The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-08-2017
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране Кой газов инжекцион бихте избрали?

Здравйте колеги,

Ще слагам газов инжекцион на колата (Опел Корса 1.2).

Имам 2 оферта:
- От сервиза на Тойота - LPG Tech 224 - http://lpgtech.eu/offer/lpgcng-contr...ch-200-series/
- От един майстор газаджия BRC Sequent 32 - http://www.brc.it/pdf/TA01Z172_Sequent_32_it_en.pdf

Какво бихте избрали вие? Цената е еднаква. От сервиза на тойота ми изглеждат сериозни, марката не съм я чувал, но ми казаха, че са много читави компютрите, 64 битови, полски. Инжекторите давали 1 мс разлика от бензина.
За BRC мисля, повечето са чували и имат доста добро име. Майстора обаче е гаражен. Прави ми впечатление, че ЕКУ-то им е 16 бита 24mhz.

Някой с опит и мнение?
Благодаря предварително!
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-08-2017
nikson nikson не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 49
Благодари: 23
Получил благодарност:
27 пъти в 10 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много по-важно е монтажа и особено настройката.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на nikson за този полезен пост :
Rafaello (10-08-2017)
  #3  
Стар 10-08-2017
дедо поп дедо поп не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 19
Благодари: 73
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://www.bgdiagnostica.com/index.p...n_setmobile=no

И двете са добри,но настройката е най -важна.
И най-доброто с калпава надтройка не струва.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дедо поп за този полезен пост :
Rafaello (10-08-2017)
  #4  
Стар 10-08-2017
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

"Газта е заблуда че е колата ти дава икономия". Компютъра идва с универсален софтуер от там нататък може да се пипа да се модифицира изменя и тнт според изискванията.
Колега да не си мислиш на това малко моторче, че ще докараш някаква икономия! На малката количка теглото на самото агу ще е първия минус. Втория минус е че допълнително има смяна и чистене на филтри и поне два пъти на година и да ти донастройват уретбата. Другия минус е самата газ, от една и съща бензиностанция да зареждаш и веднъж е хубава газта втория път е слаба и не върви колата. Да не говорим че зимата при чести спирания доста се кара на бензин. Обикновено майсторите мошеници спестяват датчика който включва газта при 40 градуса и на втората година отиват мемраните на изпаритела. Освен това и като ти сложат пластмасови преходници тетки и постоянно ще доливаш антифриз. При газта ако натискаш например по магистрала или сега на климатик разхода на газ ще дойде много отколкото на дизел или се доближава на бензина.
При опелите -екотек лятно време при каране на газ главата на мотора държи 98 градуса при работа и при спиране вдига моментно над 100 градуса, та имай и готовност и гарнитура да сменяш понякое си време.
И най големия минус, няма и ден да не мине и да ти светне чек контрол лампата къде от лоша газ къде при гасене по невнимание или когато превключва от бензин на газ! Взимаш си едно ОБД и сам си чистиш грешките, защото всяко влизане в сервиз се таксува.
Аз съм с ландиренцо вече четвърта година колата нова съм я купувал и след като направи 6000 км. сложих агу-то.
Газта е заблуда че е колата ти дава икономия.
И тази ще ми е последната бензинова кола, въпреки че в момента съм на 55 хил. км шеста година.
Да живее дизела.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на Хоризонт за този полезен пост
dodro (11-08-2017), ibram (11-08-2017), njor (11-08-2017), Rafaello (10-08-2017), vasilstf (10-08-2017), Посветения (10-08-2017)
  #5  
Стар 10-08-2017
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Thumbs down

Един сносен дизелов автомобил замърсява околната среда, колкото пет сдухани бензинови. Така че нека да живее някъде другаде, но не и в градовете.
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на dodo_pv за този полезен пост
digimp (12-08-2017), imperia (11-08-2017), jassen (11-08-2017), Rafaello (10-08-2017), Виктор (10-08-2017)
  #6  
Стар 10-08-2017
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
"Газта е заблуда че е колата ти дава икономия". Компютъра идва с универсален софтуер от там нататък може да се пипа да се модифицира изменя и тнт според изискванията.
Колега да не си мислиш на това малко моторче, че ще докараш някаква икономия! На малката количка теглото на самото агу ще е първия минус. Втория минус е че допълнително има смяна и чистене на филтри и поне два пъти на година и да ти донастройват уретбата. Другия минус е самата газ, от една и съща бензиностанция да зареждаш и веднъж е хубава газта втория път е слаба и не върви колата. Да не говорим че зимата при чести спирания доста се кара на бензин. Обикновено майсторите мошеници спестяват датчика който включва газта при 40 градуса и на втората година отиват мемраните на изпаритела. Освен това и като ти сложат пластмасови преходници тетки и постоянно ще доливаш антифриз. При газта ако натискаш например по магистрала или сега на климатик разхода на газ ще дойде много отколкото на дизел или се доближава на бензина.
При опелите -екотек лятно време при каране на газ главата на мотора държи 98 градуса при работа и при спиране вдига моментно над 100 градуса, та имай и готовност и гарнитура да сменяш понякое си време.
И най големия минус, няма и ден да не мине и да ти светне чек контрол лампата къде от лоша газ къде при гасене по невнимание или когато превключва от бензин на газ! Взимаш си едно ОБД и сам си чистиш грешките, защото всяко влизане в сервиз се таксува.
Аз съм с ландиренцо вече четвърта година колата нова съм я купувал и след като направи 6000 км. сложих агу-то.
Газта е заблуда че е колата ти дава икономия.
И тази ще ми е последната бензинова кола, въпреки че в момента съм на 55 хил. км шеста година.
Да живее дизела.
Колега, мерси за мнението, ценя всякакви мнения, но ще си позволя да не се съглася с него. На предната кола (Пежо 206 1,4) всички ми разправяха колко лошо нещо е газта и как в никакъв случай не трябва да си слагам, защото ще прецакам колата. Е сложих си, когато вече я бях прежалил. Ами за 30000 км на газ никакви проблеми. Само дето зареждах бензин 2 пъти в годината и с газ за 14 лв минавах 280 км. Ако е чак толкова лошо нещо газта защо има нови Шкоди, Дачии, Кии, Хюндаи и Опели (може и да пропускам някоя марка) с инсталирана АГУ директно от завода производител. А дизела е бита карта вече. Скоро няма да пускат никъде в Европа с дизел.
Може при тази кола да е различна ситуацията от пежото все пак е 2014та и ЕКУ-то е съвсем друго, но мисля да опитам да видя какво ще излезе, а не да чакам да минат 10 години и да разбера, че съм дал за бензин толкова пари, колкото една нова кола. Абе ще видим
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10-08-2017
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rafaello Вижте мненията
Колега, мерси за мнението, ценя всякакви мнения, но ще си позволя да не се съглася с него. На предната кола (Пежо 206 1,4) всички ми разправяха колко лошо нещо е газта и как в никакъв случай не трябва да си слагам, защото ще прецакам колата. Е сложих си, когато вече я бях прежалил. Ами за 30000 км на газ никакви проблеми. Само дето зареждах бензин 2 пъти в годината и с газ за 14 лв минавах 280 км. Ако е чак толкова лошо нещо газта защо има нови Шкоди, Дачии, Кии, Хюндаи и Опели (може и да пропускам някоя марка) с инсталирана АГУ директно от завода производител. А дизела е бита карта вече. Скоро няма да пускат никъде в Европа с дизел.
Може при тази кола да е различна ситуацията от пежото все пак е 2014та и ЕКУ-то е съвсем друго, но мисля да опитам да видя какво ще излезе, а не да чакам да минат 10 години и да разбера, че съм дал за бензин толкова пари, колкото една нова кола. Абе ще видим
Ако е трицилиндровия мотор то от газта никакви икономии само главоболие ще ти докарва. Освен това май в глобален мащаб производителите се отказаха от трите цилиндъра. С газта ще сменяш начесто ламда сонда и други дертове ще имаш като недобро смазване на клапаните или ако ти сложат мазане ще ти задръсти катализатора.
Имах доскоро до тая пролет корсаД с 1.3 комънроялъ дизел 75 коня извън градско 3.5-4.2, градско зимата с буксуване и на къси разтояния 6 литра. С газта зимата приравнено в лева не ми се вярва да докараш евтенията на дизела. И бвм еденица имах от втория фейслиф и той докарваше тези параметри и на извън градско бе дори по икономичен въпреки че бе с 2.0 мотор. И две дизелови пежа преди него смених. Майка ми има тойота с дизеловия 4D4 пак нова е купувана за 7 години само един акумулатор. Тойота и други производители продължават на по-големите автомобили да слагат дизелови мотори. Зимата дето горят в печките кюмюр и дърва дане би да е по-екологично?

Повече никога бензин и газ
__________________
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10-08-2017
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Ако е трицилиндровия мотор то от газта никакви икономии само главоболие ще ти докарва. Освен това май в глобален мащаб производителите се отказаха от трите цилиндъра. С газта ще сменяш начесто ламда сонда и други дертове ще имаш като недобро смазване на клапаните или ако ти сложат мазане ще ти задръсти катализатора.
Имах доскоро до тая пролет корсаД с 1.3 комънроялъ дизел 75 коня извън градско 3.5-4.2, градско зимата с буксуване и на къси разтояния 6 литра. С газта зимата приравнено в лева не ми се вярва да докараш евтенията на дизела. И бвм еденица имах от втория фейслиф и той докарваше тези параметри и на извън градско бе дори по икономичен въпреки че бе с 2.0 мотор. И две дизелови пежа преди него смених. Майка ми има тойота с дизеловия 4D4 пак нова е купувана за 7 години само един акумулатор. Тойота и други производители продължават на по-големите автомобили да слагат дизелови мотори. Зимата дето горят в печките кюмюр и дърва дане би да е по-екологично?

Повече никога бензин и газ
Ламбда сондата на пежото я сменях - чисто нова на бош 100 лв. Т.е. почти колкото 1 резервоар с бензин. Не мисля че е някакъв проблем.
Техника от сервиза на Тойота каза, че смазване на този двигател няма нужда да се слага. На японските слагал на всички, но специално на този опел нямало никакъв смисъл. Сега опела гори 6 и нещо извънградско. Предполагам на газ ще гори около 7-8. Та простата смета показва за 100 км:
- на бензин - 6,5 * 1,85 лв = 12 лв
- на газ - 8 * 0,80 лв = 6,40 лв

Т.е. 5,60 икономия на всеки 100 км. При 1000 км това за 56 лв. Ще избия газовата след около 25 000 км. Предполагам ще ги мина за около 2 години с това ми темпо на каране. Та според мен има финансова изгода при тези цени на газта. Преди даже беше 0,65 лв. Иначе за печките си много прави, дори и на дърва саждите са страшна работа....
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10-08-2017
дедо поп дедо поп не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 19
Благодари: 73
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сигурно имам милион километри в София предимно с газови коли. Последното, което карам е един 3 цилондров Румстър 1,2 ,който даже е на метан. Сега е на 270 000 км. ,а е газифициран на 70 000. Никакво особени грижи,както с него,така и с предишните.
Та. .. хора разни,мнения също. Дизеляка е безпроблемен,но газта е сладко нещо. Заслужава си,особено при голям пробег.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дедо поп за този полезен пост :
Rafaello (10-08-2017)
  #10  
Стар 10-08-2017
Аватара на uplevel
uplevel uplevel е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Местоположение: Пловдив
Мнения: 768
Благодари: 504
Получил благодарност:
327 пъти в 197 поста
Сваляния: 450
Ъплоуди: 18
По подразбиране

Golf Plus си купих миналия юли, до днес му навъртях 75 хиляди км.
Газовата е Ланди Ренцо, фабрично изпълнение.
Не съм влизал за друго в сервиза освен по един филтър газова и течна фаза на АГУ то ,два пъти въздушен филтър и 5 пъти масло съм сменял.
Преди това на Рено Сценик за 17 месеца навъртях 105 хиляди пак с АГУ Ловато.
Реното имаше проблеми с газовата,често минаваше на бензин.Задръстваше се яко единия филтър при газовия клапан и на 3 месеца се налагаше почистване.
Но като изключим филтъра дори не се е налагало реглаж на клапаните да правя за тези 100 хиляди.
Така, че смело слагай газова ако ще караш доста, ако си до 10000 на година не знам колко време ще избиваш инвестицията.
__________________
Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, GigaBlue HD Quad Plus+Multistream tuner SP2246T,TBS 5980,DABlin DAB player
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uplevel за този полезен пост :
Rafaello (10-08-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бихте, газов, избрали, инжекцион, Кой


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Бутилка за газов котлон скиптар Дъра-Бъра 1 17-07-2015 12:29
28 страни са избрали DVB-T2 dsc ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 3 19-05-2011 21:27
Бихте ли си купили новият Echosmart HD ? netman Анкети 5 23-06-2008 15:33


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.