The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-04-2014
Бордюр Бордюр не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Виваком и Yamaha 2688 ресивър

От скоро имам този ресивър, и когато пусна кабелната през него ми се вижда само лявата чатс от екрана. След рестарт на ресивъра кабелната тръгва на цял екран, но е размазано и не винаги. Когато си вържа устройствата директно към телевизора и ги рестартирам всичко е ОК. Всичко е свързано с HDMI кабели. HDMI кабели отиват в ресивъра и един HDMI от ресивъра към ТВ-то. За кабелната ми изкарва 480p, 576i и 720p към ресивъра и при всички освен 720p образа се прецаква. Явно кабелната при смяна на канал праща на ново настройките за новия канал и почва едно мигане. Когато прецъкаш бързо каналите настройките остават за няколко канала и после пак започва мигането и се пуска новата резолюция. СТБ-то има 2 настройки за резолюция, еднта за SD, а другата за HD, но и 2-те нещо не ги отчита какво съм нацъкал явно. Има ли начин да накарам едното устройство да се разбере с другото и да подава постоянна резолюция къ ресивъра?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19-04-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И защо трябва да минава сигнала от Вивакомския сет-топ бокс през ресивъра като има проблем ? И Виваком нямат кабелна - имат сателитна и IPTV телевизия !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19-04-2014
ДЖЕРОНИМО ДЖЕРОНИМО не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами защото така трябва ! Затова хората си купуват ресийвъри. Пробвайте в настройките на менюто за входен сигнал, не съм абонат на Виваком, но не е изключено и приемникът да е някаква пръчка.
Мога да ви препоръчам и форума на setcom.bg в темата за ресийвъри YAMAHA . Предполагам ще Ви помогнат, след като си зададете въпроса.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-04-2014
Аватара на slaitt
slaitt slaitt не е на линия
|Луд умора няма|
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1,087
Благодари: 300
Получил благодарност:
196 пъти в 151 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако не намериш решение поискай от виваком да ти сложат другия им модел HD приемник може с него да няма проблеми.
__________________

_________________________________
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-04-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДЖЕРОНИМО Вижте мненията
Ами защото така трябва ! Затова хората си купуват ресийвъри. ............
Да бе , така ли било ! И да имат проблеми ! И аз имам ресивър , щото и аз съм от хората , но нямам такъв проблем , понеже нарочно не съм вързал сет-топ бокса на Вивата през ресивъра , а директно в телевизора , а звука от него в ресивъра . И защо ли ?!
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-04-2014
ДЖЕРОНИМО ДЖЕРОНИМО не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами защото най-вероятно си си купил някое дърво за 500-600 лева и се чудиш защо не става по-добре! Ако си купиш ресийвър от по-висок клас (поне около 2000 лв) и хубави колони ще разбереш за какво става дума и няма да даваш акъл за щяло и нещяло.
Хората търсят помощ и очакват да я получат и трябва да има се обясни , че съвременните ресийвъри имат доста функции , една от които е т.нар. "upscalinig". Да не говорим за останалите удобства , като работа с едно дистанционно и други подобни.
Да не говорим , че телевизията освен да се гледа се слуша ! Иначе , как да си обясним , че повечето модерни канали вече преминаха на Dolby Digital & DD Surround звук.
Преминавайки с HDMI кабел през ресийвъра ( и ако той е от висок клас) с едно натискане на копчето от едно дистанционно можеш да активираш едновременно и трите ( в този случай ) устройства. В най-лошият случай ще ти трябва и допълнително устройство за приемника на телевизията.
И ще си позволя да припомня старата клиширана максима , че качеството на една система се измерва по нейното най-слабо звено.Тоест , няма значение ,че имаш супер-телевизор от най-ново поколение , след като го слушаш на евтина пръчка или го гледаш с приемник от 20 лв

Последно редактирано от ДЖЕРОНИМО : 20-04-2014 на 15:12
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20-04-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да бе , господин учителю , ти наистина помогна ! А това какво аз съм си купил си е мой личен избор и не те засяга - на мен ми върши идеална работа за това , за което го ползвам .
Връзките са направени така , за да има най-малко проблеми !
А приемника на Виваком ти го дават , не си го избираш , няма значение дали струва 20 или 2000 лв , което в случая е ... най-слабото звено ! Но това си е друга тема !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20-04-2014
Аватара на скиптар
скиптар скиптар не е на линия
sixx
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 382
Благодари: 35
Получил благодарност:
37 пъти в 30 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Yamaha 2688 ресивър ,,,,,,,,,трепач ,,,,,и аз се двуумя м/у него и AVR-156,,,,,в един ценови диапазон са.............
__________________
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20-04-2014
Аватара на tchefo
tchefo tchefo не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 324
Благодари: 9
Получил благодарност:
99 пъти в 53 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Питащия много е постил и не е видял правилно модела да не би да е HTR-2866 от Техномаркета не започнаха ли да продават с ръководства на български.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-04-2014
Бордюр Бордюр не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tchefo Вижте мненията
Питащия много е постил и не е видял правилно модела да не би да е HTR-2866 от Техномаркета не започнаха ли да продават с ръководства на български.
Извинявам се за недоразумението, ресивъра е HTR-2866.

Няма видео настройки поне аз не видях такива да има и е най-нисък клас на Yamaha. Звънях на техниците и те ми казаха, че така им работи СТБ-то. Всеки канал си праща на ново цялата информация включително и резолюцията и това ми ошашква тотално ресивъра и започва едно премигване. Тв-то ми не може да изкара нормално 480p и 576i само 720p изглежда нормално. От там идва проблема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2688, yamaha, виваком, Ресивър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам ресивър Yamaha RX- V461 жоро75 Приключили продажби 10 12-01-2012 21:15
Заменям Yamaha AX-592.... Georgi Somnoev Приключили продажби 0 13-12-2011 19:53
Ресивър goshob ДРУГИ 0 15-07-2010 16:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.