The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 02-09-2011
НАУТ НАУТ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Dreambox DM500-S охлаждане.

Dreambox DM500-S охлаждане.

Здравейте приятели! Надявам се темата да не се повтаря. Ако се повтаря моля да ме извините и да ми дадете линк към старата!
На кратко ще споделя моите планове с вас. Искам да модна dreambox DM500-S. За тези, които не се сещат за какво става дума поствам линкове:
Dreambox видео
Снимка 1
Снимка 2
Ето и моят проблем. С отворен капак, след 1 ден непрекъсната употреба температурата на 2 точки е 60 и 55 градуса съответно.
Снимка 3
Машината доста често забива и след кратка почивка, изключване, отново тръгва без никакъв проблем. Длъжен съм да пробвам да реша проблема с високите температури, надявайки се да се отърва от честите прекъсвания.
Ровейки из нета попаднах на тази снимка от друг подобен модел и така реших да монтирам вентилатор. Според сметките ми имам около 2 см височина за да събера вътре вентилатор без да допира до нещо друго.
Снимка 4
Имам няколко въпроса и затова много ви моля да ми помогнете!
1. Вентилаторът да се монтира вътре или извън кутията? - лично предпочитам да бъде вътрешен, за да не се вижда.
2. Вентилаторът да бъде 12v или 220v? - лично предпочитам да бъде 12v, тъй като от адаптора на машината излиза ток 12v и не бих искал да използвам допълнителни кабели и захранване за вентилатора.
3. Друг въпрос, който ме притеснява е дали ще имам проблем с амбеража?! От адаптора излизат 2А, а според един приятел машината използва само 1А. Има вентилатори за по 0,2А - 0,5А. Дали рискувам да повредя машината по някакъв начин? Какво ще стане ако остатъчните ампери не стигат за машината?
4. От къде да взема ток? 3 варианта имам на разположение - кое е за предпочитане?
а) да режа кабела след адаптора?
б) да взема ток някъде от вътре? честно казано не знам от къде.
в) да потърся за разклонител за букса в единия или другия край на кабел, но дали се продават такива??
Снимка 5

Благодаря!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-09-2011
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Глупости недей да правиш !

Dreambox DM500s си грее, но не грее чак толкова много.

Не са му нужни охладители, макар и да грее си работи идеално !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-09-2011
Аватара на bgaart
bgaart bgaart не е на линия
root
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 94
Благодари: 14
Получил благодарност:
25 пъти в 13 поста
Сваляния: 73
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НАУТ Вижте мненията
Dreambox DM500-S охлаждане.

Здравейте приятели! Надявам се темата да не се повтаря. Ако се повтаря моля да ме извините и да ми дадете линк към старата!
На кратко ще споделя моите планове с вас. Искам да модна dreambox DM500-S. За тези, които не се сещат за какво става дума поствам линкове:
Dreambox видео
Снимка 1
Снимка 2
Ето и моят проблем. С отворен капак, след 1 ден непрекъсната употреба температурата на 2 точки е 60 и 55 градуса съответно.
Снимка 3
Машината доста често забива и след кратка почивка, изключване, отново тръгва без никакъв проблем. Длъжен съм да пробвам да реша проблема с високите температури, надявайки се да се отърва от честите прекъсвания.
Ровейки из нета попаднах на тази снимка от друг подобен модел и така реших да монтирам вентилатор. Според сметките ми имам около 2 см височина за да събера вътре вентилатор без да допира до нещо друго.
Снимка 4
Имам няколко въпроса и затова много ви моля да ми помогнете!
1. Вентилаторът да се монтира вътре или извън кутията? - лично предпочитам да бъде вътрешен, за да не се вижда.
2. Вентилаторът да бъде 12v или 220v? - лично предпочитам да бъде 12v, тъй като от адаптора на машината излиза ток 12v и не бих искал да използвам допълнителни кабели и захранване за вентилатора.
3. Друг въпрос, който ме притеснява е дали ще имам проблем с амбеража?! От адаптора излизат 2А, а според един приятел машината използва само 1А. Има вентилатори за по 0,2А - 0,5А. Дали рискувам да повредя машината по някакъв начин? Какво ще стане ако остатъчните ампери не стигат за машината?
Благодаря!
На 500 s сървъри , на който имам всички съзвездия , съм сложил отгоре вентилатори от захранване на PC и външен адаптер 3-5-7.5-9-12 V , на 5 волта не се чуват и определено има ефект , отдолу на вентилаторите им залепвам гумени тампони за да не се плъзгат в/у dreamboxa.
skype:denizen6551

Последно редактирано от bgaart : 03-09-2011 на 06:56
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-09-2011
НАУТ НАУТ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto Вижте мненията
Глупости недей да правиш !

Dreambox DM500s си грее, но не грее чак толкова много.

Не са му нужни охладители, макар и да грее си работи идеално !
Доколкото разбрах проблема не е само при мен. Останах с впечатлението, че при едни вдига повече градуса, а при други по-малко. Най-вероятно аз съм от първите. Като ми забива през 2-3 дена и като го пипна отгоре и ми изгаря ръката, според теб какво да направя?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-09-2011
Валентинко Валентинко е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 630
Благодари: 91
Получил благодарност:
82 пъти в 59 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НАУТ Вижте мненията
Доколкото разбрах проблема не е само при мен. Останах с впечатлението, че при едни вдига повече градуса, а при други по-малко. Най-вероятно аз съм от първите. Като ми забива през 2-3 дена и като го пипна отгоре и ми изгаря ръката, според теб какво да направя?
Ти явно си с най-върлото менте-аз имам 2 такива бокса,и такова греене че да не можеш ръката си да сложиш го няма.Наистина помисли за охлаждане.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-09-2011
radionov radionov е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Русе
Мнения: 101
Благодари: 12
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 116
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз имам дрим500 и мах200 и нито един от двата не грее , сигурно зависи от ревизията на приемниците.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 03-09-2011
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

аз в-у моя съм сложил позиционер да го топли малко иначе е студен,какъв е тоя твоя незнам.
Що не пробваш да смениш имиджа с опън пли може и да спре да забива, въпреки че съм останал с впечатление,че едни дриимове работят добре с едни имиджи - другите с други.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 03-09-2011
НАУТ НАУТ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами за момента по ми е лесно да сложа вентилатор, отколко да сменям software. От скоро го имам и не съм толкова наясно!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-09-2011
НАУТ НАУТ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги направих го! ))) Стана много красиво, всичко е в кутия и нищо не се вижда от вън! Ще кача снимки при първа възможност! Имам само една задача за решаване преди да затворя кутията. Как да намаля оборотите на вентилатора? Със съпротивление или с нещо друго? Много моля за помощ!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 04-09-2011
Аватара на Георги1
Георги1 Георги1 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 258
Благодари: 22
Получил благодарност:
93 пъти в 50 поста
Сваляния: 93
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Най добре е да ползваш регулатор на напрежение 7806, тъй като е за вентилатор маже да не слагаш кондензаторите.

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm500s, dreambox, охлаждане


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Dreambox DM500 & Wi Fi card Ланселот DREAMBOX 40 02-09-2011 20:33
Продавам Dreambox DM500-S Пакостник Приключили продажби 0 10-05-2011 20:50
PLi® Jade Final - for the Dreambox DM500+ (plus!) ТИНТИН DREAMBOX 0 24-06-2009 16:25
Dreambox DM500 HD - Anga Cable 2009 berks DREAMBOX инфо 9 05-06-2009 21:38
Как да изтрия игрите от Dreambox DM500 S ?? bgsysadmin Въпроси и отговори 5 01-12-2008 21:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.