The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-04-2018
Аватара на valbg
valbg valbg не е на линия
Корейче и половина
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: London
Мнения: 610
Благодари: 61
Получил благодарност:
129 пъти в 89 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 1
Question Окабеляване

Здравейте, правя основен ремонт вкъщи (при родителите ми) и искам да положа кабели за сателитна телевизия (освен другите).

В момента имам само два кабела които вървят от антената надолу и се чудех мога ли единия да го разклоня/ свържа последователно - защото ще има два телевизора в близост един до друг (e.g. хол и всекиденвна) и един в спалнята. За в момента родителите ми са абонати на булсатком, като антената е на покрива на къщата и не е удобно да се бута много много, така че предпочитам да мина без трети кабел ако е възможно. Мисля че съм с двоен конвертор с diseq ключ ако е от значение (на времето бяхме абонати на ITV Partner и докато живеех България гледах 13E, но в момента за родителите ми друго освен оператора не е важно, така че мисля че вторият конвертор не се използва, даже не знам какво са правили като са я вартяли едно време след фалита на Тотал....).
__________________
55'' JS9000 | 28.2E, 13E, 39E | Sky Q | ET5000 | ZHD
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-04-2018
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,879
Благодари: 361
Получил благодарност:
563 пъти в 384 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Пускай по един коаксиал и 2 ЛАН в стая за да няма проблеми в бъдеще.
Няма да споря за Вифи...
Була в моментът предлагат със заявка и плащане май 60лв уникейбъл конвертор. Идеята е влиза някъде 1 кабел от антената и сплитер към стаите. Ако няма да ползваш техни приемници има и други варианти за конвертори. Мисли в перспектива все пак като правиш такъв ремонт
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10-04-2018
Аватара на valbg
valbg valbg не е на линия
Корейче и половина
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: London
Мнения: 610
Благодари: 61
Получил благодарност:
129 пъти в 89 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Проблема с ЛАН-а е WiFi-то е решен, поне от това разбирам.

Мисля че в крайна сметка ще положа три отделни кабела които да отиват до помещението където ще са рутерите и кабелите от външния свят, пък останалото после ще го мисля. Какво е UniCable Converter и по написаното по-горе как работи със сплитер - има ли заглъхване на сигнала, ала бала? Приемниците ще са операторски.
__________________
55'' JS9000 | 28.2E, 13E, 39E | Sky Q | ET5000 | ZHD
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10-04-2018
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,879
Благодари: 361
Получил благодарност:
563 пъти в 384 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Ако имаш помещение, в което да влиза кабел от антената или от кабеларката в бъдеще го наричаме условно сървърно. От там пускаш коаксиали и лан кабели към стаите. При сателитна тв от антената пристига 1 кабел до това помещение, там сплитер и към всяка стая коаксиал. Всеки тунер работи на различни честоти и така си има собствено лнб за всички бандове. В нормалните приемници това се въвежда в менюто за настройка на тунерите. При булсатските го правят с "техен" конвертор, който може да се програмира и софта на захаринките. Има такива Уникейбъл конвертори и с допълнителни "нормални" портове и тогава си остава проблемът да закараш Н на брой кабели до някои от приемниците. Примерно 4 тунера по 1 кабел и 1 по нормален. Или 24 по 1 и 3 нормални.А е уж един 1 четворен...Има схеми по нета , примерно при Инверто, разгледай ги и ще ти стане ясно. Има и друг вариант ако не си с операторски. Тогава ти трябват ланките, защото в сървърното имаш собствен тв сървър а в стаите умен тв или обикновен неоператорски приемник
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
окабеляване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Окабеляване на жилище oktay89 Домашен майстор 14 12-03-2018 12:18
Окабеляване от друг оператор Мариа ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 6 01-07-2017 14:46
Окабеляване за сателит и HD соколов ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 8 24-08-2011 10:12
Окабеляване?! gax Въпроси и отговори 6 16-06-2009 18:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.