The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-12-2013
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Vivacom IPTV, switch и/или собствен рутер?

Здравейте,

Днес ми сложиха Vivacom TV и оптичен интернет. Донесоха един малък рутер - Huawei HG231f и го вързаха да играе ролята на switch като сигналния кабел идва в рутера и излизат 2 кабела - единия за телевизията, другия за интернета. Попитах ги мога ли да сменя рутера с мой, но ми казаха, че мога, но този на huawei трябва да остане там на мястото си и да играе ролята на switch преди рутера.

Може би аз не разбирам как точно влиза и се разпределя сигнала през този рутер, но няма ли наистина начин да се използва друг рутер, който да приеме входния кабел, да захрани през един от LAN портовете применика за IPTV–то и през другите да разпределя интернет връзка, както и безжично? Или наистина трябва да имам 2 устройства - switch и рутер?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-12-2013
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Колега от 2 днис се занимавам точно с това.
Слагай си твой рутер на първия порт на huawei-a и си получаваш реално външно ip , имаш възможност да го направиш и статично от my.contact.bg
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22-12-2013
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е лесния начин, но така реално стоят 2 устройства, а ми се искаше да мина с едно - моя рутер, който си е с DD-WRT и има много повече настройки.

Просто ми е интересно какво му е толкова специалното на този вивакомски рутер, като гледам няма накакви по-специални хардуерни характеристики, от които да имат нужда Виваком, предполагам, че е нещо свързано с MAC адрес, IP–та или някоя софтуеърна настройка, защото реално погледнато това е рутер като всеки друг и защо пък да не може да си сложа по-мощен рутер вместо да ползвам този, който на това и отгоре няма почти никакъв обхват на wifi-а

Ще почвам и аз да проучвам начин да подкарам нещата, просто се чудех ако някой е имал същия казах да сподели опит.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22-12-2013
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Не се коси , в случая тяхното у-во не те бърка реално отвън директно достъпваш твоя рутер не техния, него го ползваш за иптв само, спираш му вифи даваш статично ип да получава твоя рутер и повече не ти трябва huawei-a
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22-12-2013
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

не е това проблема, по-скоро ме притеснява пространството на мястото, където се намират устройствата. Апартаментът е окабелен и е предвидена network кутия, където да изводите и където се слага рутера, който да захранва апартамента. Сега като е сложен техния почти няма място за моя. Сигурно ще успея да го натикам и него, но все пак ми се искаше да не е толкова гъсто там, затова търся решение..а и ми е любопитно защо да не може да стане
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22-12-2013
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,231
Благодари: 394
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СветлинСтаев Вижте мненията
не е това проблема, по-скоро ме притеснява пространството на мястото, където се намират устройствата. Апартаментът е окабелен и е предвидена network кутия, където да изводите и където се слага рутера, който да захранва апартамента. Сега като е сложен техния почти няма място за моя. Сигурно ще успея да го натикам и него, но все пак ми се искаше да не е толкова гъсто там, затова търся решение..а и ми е любопитно защо да не може да стане
Аз съм така,само че съм предвидил място за няколко устройства, сложих и двойка контакт за ел.захранване/явно ми е малко/,който сега вече е зает от моя рутер и медията на Булсат.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22-12-2013
AleksK AleksK не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 219
Благодари: 2
Получил благодарност:
57 пъти в 48 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По-принцип няма проблем да си сложиш суич и от него един кабел за рутер какъвто си поискаш и един за иптв приемника. Евентуално може да са ти заключили мрежата с мак адреса на Huawei-a така че може да се наложи на твоя рутер да клонираш мак адреса на Huawei рутера. И аз не знам защо ги натресоха тия Huawei-a много смотана работа даже и не ти предоставят достъп до настройките на рутера само от my.contact.bg пълна простотия само и само да не се набутват да дават суич и рутер затова с едно устройство да минават.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22-12-2013
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Как ще клонираш мак адреса на хуавея като го нямаш


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22-12-2013
AleksK AleksK не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 219
Благодари: 2
Получил благодарност:
57 пъти в 48 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Как ще клонираш мак адреса на хуавея като го нямаш


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

На кутията на рутера или от долната страна го има написан мак адреса на wan порта. В краен случай от 123 ако попаднеш на разбран техник ще ти го кажат на мен от там ми го казаха но след това видях че го пише на лепенката на рутера.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AleksK за този полезен пост :
bu12tras (23-12-2013)
  #10  
Стар 22-12-2013
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е добре в крайна сметка някой от вас подкарвал ли си е нета и телевизията без Huawei устройството? Не знам наистина какъв му е блокажа на това устройство, след празниците ще го разгледам по-обстойно, но и според мен е блокаж или по MAC или са му зададени някакви статични IP настройки, които трябва да се дублират на нов рутер и би трябвало да тръгне...но това е просто моята хипотеза, все още не съм тествал.

Монтажниците ми казаха, че едва ли не безжичен рутер не можело да играе ролята на switch, а техният Huawei имал опцията да бъде и двете може и така да е, но адски странно ми стана, понеже не говорим за тяхния IPTV receiver, който ясно че е нещо, което е специфично за тяхната система, но този рутер/switch си е нещо, което може да се купи и извън тяхната мрежа и дори и да са му сменили firmware-a едва ли работи по много по-различен начин от при стандартния му firmware. Аз също смених на моя linksys стандартния firmware с DD-WRT, но рутерът работи по идентичен начин.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, switch, vivacom, и or или, рутер, собствен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Vivacom IPTV ? mitkobs ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1669 04-04-2023 16:04
Vivacom IPTV по чужд доставчик двдбоост Кошче 1 22-12-2013 06:09
vivacom sat и iptv Ивайло Шаклев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 2 04-08-2013 13:39
Продава се Рутер TP-Link TL-WR842ND, MIMO Wireless-N Router + 4Port Switch, 1xUSB, 2 sunnyboy115 Приключили продажби 3 18-11-2012 20:49
рутер вместо switch Пехо Въпроси и отговори 4 18-10-2010 10:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.