избирал аз. не ми е такъв стандарта Докарам ли го до там изобщо няма да седя в голямо населено място
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 11-12-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-аз пък мисля че не се къпете а се поливате само!!!(отнася се до всички използуващи за тази работа само душ)
Да не разказвам как се къпе англичанин във вана, че е малко гнусно
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 11-12-2013
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Зелен Вижте мненията
Че тя течащата вода чисти. Едно време защо ли са слагали килимите в реката,където е най-силно течението?
-то тая работа с къпането не е като с прането!!!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #66  
Стар 11-12-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-аз пък мисля че не се къпете а се поливате само!!!(отнася се до всички използуващи за тази работа само душ)
Отишли двама шопи на хотел. По едно време единият казал на другият:
- Забеляза ли че има топла вода?
- Да! - отвърнал другият. Сега да беше и неделя...
Отговори с цитат
  #67  
Стар 11-12-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Alex Вижте мненията
1. За проточен бойлер: бих пробвал. Но да не се окаже, че няма достатъчен капацитет/дебит, и да пусне една тънка струйка, като от онези Юнги преди 20-30г. Защото за да е струята колкото от нормален бойлер, се изискват повече kWt, а те пък идват по едни по-дебели жици, които пък се оказва, че не са полагани в стандартен блок у нас. Отделно стои и въпросът със трите фази, в такъв блок, които също липсват много често. (Офтопик: Теси- никога, Дипломат- под въпрос).
6,5 кW. Ходи по 4 квадрата жица и заземяване. Това лято си купих жилище и казах да си вземат нормалния бойлер. 8 години се къпя с Relax, и не съм имал проблем, нито веднъж. Единствен риск има ако ти спре тока докато се къпеш. Дебит си има нормален за къпане. За вана малко трудно с тоя модел. На моя бойлер съм монтирал електронен термостат да прецъква единия нагревател, че ми идва много гореща вода лятото.
Жизнено важно е да има добро заземяване!

Последно редактирано от Rabin : 11-12-2013 на 23:05
Отговори с цитат
  #68  
Стар 11-12-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Question

Цитирай:
Първоначално написано от Alex Вижте мненията
С риск да ви обидя, а не го искам, ще ви кажа, че и двете мнения страдат от невежество.
1. Точно посочените (стандартни методи: "..се прави от каменна вата с конструкция, и гипсокартон отгоре"), са част от начините да се появяват плесените, влагите, мухъла и всичко друго, което пречи. И отделно: стеснява ти се помещението, като ги насложиш всичките.
Вътрешната изолация може да се положи е без никакво рушене, стига да НЕ е от посочените материали. А пък да знаете какъв комфорт носи, когато трябва да си проветриш ДОБРЕ помещението, а вън е минус 5-10 градуса ? Ами оставяш да си се проветрява по половин-един час, и след това за 5-6 минути вътре си е толкова, колкото сте задали на (правилният) отоплителният уред ! Готино, нали ? Може да го практикуваш по колкото си искаш пъти на ден
2.За подпокривна конструкция е смислено всякаква изолация. Ама всякаква ! Колкото по преценена е тя, толкова ще е по-комфортно на жителите.
А за изненада на всички, носещите стени са най-големият топлокрадец, наред таваните. След това - прозорците и вратите.
Не виждам какво може да ме обиди в този пост, къде ли е противоречието... . Аз си имам външна изолация на цялата къща и проветрявам чрез течение, сменяйки изцяло въздуха във всички стаи, за около 2-3 минути. Минутка след проветряването, вътре си е пак топло, защото стените са половинметрови, единична тухла, винаги с постоянна температура. Затова не се и рушат. Що се отнася до изолацията на подпокривната конструкция, аз не знам да съществува външна. Има различни типове вътрешни.
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #69  
Стар 11-12-2013
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Сл. колектори - хубаво, ама няма къде да го монтирам. Малко са гъзарите с къща, еле пък в София. То сателит няма къде да бодна, едва събрах една Булсатка.
Ако си с изгед на юг няма никакъв проблем. Може и на терасата, може и под прозореца. При вакумно тръбните не е задължително да се монтират под ъгъл спрямо слънцето.
http://www.moreto.net/ads_userpics/1306-1.jpg
Отговори с цитат
  #70  
Стар 12-12-2013
Alex Alex не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 31
Благодари: 1
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
.... Аз си имам външна изолация на цялата къща и проветрявам чрез течение, сменяйки изцяло въздуха във всички стаи, за около 2-3 минути. Минутка след проветряването, вътре си е пак топло, защото стените са половинметрови, единична тухла, винаги с постоянна температура. Затова не се и рушат. Що се отнася до изолацията на подпокривната конструкция, аз не знам да съществува външна. Има различни типове вътрешни.
1. Да смениш въздуха с течение и във всички стаи - това се прави точно така както казваш и за 2-3 минути, да. Но аз имах предвид да проветриш за 1/2 час и повече само една от стаите и без течение. Защото в другата някой нещо прави. Да речем, спи, работи, болен е и т.н. Ето тогава се усеща ползата от добрата вътрешна изолация.
2. За стените - само ЕВАЛА ! Този строител трябва да се позлати !
Защото за последните 15 години съм видял около 25-30 строежа и само 1 (ЕДИН) брой строител правеше следното: Външни стени: Ред тухла четворка, ред изолация, втори ред тухла четворка. И същият този, правеше покрив така: Конструкция, ВЪНШНА изолация (т.е. такава между керемидите каквито и да били те, и конструкцията), ВЪТРЕШНА изолация, (т.е. между конструкцията на покрива и боята на тавана отвътре), общо всичко 43 (четиридесет и три) сантиметра !
Ех, не успях да си купя от него тогава. Но сега го дебна къде ще започва и ако имам късмет, мога и да се включа..

Последно редактирано от Alex : 12-12-2013 на 21:15
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Енергоспестяващ, Уред


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам DSM-1000 PLUS - уред за настройка на сателитна чиния дсм Приключили продажби 4 09-02-2013 09:53
Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор. териминатор3 Дъра-Бъра 118 11-12-2012 00:18
Уред за настройка на сателитни антени подържащ стандарта S2 nedostapen Въпроси и отговори 0 27-03-2012 22:35
Този уред за икономия на ток дали върши работа ivo Дъра-Бъра 26 24-09-2008 09:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.