The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-11-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране какво може виваком тв сет топ бокс

здрасти

имам питанки във връзка с виваком тв приемникът


1 отзад на гърба има вход ЛНБ , аудио изходи ляв десен канал , но за какво служи третият изход .... други не виждам да има .

2 настроил съм две 60 см офсетни антени едната е на 45Е другата е на
42Е .

на 45Е вадя 9 децибела и 100 процента качество на другата на 42Е вадя 8 децибела и 100 процента качество въпросът е колко са реално допустимите максимални децибели и на колко процента се равняват те , както и колко децибела са ми достатъчно за да хвана някой HD TV ..... със втората ми антена ако настроя на 28.2Е как да разбера че ловя нещо както и ако сложа на 39Е ще мога ли да ловя свободните канали от хелас и как става настройките


3 имам една 85 см офсетна антена от тотал как мога да я включа към другите две антени при положение че е с моноблок но да не си пречат .

от къде за град Варна мога да намеря 3 държач през 3 градуса на най ниска цена но нов подчертавам антената е тотал тв и с този държач мога ли да настроя 19.2Е , 23,5Е и 28.2Е ...

това е за сега ако има нещо предложете


__________________
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19-11-2011
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чудно ми е , като е нов приемника , няма ли си упътване за употреба или ако има , кой трябва да го прочете ?? Това си е една кутия с електроника и без добър софтуер за нищо не става , а този приемник е точно такъв - " куц и дървен " !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-11-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

пък на мен ми е чудно дали там ще бъде обяснено на по не знаещ и от мен че освен на виваком може да асе гледат и други канали а дали ми беше обясненео че въпреки това че тунерът е двбс2 може да се гледат ХД ТВ ? дали ще е обяснено как да свържа към едната антена втора антена и трета с моноблок ?

не нали трябваше по телефона да ги питам явно упътването не помага в случая

__________________
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-11-2011
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега , на тези въпроси никой от Виваком няма да ти отговори , поне не и в работно време , така ми се струва .
А за гледане на ХД канали , май ще му трябва hdmi изход на този приемник или поне компонентен такъв , но той си ги няма ! Иначе гледаш " цифрова ТВ с перфектна картина и звук " !

Цитат :
" Приемникът се отличава с компактен дизайн, поддържа MPEG-2, MPEG-4 SD видео формати, AAC аудио кодиране, DVB-S и DVB-S2 стандарти. Излъчваният от VIVACOM сигнал е с MPEG-4 кодиране на видеото и HE AAC кодиране на аудиото, което осигурява отлично качество на картината и звука. Размерът на стандартна телевизионна резолюция е 720x576 и 4:3 и 16:9 формат на картината. Приемникът има външно захранване и RCA и SCART изходи. " - и кое и къде му е цифровото ??
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-11-2011
Аватара на черните ягуари
черните ягуари черните ягуари не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 517
Благодари: 156
Получил благодарност:
54 пъти в 40 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Колега , на тези въпроси никой от Виваком няма да ти отговори , поне не и в работно време , така ми се струва .
А за гледане на ХД канали , май ще му трябва hdmi изход на този приемник или поне компонентен такъв , но той си ги няма ! Иначе гледаш " цифрова ТВ с перфектна картина и звук " !

Цитат :
" Приемникът се отличава с компактен дизайн, поддържа MPEG-2, MPEG-4 SD видео формати, AAC аудио кодиране, DVB-S и DVB-S2 стандарти. Излъчваният от VIVACOM сигнал е с MPEG-4 кодиране на видеото и HE AAC кодиране на аудиото, което осигурява отлично качество на картината и звука. Размерът на стандартна телевизионна резолюция е 720x576 и 4:3 и 16:9 формат на картината. Приемникът има външно захранване и RCA и SCART изходи. " - и кое и къде му е цифровото ??
Само лъжат хората с този уж HD приемник.За това повечето абонати с нетърпение чакат договора да им изтече и се отказват
__________________
DM800HD PVR
2xDM500HD
Edision mini 4K
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-11-2011
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е така , спор няма , но лично аз съм виждал техен HD приемник / Sharp / , но и така не се появи на пазара или го крият или е рекламен трик !!
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20-11-2011
Аватара на bmvtooo
bmvtooo bmvtooo не е на линия
HDTV DVB-S2+DVB-T COMBO
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 222
Благодари: 90
Получил благодарност:
30 пъти в 21 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uscxeu Вижте мненията
1 отзад на гърба има вход ЛНБ , аудио изходи ляв десен канал , но за какво служи третият изход .... други не виждам да има .
На третия изход пише CVBS т.е. видео изход или иначе казано този видео изход заедно с двата стерео аудио изхода правят Композитен изход - 100% аналогов сигнал от приемника към телевизора!

Цитирай:
Първоначално написано от uscxeu Вижте мненията
2 настроил съм две 60 см офсетни антени едната е на 45Е другата е на
42Е .

на 45Е вадя 9 децибела и 100 процента качество на другата на 42Е вадя 8 децибела и 100 процента качество въпросът е колко са реално допустимите максимални децибели и на колко процента се равняват те , както и колко децибела са ми достатъчно за да хвана някой HD TV ..... със втората ми антена ако настроя на 28.2Е как да разбера че ловя нещо както и ако сложа на 39Е ще мога ли да ловя свободните канали от хелас и как става настройките
Тук или дайсека ти прави проблем или и двете антени не са ти настроени на макс. HDTV няма начин да гледаш с този приемник защото си е SD
Свободните от Хелас може да ги гледаш, но трябва на User да правиш ръчно сканиране на всеки транспондер по отделно!

Цитирай:
Първоначално написано от uscxeu Вижте мненията
3 имам една 85 см офсетна антена от тотал как мога да я включа към другите две антени при положение че е с моноблок но да не си пречат
Бих ти препоръчал да ползваш тази за 45°Е и 42°Е, а останалите да ги сложиш на други спътници - приемника е настроен за 19,2°Е и 13°Е
Само, че ще трябва вместо моноблока да ползваш държач с два конвертора по отделно защото този приемни не може да работи каскадно с дайсек!
Свободни програми от други спътници както вече казах може но трябва ръчно на User да сканираш транспондер по транспондер!

Глупава работа, но до като не пуснат "обещаните" от Виваком нови HDTV приемници с HDMI изход ще си останат с подвеждаща реклама за цифрова телевизия, за което могат доста солидни глоби да отнесат

Последно редактирано от bmvtooo : 20-11-2011 на 14:12
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-11-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

така прави сте може да се сканира 39е но не дава целия

сега на спътник 1 даваме интелсат 45е даваме дайсек А на спътник 2 даваме 39е хеллас сат 2 и дайсек Б

за да сканираме хеллас сат 2 39е даваме на тюрксат 45е после на узер и въвеждаме нужните ни честоти които преди това сме записали старателно
от сайтовете в интернет и гледате да са актуалните от флайсат

но проблемът е че тв скат ми я изкарва кодирана и се чува само звука картина няма ?
как да оправим този проблем


мерси

__________________
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-11-2011
Аватара на bmvtooo
bmvtooo bmvtooo не е на линия
HDTV DVB-S2+DVB-T COMBO
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 222
Благодари: 90
Получил благодарност:
30 пъти в 21 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uscxeu Вижте мненията
...но проблемът е че тв скат ми я изкарва кодирана и се чува само звука картина няма ?
как да оправим този проблем ...
Браво, справил си се! Проблема със Скат няма да можеш да го оправиш, въпреки, че се води некодиран Вивакомския приемник си го изкарва само по този начин - звук без картина! Нека не забравяме, че е операторски приемник с много орязан софтуер! То пак, че пуснаха дайсека, че и това нямаше в началото
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22-11-2011
АТАНАС15 АТАНАС15 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 166
Благодари: 329
Получил благодарност:
32 пъти в 15 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
Post

http://www.hdfreeview.net/wp-content...1598670424.jpg така горе долу изглежда вивакомския HD приемник,но сто процента е малко поурязан от страна на опции.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
БОКС, виваком, какво, Може, сет, Тв, топ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Може ли да гледам повече канали от виваком koko95 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 14 20-03-2011 23:46
А какво може да се гледа с mgcamd_1.35a освен бу..... 6А6КАТА Емулатори 0 05-02-2011 16:09
Бягаите колкото си може по далеко от ВИВАКОМ >ЛЪЖАТ В СМЕТКИТЕ gggng GSM мобилни комуникации 47 23-10-2010 15:41
DB 800 HD какво искаме от него и какво той може !? koko313 DREAMBOX 21 07-06-2010 20:30
какво може да се гледа kalata777 ECHOSMART 4 22-03-2009 16:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.