The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Забавно

Забавно Тук може да се помайтапите със забавни линкове от интернет.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 11-02-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Ама разбира се, че съм промит. Аз ако не вярвам на тези теории не мога да си върша работата.
Все едно електротехник да не вярва в закона на Ом.
Сам виждаш как я вършиш тая работа. Не съм само аз дето бягат от продукта ви (рекламите) като дявол от тамян.
Цитирай:
Аааа... кви монитори, кви телевизори, къде задълба егати??
Дадох ти пример. Купуване на техническо изделие се прави по технически параметри. Не от лъскавина на рекламата и силата на звука на същата.

Цитирай:
Идеята на една реклама е едно, реализацията е друго, а пък излъчването и е вече нещо съвсем трето.
Не сте виновни, викаш
Цитирай:
Това "дънене" дето те дразни идва от телевизиите. Всички телевизии имат изисквания за формат на клипа, който включва какъв файлов формат да е - АВИ, МПГ2, МОВ... с какъв битрейт, ниво на аудиото и т.н.
Ако клипа не отговаря на тези изисквания, не минава така нареченото ОТК в самата телевизия.
Макар, че аудиото не е само ниво а и динамика и компресия, винаги има малък вариант за шикалкавене ако искаш твоя клип да звучи по-силно, но ако се заядат телевизиите никога няма да го излъчат.
А, искали сте още по-силно! Направете динамичния обхват на ТВ-то над 120 децибела, и предаванията едва да се чуват. И после ВЗРИВ от бесни реклами
Цитирай:
Е тук грешиш.
Покупателната способност не зависи от интелекта.
Може да си абсолютен гьон и да си червив от пари, както и обратното...
Баба ми не купува телевизор и кола, нито майка ми. Сестра ми пак пита мен за тия неща. Праха за пране избрах по проба-грешка, не по препоръка на леля Мария.

Цитирай:
Ми ето,
за да избегнеш това нещо гледай повече реклами за да се информираш за актуалните оферти при продажбата на автомобили.
Купуваш си един и няма да имаш нужда да се возиш в автобус на Груп.
И кола съм си купил. И на джамбазите им се увидя с мен. Един дори се изцепи - от толкова проучване нищо не си оставил на Господ.

Oт реклами се влияят само хора, които нямат акъл за информиран избор.

Последно редактирано от Rabin : 11-02-2013 на 17:35
Отговори с цитат
  #22  
Стар 11-02-2013
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от burlbury Вижте мненията


kvlt
Класика в жанра.
Както и това.




Това е пример как не се прави.


Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Сам виждаш как я вършиш тая работа. Не съм само аз дето бягат от продукта ви (рекламите) като дявол от тамян.
Аз от 4 години нямам изработена реклама за българския пазар. "мои" реклами се излъчват в Германия, Италия, Испания, дори Мексико и Австралия, но не и тук.

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Дадох ти пример. Купуване на техническо изделие се прави по технически параметри. Не от лъскавина на рекламата и силата на звука на същата.
За това съм съгласен. Само, че рекламата не е само досадно дърдорене по телевизора.

пример 1:
Конкретен модел телевизор който си харесал и искаш да закупиш след Н-стотин часа четене на безмислени ревюта в интернет изведнъж го виждаш в брошура на "техно....." като промоционален (или просто си влезнал в магазина и си го видял) и с 20% по-ниска цена от нормалното.
Обаче, едновременно с това си харесал и друг модел, на друга марка. функциите са им 1:1, в един ценови клас са, даже и квадратния дизайн е еднакъв щот са правени в същата фабрика от едни и същи китайци с малки ръчички.

Кажи ми сега как няма да се повлияеш от 20-те % по-ниска цена и ще избереш по-скъпия.
И според теб, промоционалните намаления, реклама ли са или не са?


Пример 2:
Както каза, в света са 2-3 производителя които произвеждат матрици. Така е при повечето неща.
Примерно Фокскон произвежда дъна и чаркове и дори сглабя продукти за Епъл, Ейсър, Делл, Хюлет пакард и много други.
Отделно от това продава същите чаркове на пазара под нейния бранд.
Отиваш в Плесио да кажем и виждаш че в определен модел на небезизвестната Турбо-Х марка са набутали същите чаркове като при някой топ модел на Делл.
Това го знаеш след 10 денонощия четене на руски форуми и личното уверение на Серьожа от Нижни Новгород, който лично е разпоил и сравнил всяка една част от двата модела до последния кондензатор и съпротивление.
Цената е 40% по-ниска.

Ще рискуваш ли да си купиш Турбо-Х-то или ще се довериш на традицията?
И според теб доколко този избор ще е повлиян от известноста на двете марки?


Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Не сте виновни, викаш

А, искали сте още по-силно! Направете динамичния обхват на ТВ-то над 120 децибела, и предаванията едва да се чуват. И после ВЗРИВ от бесни реклами
Това обикновенно го иска клиента. И то в България.
Да си чул по немските телевизии да има разлика в нивото на звука?
Това го допускат телевизионните канали.


Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
И кола съм си купил. И на джамбазите им се увидя с мен. Един дори се изцепи - от толкова проучване нищо не си оставил на Господ.

Oт реклами се влияят само хора, които нямат акъл за информиран избор.
Сигурен съм, че си скъсал нервите на някой чичка от Горубляне.

Напротив. Рекламата под една или друга форма я има навсякъде.
За да почнеш да правиш сравнение между два или повече продукта си се спрял на тези определени два продукта по някакъв критерий.
Най-малкото не можеш да си информиран за всички продукти които съществуват на света.
И пак ще ти дам пример. Купил си си Дриймбокс а не Стронг поради това че някой ти го е препоръчал или си прочел, че става за това за което си мислиш че става. . От там нататък си почнал да ровиш из интернет, видял си, че функциите му ти допадат и си решил, че това е твоя ресийвър.
А запитвал ли си се дали случайно тази статия която си прочел не е написана от производителя, някой който продава Дриймове или този който я е писал или ти го препоръчал не си го е купил първоначално защото е бил повлиян от реклама?

Защото, сигурен съм, че на много хора в този форум Дриймбокса не им харесва и със сигурност имат предпочитания към други марки.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 11-02-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Отиваш в Плесио да кажем и виждаш че в определен модел на небезизвестната Турбо-Х марка са набутали същите чаркове като при някой топ модел на Делл.
Това го знаеш след 10 денонощия четене на руски форуми и личното уверение на Серьожа от Нижни Новгород, който лично е разпоил и сравнил всяка една част от двата модела до последния кондензатор и съпротивление.
Цената е 40% по-ниска.
Ще рискуваш ли да си купиш Турбо-Х-то или ще се довериш на традицията?
И според теб доколко този избор ще е повлиян от известноста на двете марки?
Aз в момента си късам нервите с комп на т.нар. известни "маркови" производители. И на село компа е баш на Дел - абе работи, ама има много дразнещи неща. Не-маркови компютри купуват BIOS на AWARD, и са железарка. Предпочитам ги. Цял живот компютрите ми изкарват хляба, имам идея.

Цитирай:
А запитвал ли си се дали случайно тази статия която си прочел не е написана от производителя, някой който продава Дриймове или този който я е писал или ти го препоръчал не си го е купил първоначално защото е бил повлиян от реклама?

Защото, сигурен съм, че на много хора в този форум Дриймбокса не им харесва и със сигурност имат предпочитания към други марки.
Първия ми приемник е MAX. Прави ги Мариан. Втория е Dreambox, китайски. И ми ги препоръча приятел. Нито той, нито аз сме влияни от реклами. За мен лично реклама = регламентирана от закона и платена от заинтересования лъжа.

Моля, не цитирайте по 2 пъти едни и същи видеа (бесни гадни реклами), страницата едвам се зарежда.

Цитирай:
пример 1:
Конкретен модел телевизор който си харесал и искаш да закупиш след Н-стотин часа четене на безмислени ревюта в интернет изведнъж го виждаш в брошура на "техно....." като промоционален (или просто си влезнал в магазина и си го видял) и с 20% по-ниска цена от нормалното.
Обаче, едновременно с това си харесал и друг модел, на друга марка. функциите са им 1:1, в един ценови клас са, даже и квадратния дизайн е еднакъв щот са правени в същата фабрика от едни и същи китайци с малки ръчички.

Кажи ми сега как няма да се повлияеш от 20-те % по-ниска цена и ще избереш по-скъпия.
И според теб, промоционалните намаления, реклама ли са или не са?
Сам си каза, че си промит от рекламите. Начи, отстъпка не значи реклама. Отстъпвайте ми 100% от цената на продукта, в тоя случай обичам реклама? Да, ама не.

Последно редактирано от Rabin : 11-02-2013 на 20:30
Отговори с цитат
  #24  
Стар 11-02-2013
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Моля, не цитирайте по 2 пъти едни и същи видеа (бесни гадни реклами), страницата едвам се зарежда.
Съжалявам. Няма повече.

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Aз в момента си късам нервите с комп на т.нар. известни "маркови" производители. И на село компа е баш на Дел - абе работи, ама има много дразнещи неща. Не-маркови компютри купуват BIOS на AWARD, и са железарка. Предпочитам ги. Цял живот компютрите ми изкарват хляба, имам идея.
Ааааа, за Делл или добро или нищо.
Моя е егати бойния лаптоп. Сина ми 3 пъти му разсипва сок върху клавиатурата. Последния път беше над половин чаша. Като го видях и получих микроинфаркт. Обаче освен, че отвреме на време залепва левия бутон на тъчпада, нищо друго му няма.
И още не знам къде отиде тоя сок дето се разля върху него.

Първия компютър който си купих беше един Сименс-Никсдорф, пентиум на 75 Мхц, с 8 МБ РАМ и 2 МБ видео памет
Тестовете по онова време бяха игрите в мрежа.
Старкрафт на него вървеше по-добре отколкото на сглобено ПЦ с пентиум 133 с 8 РАМ и 4 видео памет.
Оттогава съм се зарекъл че асемблирана машина няма да влезе в моя дом и никога не съм имал сбирток за компютър.

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Начи, отстъпка не значи реклама. Отстъпвайте ми 100% от цената на продукта, в тоя случай обичам реклама? Да, ама не.
Да, ама да.
Разбира се, че е реклама. Всичко което те накара да си извадиш портфейла и да си купиш нещо е реклама.

Та тази отстъпка е най-стария трик на света.
Тя е калкулирана в цената на продукта а целта е да ти вземат парите по един или друг начин.

Нормалната търговска надценка на дребно е между 2 до 4 пъти цената на едро.
Производителя си надчислява около 75% печалба от себестойноста на продукта до степен в която като се умножи по 4 да не е скандално висока и да си убие сам продукта.
По този начин, донякъде регулира пазара.
Цената на един продукт ако е 100 лева на едро заедно с транспорт, данъци и мита ако има такива, се продава в началото за 400лв. Обират се паричките на така наречените маниаци и след 6 месеца с 20-25% отстъпка се прибират парите на останалите дето си мислят че са на далавера.
Дори и 50% отстъпка да видиш на някой продукт, да знаеш, че продавача има поне 100% печалба.
След година следват акциите на самия производител, който за да се отърве от залежала стока сваля цената с минимум 20-25%, в редки случаи и до себестойност и по веригата вече виждаш отстъпки от сорта на 60%, 70%, 80%...
Всички са на печалба, на крайния потребител пак са му прибрали паричките но той се чувства щастлив.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12-02-2013
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

да не забравяме и държавата - тя има интерес стоките да са скъпи за да прибира по-големи данъци, с които да стимулира още по-добре данъчните
всички са в играта наречена капитализъм, рабин
не се цени евтиното - цени се скъпото
от производителя през доставчика до търговеца
а скъпото е скъпо защото в цената му е включен солиден процент за реклама
реклама, която ти втълпява, че тази вещ е безценна, но то можеш да я имаш само за някакви си пари

разбира се - чудесно ще е да можем всички да сме обективно информирани
и да си купуваме само наистина най-доброто, и точно това от което имаме нужда
но такава система просто няма да се нуждае от стимули като пари и реклами
а от талони, с които си взимаш всичко, което ти се полага

звучи прекрасно, но не работи, защото управниците искат повече от това, което им се полага
какво да се прави - някои хора просто си искат скъпите стоки,
които вървят в комплект с големи надценки и заблуждаващи реклами

Последно редактирано от register : 12-02-2013 на 01:27
Отговори с цитат
  #26  
Стар 12-02-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
...
Да, ама да.
Разбира се, че е реклама. Всичко което те накара да си извадиш портфейла и да си купиш нещо е реклама.
Та тази отстъпка е най-стария трик на света.
Тя е калкулирана в цената на продукта а целта е да ти вземат парите по един или друг начин.
...
Koйто ми дава най-добро съотношение цена-качество - той ще ми продава продукта си.
Пак избегна въпроса ми - що не ми дават отстъпка 100% (да ми дават стока без пари), аз такава реклама харесвам

Всяка сутрин се събуждам с 3-4 канала, по които четат вестници. Като почнат едните с промивките и дърдоренето - айде на другите. Тая сутрин толкова се оляха по едно време, че и по 4-те ми пилиха да си купувам ненужни неща.

Майната им на рекламите от всякакъв вид. Аз и по Тошово помня, чакал съм 3 чАса за наденица кучешка радост. Това пък е другата крайност.
Ще се произвежда и ще се купува. Но поне за хора мен - рекламите са най-досадното нещо в живота.

Цитирай:
Първоначално написано от register
не се цени евтиното - цени се скъпото
За тебе може и така да е. Аз наскоро си купих изхвърлено захранване IOmega, захранвам си с 12 волта уредбата (автокасетофон Сони, висок клас, пак на старо ). Държи се и изглежда като "марково", а го взех за 2 лева.

Последно редактирано от Rabin : 12-02-2013 на 11:03
Отговори с цитат
  #27  
Стар 12-02-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Сядам да хапна на обяд на нелошо заведение. Пуснали радио. Мина не мина време за 2-3 песни, и останалото време ми дърдориха пак реклами. Възможно най-безидейни и кресливи. Прав си, че няма отърване от тях. В старата работа сме давали бан на едно нелошо кръчме, само поради такава причина. Изгубиха 8 редовни ежедневни клиенти, щото ги мързи да пуснат 2 диска локално.
Тъпи реклами, с други думи паразит на ефира . И зак'во ходят от Профон да рекетират ресторантьорите, като така или иначе ефира е бъкан с платено и безсмислено съдържание, но не и музика? На мен кой ми плаща да им слушам простотиите?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
времето, излъчени, на, от, ПО, рекламите, Супербол, Част


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Намаляват звука на рекламите със закон Longines Дъра-Бъра 25 18-07-2013 13:52
Високият звук на рекламите – забранен в САЩ и Германия Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 11 18-12-2011 11:02
Има ли 25 кадър в рекламите !? koko313 Въпроси и отговори 54 28-02-2011 11:38
Реваншите на “Черно море” и “Левски” няма да бъдат излъчени ТИНТИН СПОРТ 2 22-07-2009 09:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.