The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-12-2013
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Vivacom IPTV, switch и/или собствен рутер?

Здравейте,

Днес ми сложиха Vivacom TV и оптичен интернет. Донесоха един малък рутер - Huawei HG231f и го вързаха да играе ролята на switch като сигналния кабел идва в рутера и излизат 2 кабела - единия за телевизията, другия за интернета. Попитах ги мога ли да сменя рутера с мой, но ми казаха, че мога, но този на huawei трябва да остане там на мястото си и да играе ролята на switch преди рутера.

Може би аз не разбирам как точно влиза и се разпределя сигнала през този рутер, но няма ли наистина начин да се използва друг рутер, който да приеме входния кабел, да захрани през един от LAN портовете применика за IPTV–то и през другите да разпределя интернет връзка, както и безжично? Или наистина трябва да имам 2 устройства - switch и рутер?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-12-2013
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Колега от 2 днис се занимавам точно с това.
Слагай си твой рутер на първия порт на huawei-a и си получаваш реално външно ip , имаш възможност да го направиш и статично от my.contact.bg
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22-12-2013
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е лесния начин, но така реално стоят 2 устройства, а ми се искаше да мина с едно - моя рутер, който си е с DD-WRT и има много повече настройки.

Просто ми е интересно какво му е толкова специалното на този вивакомски рутер, като гледам няма накакви по-специални хардуерни характеристики, от които да имат нужда Виваком, предполагам, че е нещо свързано с MAC адрес, IP–та или някоя софтуеърна настройка, защото реално погледнато това е рутер като всеки друг и защо пък да не може да си сложа по-мощен рутер вместо да ползвам този, който на това и отгоре няма почти никакъв обхват на wifi-а

Ще почвам и аз да проучвам начин да подкарам нещата, просто се чудех ако някой е имал същия казах да сподели опит.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22-12-2013
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Не се коси , в случая тяхното у-во не те бърка реално отвън директно достъпваш твоя рутер не техния, него го ползваш за иптв само, спираш му вифи даваш статично ип да получава твоя рутер и повече не ти трябва huawei-a
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22-12-2013
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

не е това проблема, по-скоро ме притеснява пространството на мястото, където се намират устройствата. Апартаментът е окабелен и е предвидена network кутия, където да изводите и където се слага рутера, който да захранва апартамента. Сега като е сложен техния почти няма място за моя. Сигурно ще успея да го натикам и него, но все пак ми се искаше да не е толкова гъсто там, затова търся решение..а и ми е любопитно защо да не може да стане
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22-12-2013
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,231
Благодари: 394
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СветлинСтаев Вижте мненията
не е това проблема, по-скоро ме притеснява пространството на мястото, където се намират устройствата. Апартаментът е окабелен и е предвидена network кутия, където да изводите и където се слага рутера, който да захранва апартамента. Сега като е сложен техния почти няма място за моя. Сигурно ще успея да го натикам и него, но все пак ми се искаше да не е толкова гъсто там, затова търся решение..а и ми е любопитно защо да не може да стане
Аз съм така,само че съм предвидил място за няколко устройства, сложих и двойка контакт за ел.захранване/явно ми е малко/,който сега вече е зает от моя рутер и медията на Булсат.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22-12-2013
AleksK AleksK не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 219
Благодари: 2
Получил благодарност:
57 пъти в 48 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По-принцип няма проблем да си сложиш суич и от него един кабел за рутер какъвто си поискаш и един за иптв приемника. Евентуално може да са ти заключили мрежата с мак адреса на Huawei-a така че може да се наложи на твоя рутер да клонираш мак адреса на Huawei рутера. И аз не знам защо ги натресоха тия Huawei-a много смотана работа даже и не ти предоставят достъп до настройките на рутера само от my.contact.bg пълна простотия само и само да не се набутват да дават суич и рутер затова с едно устройство да минават.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 02-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Колега от 2 днис се занимавам точно с това.
Слагай си твой рутер на първия порт на huawei-a и си получаваш реално външно ip , имаш възможност да го направиш и статично от my.contact.bg
Може ли да разкажете точно как през my.contact.bg мога да си направя статичен реалния IP адрес, че не успявам да се ориентирам.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 02-01-2014
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Може ли да разкажете точно как през my.contact.bg мога да си направя статичен реалния IP адрес, че не успявам да се ориентирам.
Влез в настройки на мрежата и там има за задаване на мак адрес напиши си мака на рутера и си в играта.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 02-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Влез в настройки на мрежата и там има за задаване на мак адрес напиши си мака на рутера и си в играта.
За това ли става дума ?

И ако да къде да напиша МАС адреса и на кой рутер на моя или на хуавея ?
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, switch, vivacom, и or или, рутер, собствен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Vivacom IPTV ? mitkobs ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1669 04-04-2023 16:04
Vivacom IPTV по чужд доставчик двдбоост Кошче 1 22-12-2013 06:09
vivacom sat и iptv Ивайло Шаклев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 2 04-08-2013 13:39
Продава се Рутер TP-Link TL-WR842ND, MIMO Wireless-N Router + 4Port Switch, 1xUSB, 2 sunnyboy115 Приключили продажби 3 18-11-2012 20:49
рутер вместо switch Пехо Въпроси и отговори 4 18-10-2010 10:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.