The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-03-2018
чернок чернок не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 18
Благодари: 38
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post Комресиране на канали

Здравейте, може ли някой да разясни до колко на брой канали могат да се излъчват от един транспондер? Интересувам се, защото мисля да сменям доставчика сателитна телевизия (там където живея няма кабелна). Като се поразрових видях, че двата алтернативни оператора излъчват по около 40 канала на транспондер, което на мен ми се видя голяма бройка (като разбира се, нямам претенции да съм разбирач) Тази бройка предполагам ще повлияе на качеството, или пък не? Повечето транспондери са с до 25-26 канала и по-малко. Аз в момента съм на булсатком, но след месец ми изтича договора на мобилния телефон и смятам да комбинирам тв и мобилна услуга за по евтино. Благодаря предварително на отзовалите се!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-03-2018
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Зависи много от типа модулация, която се ползва и Symbol Rate.
В случая Мтел САТ и Виваком Сат мачкат до безобразие сигнала на ТВ каналите, но пък има доста по-голямо разнообразие от канали(ако не броим глупостта с ненужните новинарски чуждестранни ТВ канали, които в изобилие наскоро пуснаха Виваком) в сравнение с Булсатком.
Булсатком излъчват предимно в MPEG -2 компресия, което води до по-малък брой ТВ канали, излъчвани на един транспондер. Тоест битрейта на Mpeg -2 SD каналите трябва да е 3 Mbps поне, за да е прилично качеството на картината.
Мтел и Виваком Сат пък излъчват предимно в MPEG -4 компресия, което позволява на един транспондер да има повече канали в сравнение с Mpeg -2.
По принцип нормално е на един DVB-S2 транспондер в MPEG -4 компресия да се излъчват не повече от 25-26 SD ТВ канала, за да е прилично качеството на картината и звука им. При канали, излъчващи в Mpeg -4 качеството е идеално при битрейт на картината не по-нисък от 2 Mbps.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дато за този полезен пост :
чернок (13-03-2018)
  #3  
Стар 13-03-2018
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от чернок Вижте мненията
Здравейте, може ли някой да разясни до колко на брой канали могат да се излъчват от един транспондер? Интересувам се, защото мисля да сменям доставчика сателитна телевизия (там където живея няма кабелна). Като се поразрових видях, че двата алтернативни оператора излъчват по около 40 канала на транспондер, което на мен ми се видя голяма бройка (като разбира се, нямам претенции да съм разбирач) Тази бройка предполагам ще повлияе на качеството, или пък не? Повечето транспондери са с до 25-26 канала и по-малко. Аз в момента съм на булсатком, но след месец ми изтича договора на мобилния телефон и смятам да комбинирам тв и мобилна услуга за по евтино. Благодаря предварително на отзовалите се!
Ти искаш да ти е по евтино или по качествено с повече канали?
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-03-2018
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Иска хубаво и евтино, за 5 лева ако може, за без пари ако е, още по-добре.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
111111 (13-03-2018), njor (14-03-2018)
  #5  
Стар 13-03-2018
чернок чернок не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 18
Благодари: 38
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Иска хубаво и евтино, за 5 лева ако може, за без пари ако е, още по-добре.
Не съм казал, че искам да е за без пари. Естествено, че качественото е скъпо, но тук става въпрос за отсъпка при комбиниране на повече услуги. За района където живея булсат не предлага други услуги освен сателитна телевизия.
Питах, защото исках да разбера дали чисто технически е възможно да се излъчват 40-42 канала на един транспондер с нормално (нямам очаквания за кристално чисто) качество на картината.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13-03-2018
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,130
Благодари: 2
Получил благодарност:
439 пъти в 279 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от чернок Вижте мненията
Не съм казал, че искам да е за без пари. Естествено, че качественото е скъпо, но тук става въпрос за отсъпка при комбиниране на повече услуги. За района където живея булсат не предлага други услуги освен сателитна телевизия.
Питах, защото исках да разбера дали чисто технически е възможно да се излъчват 40-42 канала на един транспондер с нормално (нямам очаквания за кристално чисто) качество на картината.
Нормално е да има 40-42 канала ако са в Мпег-4 по мегабит и двеста ако минат на DVB-S2X HEVC може да сложат и 60канала СД с идеално качество
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Mediadigital за този полезен пост :
чернок (13-03-2018)
  #7  
Стар 13-03-2018
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mediadigital Вижте мненията
Нормално е да има 40-42 канала ако са в Мпег-4 по мегабит и двеста ако минат на DVB-S2X HEVC може да сложат и 60канала СД с идеално качество
Могат да сложат 40 канала в Mpeg -4 и Виваком са го направили, както е известно, но качеството е тоалетно с извинение.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Дато за този полезен пост
111111 (14-03-2018), чернок (13-03-2018)
  #8  
Стар 13-03-2018
чернок чернок не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 18
Благодари: 38
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post

Цитирай:
Първоначално написано от Дато Вижте мненията
Могат да сложат 40 канала в Mpeg -4 и Виваком са го направили, както е известно, но качеството е тоалетно с извинение.
И това е защото от виваком не са го направили както трябва или просто няма как иначе да е при натъпкани толкова много канали?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13-03-2018
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от чернок Вижте мненията
И това е защото от виваком не са го направили както трябва или просто няма как иначе да е при натъпкани толкова много канали?
Ъплинк техниката, с която излъчват ТВ каналите на повечето им транспондери е стара, но по-голямата мацаница идва и от факта, че във въпросните 40 ТВ канала на един транспондер са включени и HD канали, които са наблъскани на него. Бройката не включва само SD при тях.
Надявам се, че с новия спътник, на който скоро ще се преместят през тази година ще успеят да активират още няколко нови транспондера, чрез които да оправят малко положението и качеството да грейне.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дато за този полезен пост :
чернок (13-03-2018)
  #10  
Стар 13-03-2018
чернок чернок не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 18
Благодари: 38
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post

А относно мтел някой би ли споделил своите наблюдения, защото гледам, че и те са с 39 канала на едининия си транспондер?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на чернок за този полезен пост :
мнн (15-03-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг оператори, Канали, качество, компресия, Комресиране, на, сателитна телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
БГ канали на 31.5 Е Б.Борисов Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 5 11-08-2013 16:42
НД канали fadromata_sad Кошче 4 02-01-2012 21:33
HD канали pmhawk ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 29-09-2011 14:34
бг канали hakerate IPTV (Internet Protocol Television) 8 19-01-2011 13:19
Още канали от NTV-Plus сат-инфо Новини 0 01-04-2009 11:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.