The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 13-04-2013
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Жеко Вижте мненията
На кой транспондер най- лесно ще намеря сигнал ?
Защото аз въртях на всички транспондери да търся
11523.00 V DVB-S QPSK 5787 3/4
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на мнн за този полезен пост :
Жеко (13-04-2013)
  #12  
Стар 14-09-2014
Tin4ou Tin4ou не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте !

И аз съм със същия проблем като автора на темата. Живея в северна Норвегия и се опитвам да хвана сигнал с вивакомски приемник и 88 сантиметрова чиния на ТРИАКС. От това което прочетох по сайтовете на теория трябва да е възможно. На практика обаче не мога да хвана сигнал и не знам какво да правя.

Ето какво правя. Спътника който ми трябва е IntelSat 12. Чинията ми е завъртяна на 148 градуса (или поне аз така ми смисля) както ми го дава SatFinder, вертикалния наклон ми е 10 градуса (за него съм 100% сигурен) и сигнал просто липсва. Пробвах постепенно да въртя в различни посоки около градусите които са ми препоръчани, но не мога да хвана нищо. Пред чинията нямам никакви препядствия освен една планина която е на няколко километра в далечината пред мен. Не мисля че тя може да е причината ?

Въпроса ми е дали някой има идея какво мога да изпробвам така че да получа сигнал? На Норвежката телевизия сигнал хващам без да съм настройвал чинията и после като насоча към определените градуси се появява и картината. На Виваком приемника обаче и двете стойности за сигнала и за качеството са ми на 0.

Всякакви предложения са повече от добре дошли

Благодаря предварително !
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14-09-2014
Аватара на archibal
archibal archibal е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 1,531
Благодари: 114
Получил благодарност:
707 пъти в 421 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Изтегли си тази програма http://www.al-soft.com/saa/satinfo.shtml за Тромсьо дава Азимут 153 градуса, елевация 9.4 градуса, завъртане на конвертора 9.3 градуса
http://www.satbeams.com/footprints?beam=5360
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-09-2014
Tin4ou Tin4ou не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз се намирам под Трьомсо за щастие така че си мисля, че тези градуси които писах са правилните за мен.
Ще сваля тази програма да видя с нея какво ще направя.

Завъртане на конвертора какво ще рече? Трябва да въртя "окото" на чинията ли? Това не съм го пробвал до сега.

Другия въпрос е ако си купя устройство за намиране на сателити от ebay например би ли ми свършило някаква работа или няма смисъл щото тия програми вършат същата работа?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 15-09-2014
анти анти не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 211
Благодари: 259
Получил благодарност:
58 пъти в 41 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tin4ou Вижте мненията
Аз се намирам под Трьомсо за щастие така че си мисля, че тези градуси които писах са правилните за мен.
Ще сваля тази програма да видя с нея какво ще направя.

Завъртане на конвертора какво ще рече? Трябва да въртя "окото" на чинията ли? Това не съм го пробвал до сега.

Другия въпрос е ако си купя устройство за намиране на сателити от ebay например би ли ми свършило някаква работа или няма смисъл щото тия програми вършат същата работа?
Конвертора трябва да ти е завъртян на правилните градуси иначе може въобще да не ти покаже сигнал...(на него има скала...и стрелка)

Устройствата за намиране на сигнал вършат работа, но ако ще ползваш антената само за този спътник ще ти трябва еднократно...би трябвало да можеш да се справиш и с индикатора на приемника...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 15-09-2014
анти анти не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 211
Благодари: 259
Получил благодарност:
58 пъти в 41 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tin4ou Вижте мненията
Аз се намирам под Трьомсо за щастие така че си мисля, че тези градуси които писах са правилните за мен.
archibal ти е написал какви са настройките за твоя град...пробвай с тях
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
tv, vivacom, Норвегия, от


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
CAM Vivacom мнн ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 204 08-01-2015 00:21
Vivacom и Vu+ topche ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 50 29-05-2014 16:24
bulsatkom & vivacom милен_sat ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 12-07-2011 21:42
Красота на терена: Бразилия - Норвегия, почват! Стоян СПОРТ 4 04-07-2011 21:36
Vivacom на 45Е - обсъждане Dreyller Български програми на останалите спътници 101 29-01-2011 13:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.