The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-03-2013
Михаил Панайотов Михаил Панайотов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Избор на доставчик

Здравейте, предстои ми местене в нов апартамент в София, Младост 4 и съм в дилема на кой оператор да кацна. Не съм типичния масов потребител и никак не се радвам на китайски сеттопбоксове, ограничения и пет дистанционни.

Тъй като се намирам в София, бих искал да ползвам кабелен DVB-C доставчик, а не сателитен. Честно казано не харесвам сателити по ред причини, а и според мен е леко излишно в големите градове, в които имаш избор от кабелни доставчици.

Тъпото е, че единствените две компании, които знам, че предлагат чистокръвен DVB-C са Близу и NET1. И на двете съм бил абонат, а на вторите съм в момента. Имам изключително добри впечатления от Близу - кристална картина и много добри интернет скорости. Махнах се от тях защото прекратиха договора с Дискавъри - една от двете телевизии, които гледам (Тянков ТВ примерно не ме интересува). При NET1 качеството е доста по-кофти. Явно праскат доста силова компресия. Доста често има и видима загуба на пакети и пикселизиране на картината.

От глупостта наречена Мтел/Мегалан също имам сериозни впечатления. Приятелката ми е при тях. Не бих си сложил такова нещо, дори с пистолет да ме заплашват. Изключително нискокачествен и евтин сеттопбокс с маса идиотски бъгове (като програмист ви го казвам), който не може да бъде сменен с 3-rd party такъв, защото Мегалан са си измислили собствен протокол за телевизията и съответно фирмуер за бокса. Осрали са се стабилно мен ако питате, но пък покриват изискванията на масовия потребител за евтинджос със "смарт услуги".

От Виваком нямам лични впечатления, но съм чувал само лоши неща, а и те пак са откривали топлата вода с техен софтуер, съответно техни боксове, като Мегалан. Демек отпадат.

И те май не останаха...
Ще се радвам на различни предложения, може и нестандартни. Технически грамотен съм и не се плаша от по-екзотични технически решения, напротив търся ги постоянно!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27-03-2013
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,377
Благодари: 496
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

След този разбор, какво остава - сателит!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27-03-2013
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,852
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Виктор Вижте мненията
След този разбор, какво остава - сателит!
По-скоро DVB-T
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
  #4  
Стар 27-03-2013
LyuboZ LyuboZ не е на линия
Мързеливец!
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 104
Благодари: 106
Получил благодарност:
26 пъти в 17 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моят съвет е да пробваш отново с NET1, но на тарифа без обвързващ договор. Да тестваш месец, два и ако не става да ги разкараш.

Вече година и половина съм им клиент и като изключим проблемите от началото на годината (обхващаши цяла София) други прекъсвания, загуба на пакети и т.н. не съм имал.

Истина е, че явно има голямо значение значение кога и как е изграждана мрежата по квартали, даже и по улици. Звучи несериозно, но имам познат, който живее на 5 (пет) преки от вкъщи. При мен услугата е стабилна на 100%, а той редовно има проблеми. Мистерия...

За Младост 4, поне в района около "Фантастико" няколко доставчика споделят една преносна мрежа - Intech, Bulsatcom и още един доставчик. Доколкото си спомням Intech имаха само интернет, а Bulsatcom купиха по-малък квартален доставчик и го играят Х в 1. Това е до средата на 2011.

Успех в търсенето!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27-03-2013
Михаил Панайотов Михаил Панайотов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LyuboZ Вижте мненията
Моят съвет е да пробваш отново с NET1, но на тарифа без обвързващ договор. Да тестваш месец, два и ако не става да ги разкараш.

Вече година и половина съм им клиент и като изключим проблемите от началото на годината (обхващаши цяла София) други прекъсвания, загуба на пакети и т.н. не съм имал.

Истина е, че явно има голямо значение значение кога и как е изграждана мрежата по квартали, даже и по улици. Звучи несериозно, но имам познат, който живее на 5 (пет) преки от вкъщи. При мен услугата е стабилна на 100%, а той редовно има проблеми. Мистерия...

За Младост 4, поне в района около "Фантастико" няколко доставчика споделят една преносна мрежа - Intech, Bulsatcom и още един доставчик. Доколкото си спомням Intech имаха само интернет, а Bulsatcom купиха по-малък квартален доставчик и го играят Х в 1. Това е до средата на 2011.

Успех в търсенето!
Точно така. В Младост 3 и 4 90% от Ethernet мрежата е изградена от Intech преди десетина години. НетИсСат оперираха върху тази мрежа, после бяха изкупени от Булсатком. Коаксиалната мрежа, обаче, е изградена по-рано от Евроком и Кейбълтел, които пък както знаем бяха изкупени от Близу. Сигурно вече е на близо 20 години, но както казах картината на Близу ми е кристал, за разлика от тази на НЕТ1. Доколкото съм чувал НЕТ1 влизат с оптика в сградата и от там вече ползват коаксиал до крайните устройства. Не знам защо така се получава с тяхната картина, при все, че кабела ми е един и същ последните 20 години. И интернета им се дъни. Явно не е проблема в моя "телевизор". Иначе в момента съм на НЕТ1 на безсрочен договор, чакайки Близу да ми върнат Дискавъри каналите...

Да разбирам, че реално няма друг избор освен НЕТ1 и Близу ако искам DVB-C? Хич не ми се занимава със сателити. Има ли някакви IPTV оператори, които оперират по някакъв стандарт, не нещо, което те са си измислили и работи само с техни боксове?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27-03-2013
Аватара на Пакостник
Пакостник Пакостник не е на линия
גם זה יעבור
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 1,072
Благодари: 296
Получил благодарност:
215 пъти в 142 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Михаил Панайотов Вижте мненията
....Тъй като се намирам в София, бих искал да ползвам кабелен DVB-C доставчик, а не сателитен. Честно казано не харесвам сателити по ред причини, а и според мен е леко излишно в големите градове, в които имаш избор от кабелни доставчици...
Извинявай, но ти да не си мислиш че като си в София все едно си в Париж бе?
__________________
DVB Receiver: VU+Ultimo® / Image: VTi v6 / Interface: My Metrix / Dish: Triax TD-110 + Optibox DM-2400 (75E<=>30W)
Own Web:Krav Maga: http://kravmagasofia.com
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27-03-2013
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ако питаш мен - разпитай съседите. Виж къде какво влиза, попитай как е качеството, таман и ще се запознаеш с тях. Нищо по-добро от личното впечатление. Ако са готини, може и 2-3 теста да ти позволят да направиш, та да се ориентираш.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27-03-2013
кисмет1974 кисмет1974 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 71
Благодари: 6
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

абе ти кво точно питаш лепи се за близото и си гледаи като те кефат толкова те маи са и единствените дето имат вариант да ги гледаш на аванта
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27-03-2013
Михаил Панайотов Михаил Панайотов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кисмет1974 Вижте мненията
абе ти кво точно питаш лепи се за близото и си гледаи като те кефат толкова те маи са и единствените дето имат вариант да ги гледаш на аванта
Нямат Дискавъри каналите, а държа на тях, както вече споменах на два пъти.

Моля ви за конкретни предложения за доставчици, не за съвети да се запознавам със съседи или да се оглеждам за Айфеловата кула някъде...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27-03-2013
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Blizoo са ок, като качество на картината, но ако искаш да си без обвързващ договор ще им даваш 30 лв на месец само за телевизия.
Както сам каза при тях няма дискавъри, което пак не ти е оферта, така, че скачай на сателит.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Доставчик, Избор, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Интернет от някои мобилен доставчик ban Въпроси и отговори 47 31-07-2012 23:32
Съвет за доставчик на ТВ+Нет quest КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 4 06-03-2012 00:58
Съвет за доставчик на ТВ+Нет quest САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 0 24-02-2012 02:54
Помощ при избор на доставчик Inoel Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 11 05-07-2011 02:01
моля помогнете ми да избера своя нов интернет доставчик uscxeu КОМПЮТРИ и периферия 0 02-03-2011 23:10


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.