The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Уроци и съвети за начинаещи

Уроци и съвети за начинаещи Споделете своя опит или се научете от опита на другите

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-11-2010
hakerate hakerate не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 407
Благодари: 5
Получил благодарност:
130 пъти в 52 поста
Сваляния: 163
Ъплоуди: 19
По подразбиране jtag

схема

софт аз позвам
http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=2991
Прикрепени изображения
Тип файл: gif 123.gif (9.5 КБ, 248 разглеждания)

Последно редактирано от hakerate : 15-11-2010 на 21:10
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hakerate за този полезен пост :
Галко (19-02-2011)
  #2  
Стар 21-12-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Опитах се да си направя сам JTAG кабел от стар кабел на принтер и проблема е, че не мога да намеря 20-пинов JTAG конектор за другия край на кабела!
Къде мога да си поръчам по интернет от български сайт такъв конектор? Освен това задължителни ли са резисторите 100 ома на всяка от петте жички? Най-лесното е да ги запоя директно жичките за крачетата от JTAG извода на бокса, но много първобитно и неудобно така без 20-пинова букса.
Ако някой знае за готов такъв JTAG кабел от къде да намеря за 10-на лева да свирка, за да не се занимавам с глупости! Изискването е да е с 20-пинов конектор, подходящ за sti 5518 процесор.
Запознатите знаят защо ми трябва!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-12-2010
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Опитах се да си направя сам JTAG кабел от стар кабел на принтер и проблема е, че не мога да намеря 20-пинов JTAG конектор за другия край на кабела!
Къде мога да си поръчам по интернет от български сайт такъв конектор? Освен това задължителни ли са резисторите 100 ома на всяка от петте жички? Най-лесното е да ги запоя директно жичките за крачетата от JTAG извода на бокса, но много първобитно и неудобно така без 20-пинова букса.
Ако някой знае за готов такъв JTAG кабел от къде да намеря за 10-на лева да свирка, за да не се занимавам с глупости! Изискването е да е с 20-пинов конектор, подходящ за sti 5518 процесор.
Запознатите знаят защо ми трябва!
Вземи стар кабел от флопи и го отрежи внимателно така че да имаш 20 пина.........дори на самия кабел от флопито може да сложиш транзисторите и да закачиш само един ДБ-25 конектор......

Цитирай:
Първоначално написано от hakerate Вижте мненията
схема

софт аз позвам
http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=2991
Софта зависи от вида на приемника и от процесора
__________________
Знанието не ни прави нито по-добри, нито - по-щастливи. Мъдростта е свобода!
vdr: tbs QBOX S2 on Asrock ION 330 vdr, Dreambox 500s, DL-STB-S200 --> Bulsat antena 75E, Triax TD 78 - 39E,42E, Tecatel 100 - 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 28.2E.

Последно редактирано от бебезавър : 21-12-2010 на 10:11
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-12-2010
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

като гледам снимката на схемата се досещам за сайта,и ако е от там значи си видял къде седят съпротивленията и каква букса са ползвали т.е от флопи или IDE кабел ама отрязана.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-12-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Мисля, че с конектор от флопи или IDE кабел просто няма как да стане, защото самия конектор на флопито е доста миниатюрен, а JTAG извода на дъното на приемника е такъв:




Това, което търся е вдясно на снимката долу:
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-12-2010
hakerate hakerate не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 407
Благодари: 5
Получил благодарност:
130 пъти в 52 поста
Сваляния: 163
Ъплоуди: 19
По подразбиране

кабел за флопи на правец има ги секи по голям магазин за части 20 пинови букси и кабели

Последно редактирано от hakerate : 22-12-2010 на 00:18
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22-12-2010
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ползувам JTAG от много време - без 20 пинов конектор - запоявам кабелчетата където трябва. Може да не е професионално но има доста приемници без мъжкия конектор на дъното , на някои са подредени по друг начин - примерно YUMATU MX , a на някои и го няма изведен - примерно STRONG7800.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22-12-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

@АА
Аз го правя за точно определен вид приемници. Не съм сервизен майстор за да го правя тоя кабел универсален за всякакви приемници. Къде ще диря сега кабел за флопи от правец? Ако беше преди 10 години, по-става. Май си остава първобитното решение със директното запояване.
Пак да попитам - задължително ли е поставянето на съпротивления на всяка жичка? Както и това допълнително захранване с 3.3v ли е точно или може и с 5v? Например за дрийма изобщо не видях във видео туториала да се взема захранване от някъде, а само се запояват жичките в JTAG интерфейса на дъното. Имам предвид - не си ли взема захранване от LPT порта на компютъра когато е включен, а е нужно допълнително такова за да се осъществи връзката между приемника и компа?
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22-12-2010
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Конектор,който ще ти свърши работа има в COMET - www.comet.bg - води се PN2X10. Относно съпротивленията - те са по скоро за защита и е добре да ги има. Тази схема е пасивна и за нея не е необходимо захранване но кабела е добре да е максимално къс. Ако се ползува JTAG интерфейс с буфер - примерно 74HC244 трябва захранване - аз лично го вземам от приемника - откъдето е удобно но интерфейса може да се захрани и с подходяща батерия.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на АА за този полезен пост :
uniqad (22-12-2010)
  #10  
Стар 22-12-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Всичко ми се изясни вече! Никъде в интернет не се споменава, че захранването е нужно само за каскаден буфер. Та от там ми е заблудата.
В Комет намерих и готов JTAG кабел, като най-евтиният е 30 лева, но вързаните пинове не съответстват за моя тип приемник и е нужно презапояване! Изобщо... решението е "направи си сам"!
Значи да почвам - на един стар легендарен приемник ще му налея свежа кръв, та да поддържа 39 градуса температура без проблеми! Пък ако взема да го уморя, не ми пука - той се е изплатил с лихвите поне два пъти за дългата му вярна служба да излъчва нонстоп концерти на Каката! Месец-два-три да си подържа правилната температура - все е кяр!
@iwelichkow
Ако още пазиш твоята "легенда" е време да й направиш и ти дисекция!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
jtag


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DramBox DM500 Jtag Ланселот DREAMBOX 1 25-06-2009 21:43
Jtag за Yumatu Ланселот YU-MA-TU / VOLTEL 4 13-03-2009 18:32
Jtag за оптикум Ланселот OPTICUM / GLOBO 0 07-03-2009 23:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.