The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 05-09-2014
zorvalth zorvalth не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Подходящ приемник за NET1

Здравейте, не съм в час с приемниците и ми трябва съвет. На НЕТ1 съм и телевизора ми няма цифров тунер. Реших да направя най простото и да отида да си взема от тях. В първия офис където отидох някаква кака ми каза че иамла само Синапс а те били по смотани от Торнадо които в моемнта имало в главния офис и викам хубаво, отидох до Дружба и си взех Торнадо което се оказа някаква Панда ама уж било същото.

Сложих си го, тръгнах да трия и местя канали ама, като изтрия канал 15 на негово място оставаше дупка. Смених подредбата по азбучен ред и така като изтриех нещо горните канали се смъкваха с едно на долу. Наглсих ги ина следващия ден от самосебе си се разметиха. НАстроих ги пак и след час пак се разместиха. Звънах им и някаква лелка след консултация ми акза да направя подредбата по ОНИД или каквото и да е това, сложих я и си настроих каналите. След 2 седмици (вчера пак се разместиха). Викнах им техниците и ми казаха че горе долу така си е модела и за да се избегне размстването което се получавало след ОТА смени настройките на НИТ с грешни такива за да счупи ъпдейта който аз пробвах преид товаад изключа но се нямаше файда, каналие се разместваха. Техника каза че Синапса който е можело да вземе според него е бил много по добър от това което е видял до момента и софтуера му е по хубав. Другото което не ми харесва на тая Панда е че като дам Гайд и ми изкарва програмта само на 1 канал а не както съм виждал на други 10-тина канала на екран всеки на отделен ред и срещу всеки следващите 1-2-3 предавания.

Тъй де, вече пусанх у кофата 70 лева , и мислех да не давам повече от 100 но ако ми кажете някой приличчен ресийвър който може да записва новините и да ги гледам по късно (предпоалгам всеки може имайки предвид че тая малоумна Панда може) ще ми свърши работа. Мислех по едно време да взема това http://www.hdhomerun.net/order.aspx второто което за 105 евра +ддс понеже имам настроена Openelec система на един intel NUC и да си гледам тв-то през него , хем да мога да си го псукам по телефони и таблети и през нета ако съм некаде другаде. Но решиш да избегна инвестицията от 250 лева...

Та дайте някакъв ъкъл за приемник който може гореспоменатите неща и е около 100 лева или пък може малко по скъп ама да има стриййм някакъв към Windows и Android.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 05-09-2014
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,468
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пич,този който си взел работи прекрасно,има абсолютно всико,което трябва да има един приемник!Има десетки начини за подреждане на канали!
Ако искаш подредба на оператора,включваш LCN,ако почнеш да разместваш,след време,пак ще ги върне!За да може да се запази твойта подредба,трябва да изключиш LCN!
За 70лв,няма как да имаш и приемник и плейър!Някои флашки работят,някои- не!
Това което искаш отива над 200евра!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на dzumba за този полезен пост
Илия Иванов (05-09-2014), краси098 (08-06-2015)
  #3  
Стар 05-09-2014
zorvalth zorvalth не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз искам като дам гайд да виждам какво се случва на няколко канала както е по приемниците които съм виждал по другите хора. Другото кеото искам е да си записвам новините.

LCN е изключено, ако си прочел какво съм написал никога не съм си настройвал каналите по LCN. Първо по азбучен ред после по ODIN и двата пъти се разместиха. Освен това техника каза че се случва и при другите хора и според него е проблем със софтуера. ОСвен това опцията OTA on/off и аз и той останахме с впечатление че не работи и винаги е on. За стрийм по ЛАН съм готов да дам повече пари въпроса е има ли по добро от hdhomerun-a?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 05-09-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Тея приемници които кабелните ги раздават са абсолютни шитни, все нещо не работи.
Ето ти няколко модела в/у които да умуваш:
http://*************/golden-media/gol...voyager-2.html
Като бонус получаваш сателитен тунер.
Ако си склонен да дадеш повече пари и да получиш повече --> http://*************/golden-media/gol...erstarlx2.html пак с бонус сателитен тунер, само да не си поръчаш модела с 2 сателитни тунера
Черешката на тортата са тези:
1. http://*************/golden-media/gol...xpeed-lx3.html
обърни внимание, че цената 755лв е само със 2 сателитни тунера, трябва да си го поръчаш с още 2 кабеллни и цената скача на 900лв., но за сметка на това получаваш PIP, PAP, стрийм, хардуерен транскодинг....
2. http://www.satboxbg.com/product/168 - стандартно идва с 2 сателитни, но може да ги замениш с кабелни, а и да си викнеш трети, всичко останало е като на горния приемник само, че транскодинга е софтуерен.
3. http://www.satboxbg.com/product/174 -големия брат на предни приемник, има 4 слота за тунери и хардуерен транскодинг
Отговори с цитат
  #5  
Стар 05-09-2014
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,468
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от zorvalth Вижте мненията
както е по приемниците които съм виждал по другите хора.
Тогава е много лесно,да си вземеш нещо,което си видял!Защо търсиш съвет тук?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 05-09-2014
Em Em не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 33
Благодари: 166
Получил благодарност:
12 пъти в 7 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз отдавна го бях писал тук, че тези Панда , Торнадо и прочие са много калпави, марката им е DigiView и се внасят от най-смешната фирма, която като те набута и ти вземе парите се покрива. Пловдив иначе е хубав град
Отговори с цитат
  #7  
Стар 05-09-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Елитком са си калпава фирма, нищо хубаво не мога да кажа за тях.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 05-09-2014
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имах го и аз за кратко въпросното "чудо" (PandaHD) и не съм очарован - настройките и подредбата на каналите се оправят някак си (в стил "що да е просто , като може да е сложно" ) , но скалирането на СД каналите е ужасно (ако може да се каже ,че изобщо има такова) , а и на ХД също не е добре ... Сега на същия тв ползвам точно такъв "комбо" GI Voyager 2 и разликата е огромна , пък има и някои други благинки макар и да нямам време още да ги поразуча .
Не знам как се справят Coship приемниците , които често излизат за продажба "втора ръка" - тука имаше една подобна обява , ама нещо продавача не благоволи да ми отговори на ЛС ... пък може и въпросите ми да са били неудобни ...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 05-09-2014
zorvalth zorvalth не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Тогава е много лесно,да си вземеш нещо,което си видял!Защо търсиш съвет тук?
Разбирам че нямаш желанеи да помогнеш или просто таиш някакъв неприязън към моя проблем, ще ъм благодарен ако просто скипнеш тази тема и оставиш останалите да ми отговорят. Благодаря ТИ!

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Тея приемници които кабелните ги раздават са абсолютни шитни, все нещо не работи.
Ето ти няколко модела в/у които да умуваш:
http://*************/golden-media/gol...voyager-2.html
Като бонус получаваш сателитен тунер.
Ако си склонен да дадеш повече пари и да получиш повече --> http://*************/golden-media/gol...erstarlx2.html пак с бонус сателитен тунер, само да не си поръчаш модела с 2 сателитни тунера
Черешката на тортата са тези:
1. http://*************/golden-media/gol...xpeed-lx3.html
обърни внимание, че цената 755лв е само със 2 сателитни тунера, трябва да си го поръчаш с още 2 кабеллни и цената скача на 900лв., но за сметка на това получаваш PIP, PAP, стрийм, хардуерен транскодинг....
2. http://www.satboxbg.com/product/168 - стандартно идва с 2 сателитни, но може да ги замениш с кабелни, а и да си викнеш трети, всичко останало е като на горния приемник само, че транскодинга е софтуерен.
3. http://www.satboxbg.com/product/174 -големия брат на предни приемник, има 4 слота за тунери и хардуерен транскодинг
Мерси за инфото , тия по 700-800 лева отпадат. Аз търся до 200-300 ако си струват екстрите и качеството.

Този Voyager 2 за 160лв с много тунери гледам има някакви екстри като:
-Big2Small функция ( позволява да гледате телевизия на Android таблет или телефон) - Това е стрийм към към андроид устройства ли? към ПЦ има ли ? и предпоалгам просто трябва тунера да го бутна в локалната ЛАН мрежа?
-7 сегментен дисплей - това какво е?

ИП телевизия никога не съм се занимавал тези конкретно какви са:

IPBOX - ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ГЛЕДАНЕ НА IP ТЕЛЕВИЗИЯ:

-KartinaTV - РУСКА IP ТЕЛЕВИЗИЯ

-SKY IPTV

-Lemon IPTV


**************

Техника който идва каза че е попадал няколко пъти на приемници Амико, говорят ли ви нещо? Каза че му се сторили добри?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 05-09-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Voyager-а е като амикото, но с по-новия али чип.
За стрийма не се надявай на качество, втория приемник от предложенията ми ще ти свърши повече работа.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
net1, За, подходящ, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Net1 без DVB-C? Копейка Оператори в гр. СОФИЯ 3 22-11-2013 12:42
подходящ цифров приемник за нет1 свето11 Приемници 8 08-09-2013 13:12
Кой Linux е най-подходящ krassy_s КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 35 01-11-2011 11:33
Най-подходящ облъчвател за параболична чиния Георги Банков КОНВЕРТОРИ 17 26-05-2011 01:03
кои windows е най подходящ chano Забавно 65 04-01-2011 11:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.