The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #571  
Стар 10-09-2012
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от klemba Вижте мненията
Приемникът не е мой. До момента не съм се интересувал от сателитна ТВ. Гледам наземна цифрова ТВ като основните канали са ХД. Поне засега нямам нужда от Сателитен приемник. Това предразполага дупка в знанията ми, но ако ми потрябва вярвам с много четене и търсене бих се справил и бих научил кое как се прави и какви са гяволиите.
Колега Клемба,
Специално за захранването всеки среднист, който не си е губил в средното училище със специалност електроника времето, би могъл да го отремонтира. Не са му нужни познания точно в сателитната техника, тъй като няма да пипа по втората отделна платка, в която и няма нищо учудващо да бъде здрава, между другото. Виждам че сте будни, щом сте отишли в чужбина и си изкарвате прехраната там. За няколко евро защо не занесете тази платка в специализиран сервиз там, а си губите времето с неща, които явно не разбирате? Оставете на хората, занимаващи се както с електроника, така и с телекомуникации, да си вършат спокойно работата и не им крадете хляба.

Златанов,
Отново ли приемниците нова версия ЗХД - 200 нямат охлаждащ радиатор и има ли промяна в хардуера като памет или всичко си е аналогично със старите? Индикаторът в червено ли свети вече отпред?

Последно редактирано от аспух : 10-09-2012 на 01:57
Отговори с цитат
  #572  
Стар 10-09-2012
uomoto uomoto не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 25
Благодари: 13
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Педал*ки тунер и това е ! Започна да се рестарира постоянно преди малко и няма оправия! Да го връщам ли или да им го трясна на земята пред тях>?!!
Отговори с цитат
  #573  
Стар 10-09-2012
klemba klemba не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аспух Вижте мненията
Колега Клемба,
Специално за захранването всеки среднист, който не си е губил в средното училище със специалност електроника времето, би могъл да го отремонтира. Не са му нужни познания точно в сателитната техника, тъй като няма да пипа по втората отделна платка, в която и няма нищо учудващо да бъде здрава, между другото. Виждам че сте будни, щом сте отишли в чужбина и си изкарвате прехраната там. За няколко евро защо не занесете тази платка в специализиран сервиз там, а си губите времето с неща, които явно не разбирате? Оставете на хората, занимаващи се както с електроника, така и с телекомуникации, да си вършат спокойно работата и не им крадете хляба.

Златанов,
Отново ли приемниците нова версия ЗХД - 200 нямат охлаждащ радиатор и има ли промяна в хардуера като памет или всичко си е аналогично със старите? Индикаторът в червено ли свети вече отпред?
Колега Аспух, цитираният коментар беше по повод на комън интерфейс-а предложен ми от друг съфорумец. А по повод на ремонта на платката и сервиза то един ремонт ще им излезе в пъти по-скъп от самия тунер, който им бил донесен за 10 евро. И ако тези хора си бяха в България въобще нямаше да са нужни тези главоболия. Не виждам основания за нападките. Поздрави.
Отговори с цитат
  #574  
Стар 11-09-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Няма радиатор, промяната е само в частта за аналоговото аудио, тъй като при първите имаше едно постоянно пукане в аналоговото аудио. При новите го няма, но забелязвам, че се държат странно. В момента нямам от новите при мен, но определено в двете бройки, с които си играх има нещо гнило. При първите - колкото и бързо да си подреждам фаворитната листа - нямаше проблеми. При двата нови, от по-нови серии, с описаните промени по аудио частта - при по-бързо подреждане и най-вече едитване на листата - след запазване - приемникът рестартира и фаворитната просто липсва.
При новите не се забелязва такова загряване, като при първите, но пък първите работят перфектно, за разлика от по-новите.
Пак питам от кои серии са проблемите приемници, за които става дума от 2 страници насам. Този, който се рестартира, тези при които изпушва захранването и т.н.
От всички ми 4 ZHD200 само 2 са забили по веднъж откакто ги имам. Никога не са губили фаворитни листи и т.н.
Отговори с цитат
  #575  
Стар 11-09-2012
uomoto uomoto не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 25
Благодари: 13
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Взех го преди месец (200), 2 пъти ми заби и вчера издаде багажа... не се включва.. Много муден в менюто, а фаворита се подреждат каналите не както аз искам.... общо взето е пълен боклук. Сега да видим в кой офис ще има друг да ми го сменят.....
Отговори с цитат
  #576  
Стар 11-09-2012
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Те продължават да си произвеждат боклуците(то и тях ги няма де). А вчера дори ми съобщиха,че желаещите за модули са само 100,и фирмата ще оцелее и без нас. С тези продължаващи проблеми покрай приемниците,имам усещането,че наблягат на интернета. Виваком също се ориентират в тази посока и след няколко години,единствените,които ще предлагат нормална сат тв,ще са Салатата.Тогава ще имат и достатъчно абонати и таксата може и да падне.
Отговори с цитат
  #577  
Стар 11-09-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен, тези проблемни приемници които някои получават с триста зора от някой офис не са нови, ами върнати от друг клиент и "ремонтирани" (колко успешно - вижда се). Все ме съмнява, че ако има някакво производство, то все още е по поръчката за Грузия.
На сайта им дори са си сложили прословутата номерация на каналите 100 - 200 - 300 ...
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.

Последно редактирано от ВалчоП : 11-09-2012 на 12:25
Отговори с цитат
  #578  
Стар 11-09-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Подкрепям мнението, че Була са го ударили през просото със сателита, а наблягат на нета. Накрая ще седнат от два стола на земята, вече се забелязва отлив на клиенти.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #579  
Стар 09-10-2012
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой пробвал ли е ZHD-200 без смарт-карта да го включи? Какво става, ако заработи без нея?
Отговори с цитат
  #580  
Стар 09-10-2012
Вито Вито е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: На селото с ГолеМата пАница
Мнения: 652
Благодари: 40
Получил благодарност:
973 пъти в 222 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аспух Вижте мненията
Някой пробвал ли е ZHD-200 без смарт-карта да го включи? Какво става, ако заработи без нея?
Ми то така тръгва с Енигма 2 ти не знаеше ли?
__________________
Uclan 4K pro
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zhd200


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.