The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > Новини

Notices

Новини Новини за нови програми честоти спътници и др.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11-01-2013
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 797
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
Smile В Букурещ решиха “румънския проблем Булсатком”

Цитирай:

Сателитният оператор Romtelecom и групата PRO TV SA стигнаха до разбирателство за 11-те канала, които предлага телевизията и бяха временно спрени, подобно на родния конфликт между “Булсатком” и Би Ти Ви. Така сателитният оператор от вчера вече е върнал програмите и ги излъчва, научи Агенция ПИК от румънски журналисти.
Pro TV, Acasă TV, Pro Cinema, Acasă Gold, Sport.ro, MTV, Pro TV Internaţional, VH 1, PRO TV HD, Acasă HD и Sport.ro HD се излъчват от вчера в Ромтелеком.
До края на януари ще бъдат изяснени параметрите по нов договор, който ще подпишат двете страни.
Въпреки разбирателството, сателитният оператор ще продължи да излъчва и каналите BBC Knowledge, Comedy Central, Shorts şi BBC World News, които бяха пуснати като промоция в базовия пакет от 3 януари.
Веднага след като си стиснаха ръцете, от Romtelecom изразиха задоволство от факта, че са довършили преговорите и са стигнали до споразумение в полза на зрителите си.
Припомняме, че Би Ти Ви и PRO TV на северните ни съседи са в еднаква медийна група (собственост на CME) и както единствено агенция ПИК ви информира по-рано, в Румъния бе възникнал напълно еднакъв проблем.
Инфо - http://www.pik.bg/v-bukuresht-reshih...lem-bulsatkom/
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11-01-2013
Antonio Antonio не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 804
Благодари: 320
Получил благодарност:
84 пъти в 66 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Крал Артур Вижте мненията
И тук ще стане същото,въпрос на време.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Antonio за този полезен пост :
PayNera (11-01-2013)
  #3  
Стар 11-01-2013
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Абе какво ни занимавате с някакви тъпи български оператори - Булсатком, мулсатком, ала-бала, хиляди канали има на небето, защо трябва да гледам Film+, като мога да гледам Canal+, SKY movies и така нататък, запишете се на курсове /ако вече не е късно/ и научете барем един чужд език.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на за този полезен пост
Antonio (11-01-2013), Въйко (11-01-2013), ТИНТИН (11-01-2013)
  #4  
Стар 11-01-2013
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Абе какво ни занимавате с някакви тъпи български оператори - Булсатком, мулсатком, ала-бала, хиляди канали има на небето, защо трябва да гледам Film+, като мога да гледам Canal+, SKY movies и така нататък, запишете се на курсове /ако вече не е късно/ и научете барем един чужд език.
Много точно изказване Коко, със добавката че операторите не са тъпи. Просто такива са им възможностите -искат с минимум-а максимум келепир да изкарат, но това винаги не е в интерес на зрителя. Истината е в научаването на повечко езици, тогава със сигурност човек няма как да скучае, и винаги ще си намери в даден момент нещо подходящо за гледане.
Давам пример пресен:
Оператора(булсатком) пуска канала JIMJAM за децата, но върви нелокализиран за нас и плаща съответно най-ниската възможна такса за абонат.
За да се локализира за нас, ще излезе доста по-скъпо(но не и невъзможно), като основната тежест за локализацията ще падне на 3-4 оператора, но те не желаят да се увътрят допълнително.
Друг пример е с канала DIVA UNIVERSAL който го локализираха, а в последствие му изчезна локализацията -сега се гледа от румънската платформа долче с техните реклами. Чудесен пример как операторите отново не желаят да се вътрят в интерес на зрителите. Глупаво и тъжно е но това е реалноста.
Отделно сме сигурно една от малкото държави в Европа която през 2013г. няма все още локализиран TCM -24 часов канал. Срамота е но пак идваме на лафа, никой не иска допълнително да се вътри в интерес на зрителя.

p.s.Прочетете коментарите в линка за смяната на холмарк с diva universal...направо съм потресен..
http://www.ekrana.info/startira-hito...storiyata.html

някой интересни извадки....

По Холмарк гледахме прекрасните продукции за Одисей и други чудесни филми. За съжаление имаше един по-интелигентен канал по който пускаха интересни и стойностни филми и той изчезна!!
***********************************************
Откакто смениха името на прекрасния накал Hallmark с това нищо не значещо и неблагозвучно DIVA като че ли свалиха и нивото на подбора на филмите си. Преди имаха такива пресрасни филми… А сега повечето са скучни. Ако целта им е била да прогонят зрителите си, на път са да го изпълнят. Защото както почти всички тук изказали се, и аз вече избягвам да гледам новата DIVA. А пък тези дълги румънски реклами са направо отвратителни – защо ги дават и каква е целта – да доотблъснат всички и без тона малко останали български зрители ли? Както я карат, до няколко месеца няма да има нито един бъргарин, който да пуска този канал…
*********************************************
продължава опростачването на един народ-даже и с наименованието на този канал-да не говорим за тъпите ;скучни и олигофренски американски филми;в които има и сляп агент на цру;и какви ли не още глупости
********************************************
И аз съжалявам за Холмарк – най-интересният за мен от всичко, което имаше в кабелната програма. А новият канал е напълно безинтересн и просто го изключвам от подбраните канали.
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТИНТИН за този полезен пост :
Antonio (11-01-2013)
  #5  
Стар 11-01-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Тинтин, а не мислиш ли, че операторите не искат да се вътрят, защото не искат да вдигат таксите? Ако нелокализиран ТСМ/Джим-джам им идва на 20-30 ст., а локализиран - на 1.20-1.30 (пример), колко хора на касите ще са доволни заради левчето отгоре, което всички трябва да платят, макар че не гледат? По твоята логика може да "обвиним" телевизиите, че не се рекламират достатъчно или не предлагат изгодни условия на операторите... ТСМ не ми е предизвикал интереса досега, това чий проблем е? Аз мисля, че на ТСМ, не мой, не на оператора. Само пример е, същото може да се каже за всеки друг канал.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11-01-2013
Antonio Antonio не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 804
Благодари: 320
Получил благодарност:
84 пъти в 66 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Тачев Вижте мненията
Тинтин, а не мислиш ли, че операторите не искат да се вътрят, защото не искат да вдигат таксите? Ако нелокализиран ТСМ/Джим-джам им идва на 20-30 ст., а локализиран - на 1.20-1.30 (пример), колко хора на касите ще са доволни заради левчето отгоре, което всички трябва да платят, макар че не гледат? По твоята логика може да "обвиним" телевизиите, че не се рекламират достатъчно или не предлагат изгодни условия на операторите... ТСМ не ми е предизвикал интереса досега, това чий проблем е? Аз мисля, че на ТСМ, не мой, не на оператора. Само пример е, същото може да се каже за всеки друг канал.
30ст за картинки,не благодаря.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11-01-2013
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Тачев Вижте мненията
Тинтин, а не мислиш ли, че операторите не искат да се вътрят, защото не искат да вдигат таксите? Ако нелокализиран ТСМ/Джим-джам им идва на 20-30 ст., а локализиран - на 1.20-1.30 (пример), колко хора на касите ще са доволни заради левчето отгоре, което всички трябва да платят, макар че не гледат? По твоята логика може да "обвиним" телевизиите, че не се рекламират достатъчно или не предлагат изгодни условия на операторите... ТСМ не ми е предизвикал интереса досега, това чий проблем е? Аз мисля, че на ТСМ, не мой, не на оператора. Само пример е, същото може да се каже за всеки друг канал.
Съвсем логично може и да си зададеш въпроса как почти навсякъде става(локализирането) каде по бързо, каде малко по-късно,а при нас все нестава.
Това беше и идеята на Коко, учете езици че при нас явно няма как да стане.
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТИНТИН за този полезен пост :
  #8  
Стар 11-01-2013
Аватара на Leon
Leon Leon не е на линия
cule
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Северозапазена Бг
Мнения: 296
Благодари: 263
Получил благодарност:
130 пъти в 76 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При малък и нелоялен пазар като нашия и куп пиратстващи кабеларки цяло чудо е, че имаме и тези локализирани канали в момента. И докато изродите ьтв манипулират тв рейтинга и лапат всички реклами, нещата няма как да се променят. А клекнат ли операторите да им плащат по-висока цена, очаквайте да се появят в ефир още куп безумни ьтв-та.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Leon за този полезен пост
halvata1 (11-01-2013), мискинин (11-01-2013), Пламен Тачев (11-01-2013), ТИНТИН (11-01-2013)
  #9  
Стар 11-01-2013
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

пазарна икономика, тинтин - продава се това което се купува
ако един канал не е локализиран това просто означава, че недостатъчно хора са готови да платят за да се локализира
никой не бяга от печалбата ако има такава - най-малко алчните ни оператори

аз бих казал че е цяло чудо че има толкова телевизии и телевизионни оператори при наличие на интернет
аз телевизия гледам максимум 1 час на ден и то по-скоро я слушам - някоя новина, някоя песен и това е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Букурещ, Булсатком”, проблем, решиха, “румънския


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с канали от Булсатком smit DREAMBOX 13 21-04-2011 21:15
Странен проблем с Булсатком - моля дайте съвет! жк231 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 31 31-01-2010 00:39
Проблем с PIONEER 6090H и булсатком HD gaga2 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 47 26-01-2010 22:20
Тест на румънския Vox News ТИНТИН НОВИ ЧЕСТОТИ 0 21-10-2009 11:31
Проблем с два приемника на Булсатком pvas САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 8 15-10-2009 08:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.