The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > ДРУГИ

ДРУГИ Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-04-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Help: Panasonic Sky DigiBox

Здравейте.
От известно време следя този и още няколко други форума и все повече и повече се запалвам по сателитната телевизия. И тъй като съм абсолютно бос по тези въпроси се осмелявам да задам няколко въпроса тук, виждайки доста хора напред с материала. Та въпроса ми е такъв:
Миналата седмица ми попадна един приемник с марката Panasonic Sky DigiBox, Model - TU-DSB20. Разрових се из интернет пространството, но намирам много малко неща за него. Някой от напредналите би ли ми казал ще мога ли да ползвам този приемник тук /София/, какво ще мога да гледам/евентуално/ и какво ще ми е нужно/като чиния, конвертор и т.н/. Пускайки го, видях, че в него има запаметени някакви канали/явно от предишният собственик/, което значи че е работещ. Прилагам и снимка за повече яснота.

Ще пусна въпроса си в няколко форума, за да могат повечко хора да го видят, което надявам се не е проблем.
Ще бъда благодарен на всеки отговорил ми.
Желая ви лек и спокоен ден.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15-04-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Help: Panasonic Sky Digital Box

Под надписа Panasonic пише: Digital Satellite Receiver, което според мен значи, че е цифров/или както някъде прочетох - дигитален/
Да не би аз да греша? Егати странният приемник да му се невиди?! :cry:
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16-04-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Help: Panasonic Sky DigiBox

http://www.google.bg/search?sourceid=na ... TU%2dDSB20

Гледам, че в единия сайт го продават за 13E . За толкова пари приемник едва ли има софтуерна поддържка.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-04-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Help: Panasonic Sky DigiBox

В крайна сметка какво излиза?
Ако му закача една чиния няма да мога да гледам нищо с него ли... да знам да го хвърлям направо и да не се надявам на нещо повече.
Ето още няколко снимки:
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16-04-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Help: Panasonic Sky DigiBox

Може би ще можеш да гледаш свободните програми от спътниците без проблем, освен ако не търси карта за отключване на самия приемник, че като гледам има май 2 модула вътре.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16-04-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Help: Panasonic Sky DigiBox

Бе аз съм решил да прежаля и повечко пари... просто мислех на този приемник малко да се поупражнявам и след това да взема един HD и да приключвам.
Като за начало мисля да взема една антена 1.20 с LNB 0.2db/май така се пишеше/, и да го закача тоз странен приемник, пък после ще го сменя с новия.
В тая връзка относно свръзването... чинията дет се връзва е ясно... а другите изходи и входове за какво са, тези RF-Out 1, RF-Out 2 /тука и напрежение някакво има/, вход за външна нормална антена ли е Aerial In? Дано не ставам досаден с въпросите си.
Благодаря за помощта, която ми оказвате.
Лек и спокоен ден Ви желая.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-04-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Help: Panasonic Sky DigiBox

RF Aut са изходи за телевизор през коаксиален кабел. Т.е от там може да пуснеш сигнал на телевизора откъм тунера (антенния) вход. Що се отнася до напрежението - нещо не ми се връзва. По принцип не трябва да има, но може и да има, ако в изхода на модулатора няма бобинка на късо между маса и активния извод.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28-04-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Help: Panasonic Sky DigiBox

Здравейте отново.
След като ми остана малко повечко време се заех да пусна в експлоатация въпросният приемник. Тук е мястото да благодаря на Ники и Sky Digital, който пробва приемника в магазина и след като се оказа, че работи закупих една антена Triax78 + Inverto 0.2 LNB... и пристъпих към нощно настройване. Признавам, че докато оцеля някой спътник почти настинах, но в крайна сметка след 3 часови усилия успях да се "кънектна" към Hotbird 13.0E. За мое учудване приемника се справя перфектно с FTA каналите и качеството е много добро при положение, че антената не е прецизно настроена/вижда се на скрийншотовете Signal Level & Quality/. До тук добре... сега ще се опитам да прихвана и другият близо до Hotbird, Eutelsat W2 16.0°E. Това е може би предела на видимост от балкона ми/за съжаление/. За друг спътник на запад не се сещам на който може да има нещо интересно...а ако има такъв ще се радвам да го споделите с мен.
Сега въпросът ми е такъв... с колко горе-долу трябва да врътна антената на изток за да мога да "гепя" Eutelsat W2 16.0°E? Ще се радвам ако някой отговори, за да не се мъча пак с часове.
Извод: Като за начало съм доволен и това още повече ме запалва... следващата стъпка е един DM500s или SkyStar 2, а по-нататък едно Kathrein-че. До тогава се надявам да съм вече напреднал благодарение на вашата помощ.
Ето и няколко скрийншота.

Отговори с цитат
  #9  
Стар 28-04-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Help: Panasonic Sky DigiBox

Мн малко, няколко милиметра. Включи на сигнал-индикатор на 11304 в 30000 3/4 на 16 Е и гледай кога ще се появи сигнал. Наклон на антената няма да се наложи, но конвертора трябва да гп завъртиш лекинко по посока обратна на часониковата стрелка, погледнато отпред на антената (може да го движиш и напред-назад за да уцелиш фокуса), докато излезе максималко качество на сигнала.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 02-05-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Help: Panasonic Sky DigiBox

Искам да благодаря на всички за оказаната помощ.
Вече въпросният приемник е "пенсиониран" и на негово място свети с целият си блясък един DM 500s, съответно и с него се появиха нови въпроси. Ще отворя нова тема в подходящият раздел с питанията си.
Ето и линк към новите ми питания: viewtopic.php?f=25&t=1215
Благодаря още веднъж на всички!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
digibox, panasonic, sky


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Инфо за Panasonic TX-P37C10Y MasterLee ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 20-12-2010 20:02
panasonic tu-dsb30 hakerate ДРУГИ 1 19-12-2010 17:23
Panasonic TX-P42X10Y peterr ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 6 11-05-2010 17:56
PANASONIC TH-46PZ80 или PANASONIC TX-P46S10 nusho ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 5 27-01-2010 17:50
Съвет за PANASONIC TX-P46G15E Anthony ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 11-09-2009 20:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.