VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКА За да четеш и пишеш тук трябва да си над 18

Отговори

Контрол над темата Начин на разглеждане
Стар Преди 5 дни
вассил46 вассил46 е на линия
форумец-ветеран

Дата на присъединяване: Jul 2011
Благодари: 394
Получил благодарност:
659 пъти в 481 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги на всички тук им е ясно ,че при спор се ражда истина! Да погледнем как се спори за справяне с пандемията?нямам предвид само двамата!
БГ. Парламент

Ще има ли пример за подражание?

Bundestag

Отговори с цитат
Стар Преди 3 дни
CITRON CITRON не е на линия
мега форумец

Дата на присъединяване: Jun 2009
Благодари: 76
Получил благодарност:
139 пъти в 115 поста
Сваляния: 137
По подразбиране

[QUOTE=вассил46;525298]Колеги на всички тук им е ясно ,че при спор се ражда истина! Да погледнем как се спори за справяне с пандемията?нямам предвид само

Ясното е че политиците в парламента си биха камшика. Сигнали от Бг болниците е че ако не си болен от корона Ковид-19 няма прием. А сега де, има хора болни и от друго, както е било винаги . Недай си Боже да вдигнеш висока температура , се почва подмятане по болншците. Та в момента на никой да не му се налага да ходи по болници, щото лекарите хем ги боли, хем ги сърби, Най -им харесва да са под карантина. Това с карантината и някаква, задължителна марка, сякъш неочакват заразно болни, а са изненадани от тях.
Стар Преди 3 дни
register register е на линия
форумец-ветеран

Дата на присъединяване: Jun 2010
Благодари: 2,923
Получил благодарност:
1,290 пъти в 573 поста
Сваляния: 6
По подразбиране

Генералът (ей в тая държава само генерали на власт, премиер, президент, ся и този), та генерал Майтапчийски се похвали с една графика колко били болните у нас и колко много повече били в Белгия... А в това време хора, дето трябва да седят под катантина, купонясват и се разхождат из страната, и ако не се били похвалили във фейса, нямало и да ги хванат. Чудя се сега ако най-сетне почнат бързите тестове за всички, а не само на някои, дали цифрите няма да са доста по-различни...
Отговори с цитат
Стар Преди 3 дни
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало

Дата на присъединяване: Dec 2009
Благодари: 652
Получил благодарност:
962 пъти в 572 поста
Сваляния: 37
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
Генералът (ей в тая държава само генерали на власт, премиер, президент, ся и този), та генерал Майтапчийски се похвали с една графика колко били болните у нас и колко много повече били в Белгия... А в това време хора, дето трябва да седят под катантина, купонясват и се разхождат из страната, и ако не се били похвалили във фейса, нямало и да ги хванат. Чудя се сега ако най-сетне почнат бързите тестове за всички, а не само на някои, дали цифрите няма да са доста по-различни...
Айде стига с тия тестове бе, кура ше ми изследваш.... То бива простотия ама чак толкова.... Ква файда от тия тестове, да не би бешепето да ги внасят ? Днеска ми правят тест и е отрицателен, утре съм положителен, и минавам през майка ти да и кажа... Бива бива ама чак толкова... Реалното е , че ако хората имат малко акъл ще си спазват дистанцията и ще си живеят живота. Ама не, ние сме интересни и не ни лови нищо.... Всички ще минем през тоя вирус, въпроса е кога и как. И не, в момента няма болни по пътя, но ще има... А тия дето се върнаха от чужбина са масово мангали и така ил ииначе тях закон не ги лови, но и нямаме контакт с тях, така че като толкова искат да си заразяват махалите там с каквото могат и искат...
И на тия пресконференции си личи нивото на журналистиката в България, очакваме тия хора да са 4-тата власт, те и за тролове като теб не стават
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
yavor1 (Преди 3 дни)
Стар Преди 3 дни
dolby dolby е на линия
мега форумец

Дата на присъединяване: Jan 2009
Благодари: 212
Получил благодарност:
167 пъти в 105 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Файдата от тия тестове е че хората които дадат положителен резултат ще трябва да се изолират(друг е въпроса че нямат толкова акъл че да стоят под карантина) и ти няма да дадеш положителен резултат ако втори път се изследваш. Погледни всички държави които успешно се справят с вируса като Тайван например какви мерки са взели и взимат. Колкото по дълго е тази карантина толкова по пагубно ще е за икономиката
Отговори с цитат
Стар Преди 3 дни
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало

Дата на присъединяване: Dec 2009
Благодари: 652
Получил благодарност:
962 пъти в 572 поста
Сваляния: 37
По подразбиране

Ама нали се сещаш, че това за да е ефективно, трябва всички да бъдат тествани в ЕДИН ден и да бъдат карантинирани 14 дни, и след това ПАК да бъдат тествани, точно поради причината, че аз мога да се заразя в ПОНЕДЕЛНИК, но теста ще показва ОТРИЦАТЕЛЕН поне до ЧЕТВЪРТЪК ? А аз дотогава ще ходя на магазина, и на работа, и не знам си къде още? А ако пък няма да ходя никъде , то тогава няма и смисъл да ме тестват....
Тук идва положителния ефект от маските, щото аз може да съм болен може и да съм здрав, ама ако имам маска трудно(не невъзможно) ще заразя някой. Докато ако съм здрав и имам маска не преча на никой. Това е и причината в Китай например да не можеш да излезеш от вкъщи без маска.

А за мониторинга... Тестват едни и същи хора в тоя мониторинг, който според мен няма да е много реален, понеже явно ще тестват само в софето, а тая държава има още 4-5 милиона жители освен шопите...

А колкото Тайван,очевидно хората там имат доверие на управлението си и изпълняват каквото им се каже. Държават взима мерки, хората ги спазват.
Тука също се пробваха да вземат мерки, ама президентя тури вето. Маските в тайван са с лимит 30 стинки, тука маските са по 10 лв, щото не може да борим спекулата , че не можела да падне газта и бензина... Тука премиер и президент се лъжат по телефона и се плюят от екрана, опозицията го избива на шизофрения, внасят предложения, после гласуват против тях, да им се чудиш на акъла....
Не съм гербаджия, ама като гледам другите мишки кви са направо свят ми се вие....

Последно редактирано от TUISTERa : Преди 3 дни на 18:27
Отговори с цитат
Стар Преди 3 дни
dolby dolby е на линия
мега форумец

Получил благодарност:
167 пъти в 105 поста
По подразбиране

Забравих да спомена че 30% от заразените нямат никакви симптоми, те са най опасните , а с масово тестване ще ги хванат повечето , според мен ефекта ще е по скоро положителен отколкото отрицателен. А тези мерки се прилагат в комбинация с други за да има по голям ефект. В Китай маските са най малкия проблем, температура я мерят навсякъде, трейсват ти колата да не би да си ходил в рисков район и т.н.
Отговори с цитат
Стар Преди 3 дни
register register е на линия
форумец-ветеран

Дата на присъединяване: Jun 2010
Благодари: 2,923
Получил благодарност:
1,290 пъти в 573 поста
Сваляния: 6
По подразбиране

Тук не става въпрос за кура ти, майка ми, бесепе и прочее простотии.

Става въпрос за това, което се случва в страни идентични по манталитет с нашата.
Но с нечовешки по-добра здравна система.
И със зверски ограничения за движение.
Та там хората мрат като мухи по болниците, защото са много повече от това, което може да поеме болницата.
Там!
А при нас?
При нас генерали си мерят пагоните...
Отговори с цитат
Стар Преди 3 дни
yavor1 yavor1 е на линия
хххххх

Дата на присъединяване: Feb 2009
Благодари: 1,071
Получил благодарност:
3,551 пъти в 2,201 поста
Сваляния: 170
Ъплоуди: 18
По подразбиране

Президентът Радев вече е на връх "Шипка". Осмя заповедта за отмяна на официалното тържество

13653 | 3 март 2020 | 09:36

В отговор на въпроса защо не е спазил заповедта на областна управа в Стара Загора, която отмени официалните тържества, държавният глава заяви: "България даде принос в медицината – изолира два щама на коронавируса. Софийският щам се оказа много безобиден, и затова там тържествата не са отменени, а щамът на Шипка - твърде опасен".
"Надявам се управляващите да бъдат толкова загрижени и в бъдеще за здравето на българите", иронично коментира държавния глава решението да няма официални тържества на емблематичния връх.
Ако властта се грижеше толкова за здравето на българина, нямаше да събраме всяка година пари за Българската коледа, подчерта той.

Радев поздрави всички онези, които не са се поддали на манипулацията. Както и всички българи от цялата страна, които носят носят в сърцата си България и силния свободолюбив български дух.

Пожелавам на всички на днешния национален празник да носят в сърцата с България и свободолюбивия български дух, бяха първите думи на президента Румен Радев, който днес е на връх Шипка, въпреки че от областната управа в Стара Загора официално тържествата бяха отменени.

Има ли необходимост от коментар,когато Радев поздравява неспазването на ограниченията?

Радев,жена му,баджанака му и обкръжението му от приятели,агенти на ДС и ЗКПЧ-ета са на принципа:Колкото по-зле за България,толкова по-добре за Радев и БСП! Българофоби и агенти на чужди служби.Никаква воинска чест,само далавераджийство.

Последно редактирано от yavor1 : Преди 3 дни на 21:28
Отговори с цитат
Стар Преди 3 дни
dolby dolby е на линия
мега форумец

Получил благодарност:
167 пъти в 105 поста
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Президентът Радев вече е на връх "Шипка". Осмя заповедта за отмяна на официалното тържество

13653 | 3 март 2020 | 09:36

В отговор на въпроса защо не е спазил заповедта на областна управа в Стара Загора, която отмени официалните тържества, държавният глава заяви: "България даде принос в медицината – изолира два щама на коронавируса. Софийският щам се оказа много безобиден, и затова там тържествата не са отменени, а щамът на Шипка - твърде опасен".
"Надявам се управляващите да бъдат толкова загрижени и в бъдеще за здравето на българите", иронично коментира държавния глава решението да няма официални тържества на емблематичния връх.
Ако властта се грижеше толкова за здравето на българина, нямаше да събраме всяка година пари за Българската коледа, подчерта той.

Радев поздрави всички онези, които не са се поддали на манипулацията. Както и всички българи от цялата страна, които носят носят в сърцата си България и силния свободолюбив български дух.

Пожелавам на всички на днешния национален празник да носят в сърцата с България и свободолюбивия български дух, бяха първите думи на президента Румен Радев, който днес е на връх Шипка, въпреки че от областната управа в Стара Загора официално тържествата бяха отменени.

Има ли необходимост от коментар,когато Радев поздравява неспазването на ограниченията?

Радев,жена му,баджанака му и обкръжението му от приятели,агенти на ДС и ЗКПЧ-ета са на принципа:Колкото по-зле за България,толкова по-добре за Радев и БСП! Българофоби и агенти на чужди служби.Никаква воинска чест,само далавераджийство.
Яворе,
първо, когато цитираш нещо/някого е въпрос на коректност да дадеш линк към това
второ тук изобщо не става въпрос за политика а за здравето на хората , разбираш ли го?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
register (Преди 2 дни)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus  Изработка на уеб сайт, онлайн магазин и реклама
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bg, coronavirus, изликувани, са

Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 15 (0 членове и 15 гости)

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:51.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.