The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 08-02-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Ситуацията е нормална, процедурата е задействана, единствено и само от София могат да им набият канчетата
Определено след като ти преместят услугата ще има запитване от Централния офис, относно услугата и обслужването ти. Това е атестация за работата на местния офис и директно се отразява на бонусите им!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 09-02-2018
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако предстои такова обаждане, ще го чакам с нетърпение. Дано да става на въпрос за цялата процедура, а не само за работата на техниците при прехвърлянето на услугата (пробиването на стените у нас и окабеляването в апартамента). Но дори и да е само за това съм сигурен, че пак ще има какво да споделя.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 09-02-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Относно пробиване стени и прекарване на линията, ти имаш думата къде и как да става, техниците си нямат на идея къде какви линии минават и къде желаеш да ти е основното оборудване!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 12-02-2018
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Наясно съм с това, въпреки, че на техниците не им се чува много по принцип.
Какво се случи при посещението от техниците да ви разкажа, което е мой пропуск и трябваше далеч по-рано да видя:
Дойдоха момчетата в събота с близо половин час закъснение, към което нямам забележки. Показах им къде им е тяхната кутия (в портиерното помещение на партера). Отварят си кутията и се изненадват, че вътре е само техния кабел.
Оказва се, че кабелите на всички апартаменти (при строежа са окабелени с оптика, лан и коаксиал) са заключени в кутията на VarnaLAN (BGWAN) и не могат да си дръпнат кабела за моя апартамент.
Кабел по щранговете от моя етаж могат да пуснат евентуално до 1вия, но на нулевия не, понеже трябвало да къртят тавани, не знаят откъде минават кабелите точно.
Звъннах на VarnaLAN (централен офис, тъй като техния до нас се оказва, че е с работно време, подобно на държавната администрация). Становището им: по време на строежа са се разбрали със строителя заедно с Булсат да прекарат кабелите за тяхна сметка, затова сега са си ги заключили в тяхна кутия. Ако искал друг доставчик достъп - да отиде в офиса им да поговорят за делба на разходите.
Техниците вдигнаха рамене и ми казаха - отключи кутията и се обади на 123.
Да ама не им стана работата - дадох им даннит за контакт на строителя и им казах, че тяхна работа е да прекарат услугата, какво ще делят като разходи и как ще се разбират с конкуренцията не е моя работа.
Днес ще звънна на домоуправителя (частна фирма е), да го уведомя за случая и да изискам да се види с ВарнаЛАН и да им предаде, че на събрание на входа ще се обсъди решение за определяне сума за наем на въпросната кутия, която е поставена в общите площи, а строителя отдавна не представлява мнозинство. И да им наложи да я отключат. Тъй като не ми се струва нормално това извиване на ръце.

В случай, че ВарнаЛАН откажат да отключат кутията и не се разберат с Виваком. След един месец имам право да разваля договора по взаимно съгласие без неустойка с Виваком. Това е по думи на техниците, но мен малко ме съмнява да е толкова просто. Отделен е въпроса, че след още месец и може би един месец бонус разглеждане на молба...са две фактурки хей така.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12-02-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

".... Становището им: по време на строежа са се разбрали със строителя заедно с Булсат да прекарат кабелите за тяхна сметка, затова сега са си ги заключили в тяхна кутия. Ако искал друг доставчик достъп - да отиде в офиса им да поговорят за делба на разходите...."

Да извадят договор за това разбиране.
Когато купува имота има ли запис че единствено към този оператор имаш право на свързване за услуги?
При мен бе споменато, че може кабелна ТВ на Скат, но ползвах нет на Близу, а в момента на Виваком.
Не мисля, че някой ще се подложи сам на обвинение и санкции от КЗК , за това проведи разговори с "назначените" монополисти, домоуправителя определено няма да защитава твоите интереси, ако наистина има такава договорка
Отговори с цитат
  #26  
Стар 12-02-2018
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Именно, няма такова нещо като разбиране. Тея се пробват. А техниците са ти казали, че може да се откажеш, но вероятно не знаят, че е преместване. Ако е нова услуга, ако се пише НТВ, разваляш договора. Но, предполагам, че ако е за вече активна услуга, тая работа няма как да стане, защото ако можеше, нямаше да си в тая ситуация, тоест да търсиш начин да им осигуриш достъп. Просто щеше пак да се пише НТВ и да се приключи тая епопея.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 12-02-2018
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пишат ти НТВ и въобще няма да се занимават повече! Няма значение дали е преместване или нова услуга.
Най-много да изпратят специалист, който да провери ситуацията и да съгласува възможността за изтегляне на инсталация с домоуправителя отделно от другите два оператора. Това ще отнеме няколко дни. Може и седмица.
Колкото до вътрешната инсталация - не съм сигурен, че КЗК може да даде становище. Това не е обществена мрежа, а частен имот. По написаната по-горе логика някой може да иска да се включи в твоята елинсталация след твоя електромер!

Не ми е ясно въобще защо си губиш нервите и времето с глупости?
Освен, ако си на половин такса за максимален комплект услуги.
Проверяваш съседите доволни ли са от услугите на другите два оператора, харесваш си единия и си решаваш проблема.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 12-02-2018
свиленрр свиленрр не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 63
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е добре де няма ли никаква свободна гофра да си изтеглят сами кабел? Няма такова нещо да си заключат цялата инсталация на блока и да са само те! Тази кутия толкова ли е сложно да се отключи?! Разбивай . Е*ати наглите!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 13-02-2018
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
Не ми е ясно въобще защо си губиш нервите и времето с глупости?
Освен, ако си на половин такса за максимален комплект услуги.
Проверяваш съседите доволни ли са от услугите на другите два оператора, харесваш си единия и си решаваш проблема.
"Губя си времето" защото ако се откажа от Виваком - дължа 500лв неустойка. Вече съм инвестирал време и нерви в осигуряване покритие за сградата от Виваком за да стигна до задънена улица с кутията на ВарнаЛАН и Булсатком.

Таксата ми е 30лв на месец към Виваком - 100mbps оптичен нет и L+ пакет IPTV за два приемника.
Единствена алтернатива ми остава Булсатком като тарифа и технология (техен е оптичния кабел, а на ВарнаЛАН са UTP и коаксиал, като както казах - всичко е заключено в една кутия).

На теб би ли ти било приятно някой си там да е прекарал кабели в твоя апартамент без договор със строител (а само с хвърчащо съгласие) и после да иска на апартамент по 100лв за "услугата", като отделно на другия оператор трябва да платиш и 20лв за услуга "инсталация"?

Кутията им е в общите части. Наем не плащат, разрешение не са искали - дошли са, сложили са я и са заключили кабелите.
От нивото където са кутиите (партер) снопа кабели тръгва по тавани от гипсокартон и после по щранговете по етажите. Драмата според техниците на Виваком е да се стигне до 1вия етаж.
Няма никъде оставено/обозначено място, откъдето да прекараш кабел нагоре към етажите. Вариант е да се кърти гипсокартона, което съседите няма да одобрят.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 13-02-2018
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Тогава техниците на Виваком да се напънат, да вземат две хубави рейки и да дръпнат кабел. Няма начин да няма начин. Ако искат, ще го направят!
Ако както GENA казва, не е проблем да пишат НТВ, да пишат и приключваш с Виваком. Но ти имаш взето нещо на промо, което не знам как ще отпишат, без неустойка.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, ВНИМАВАЙТЕ, Епопея, на, неадекватни, от, потрес, Преместване, развитие, услуги


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 15 (0 членове и 15 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Монтажник за преместване на 2 фиксирани антени в София от един на друг адрес blinderix Кошче 46 29-01-2017 19:41
Преместване на антена байслав ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 39 10-01-2013 19:21
Мобилтел и Виваком пускат нови онлайн услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 22-12-2011 18:20
ЕК се отказа от проект за развитие на Symbian ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 26-05-2011 14:05
Предложения за развитие на раздела за шеринг и емулатори АДМИН Новини и мнения 2 11-01-2010 17:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.