The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1251  
Стар 24-12-2018
еркаму еркаму не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 124
Благодари: 21
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
Да се вмъкна и аз в темата. Абонат съм на виваком от 4 години. И бях със бялата кутия...правеше ми впечатление , че epg то беше много мудно, когато връщам назад в епг от предаване на предаване-прескачаше от клетка в клетка много бавно. Когатo пусна предване ба запис (особео ако е hd), накъсва сигнала, прескача...Един колега успя да смени бокса си с черен и ми каза, че е с него е много по-добре...
Преди два месеца се обаждам на 123 и открито им заявих, че искам да ми сменят бялата кутия с черна. Мъжът от другата страна се запъна и каза, че ако с бялата кутия всичко е ок няма причина да искам смяна. Дори твърдеше, че двете китии откъм хардуер били абсолютно еднакви. Преди една седмица им се обадих отново и им казах, че имам проблем с тв-то. Споменан им за накъсването на ейчди каналите. Пратиха техник. Той се забави в предверието на входа. Дойде след 20 минути с някакъв кабел и още с влизането заяви,че е разрешил проблема. Останах разочарован, защото се надявах разговора с него да отиде в посока смяна на бокса.
Разбрахме се да наблюдавам картината и ако има проблем да се обадя. Обадих се на следващия ден. Пратиха техник на по следващия. Дойде той...обясних му...обади се на центъра им и им каза да възстановят фабр. настройки. Каза,че ако пак накъсва ще сменят бокса...Алелуя . Най-накрая някой да се сети...Замина си техника.. след 2 часа ми се обаждат от 123 и ме питат дали проблема се е разрешил.
Казах им, че всичко си е по старому. Тогава тя предложи да запише нов час за смянана бокса. Беше много учтива...На следващия ден дойдоха и от вратата започнаха с...ние ще ти сменим бокса, ама да знаете че проблема с накъсването на хд каналите на запис няма да изчезне. Смениха бокса с малък черен и си заминаха... оказаха се прави...проблема с накъсването си остана...дори си мисля, че накъсването беше по-често...не знам дали това зависи от деня....трафика и т.н.
На следващия ден ми се обажда отново онази мацка от 123. Отново учтиво и вежливо попита дали пркблема е бил отстранен. ..и аз какво да и кажа...не се е отстранил...тя предложи пак да прятят техник...стана ми жал за тях..Казах и че няма смисъл...какво ще направи техника...само да го разкарвам...Предложих и да информира техните гурута за това неприятно прескачане...очевидно проблема е "централен". Тя казва...ама господине не може така има ли проблем ние трябва да го отстраним...разбрахме се да гледам тв-то и след оразниците да се чуем...
Как мислите има ли смисъл да идваът отново?
При вас как е ? Тези, които са с бялата и тези които сте с малката черна?
Отговори с цитат
  #1252  
Стар 24-12-2018
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еркаму Вижте мненията
Здравейте,
Да се вмъкна и аз в темата. Абонат съм на виваком от 4 години. И бях със бялата кутия...правеше ми впечатление , че epg то беше много мудно, когато връщам назад в епг от предаване на предаване-прескачаше от клетка в клетка много бавно. Когатo пусна предване ба запис (особео ако е hd), накъсва сигнала, прескача...Един колега успя да смени бокса си с черен и ми каза, че е с него е много по-добре...
Преди два месеца се обаждам на 123 и открито им заявих, че искам да ми сменят бялата кутия с черна. Мъжът от другата страна се запъна и каза, че ако с бялата кутия всичко е ок няма причина да искам смяна. Дори твърдеше, че двете китии откъм хардуер били абсолютно еднакви. Преди една седмица им се обадих отново и им казах, че имам проблем с тв-то. Споменан им за накъсването на ейчди каналите. Пратиха техник. Той се забави в предверието на входа. Дойде след 20 минути с някакъв кабел и още с влизането заяви,че е разрешил проблема. Останах разочарован, защото се надявах разговора с него да отиде в посока смяна на бокса.
Разбрахме се да наблюдавам картината и ако има проблем да се обадя. Обадих се на следващия ден. Пратиха техник на по следващия. Дойде той...обясних му...обади се на центъра им и им каза да възстановят фабр. настройки. Каза,че ако пак накъсва ще сменят бокса...Алелуя . Най-накрая някой да се сети...Замина си техника.. след 2 часа ми се обаждат от 123 и ме питат дали проблема се е разрешил.
Казах им, че всичко си е по старому. Тогава тя предложи да запише нов час за смянана бокса. Беше много учтива...На следващия ден дойдоха и от вратата започнаха с...ние ще ти сменим бокса, ама да знаете че проблема с накъсването на хд каналите на запис няма да изчезне. Смениха бокса с малък черен и си заминаха... оказаха се прави...проблема с накъсването си остана...дори си мисля, че накъсването беше по-често...не знам дали това зависи от деня....трафика и т.н.
На следващия ден ми се обажда отново онази мацка от 123. Отново учтиво и вежливо попита дали пркблема е бил отстранен. ..и аз какво да и кажа...не се е отстранил...тя предложи пак да прятят техник...стана ми жал за тях..Казах и че няма смисъл...какво ще направи техника...само да го разкарвам...Предложих и да информира техните гурута за това неприятно прескачане...очевидно проблема е "централен". Тя казва...ама господине не може така има ли проблем ние трябва да го отстраним...разбрахме се да гледам тв-то и след оразниците да се чуем...
Как мислите има ли смисъл да идваът отново?
При вас как е ? Тези, които са с бялата и тези които сте с малката черна?


При мен HD-тата вървят без накъсване с черният приемник, визуално и хардуерно като белия.

EPG е мудно...
Отговори с цитат
  #1253  
Стар 24-12-2018
Аватара на Велков
Велков Велков не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2017
Мнения: 131
Благодари: 114
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Танннер Вижте мненията
При мен HD-тата вървят без накъсване с черният приемник, визуално и хардуерно като белия.
Черния приемник (малкия, иначе има черен който е идентичен на белия) е с доста по-модерен хардуер
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Велков за този полезен пост :
Танннер (24-12-2018)
  #1254  
Стар 24-12-2018
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Велков Вижте мненията
Черния приемник (малкия, иначе има черен който е идентичен на белия) е с доста по-модерен хардуер
От старите е...

Много бих искал да го ровичкам но нямам кабел с койти да се закача.

А SSH паролата и името никой не би ги дал, мисля че на всеки приемник са едни и същи.
Отговори с цитат
  #1255  
Стар 24-12-2018
еркаму еркаму не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 124
Благодари: 21
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нека да изясним приемниците и тяхната хардуерна мощност...
В началото бяха белите...
после се появиха черните със същите размери като на белите. ..
Най-накрая се появиха черните , но с два , три пъти по-малки размери....

Сега тези които са наясно с техническите им параметри, нека кажат кои са по-добри
Един спрямо втори, спрямо трети....

Последно редактирано от еркаму : 24-12-2018 на 18:03
Отговори с цитат
  #1256  
Стар 24-12-2018
Аватара на Веселин Цонев
Веселин Цонев Веселин Цонев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 260
Благодари: 28
Получил благодарност:
28 пъти в 23 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не мога да намеря спецификация за Huawei EC2108V5. Новият е модел EC6108V9 - за него има. Понеже от Виваком ми твърдят че нямало разлика в двете устройства освен дизайна.
Ето спецификация за ЕС6108V9:
Key Features

- ARM Quad Core Cortex A7

- Android 4.4.2 (KitKat)

- Flash 11 and HTML 5 Support

- AirPlay and DLNA Support

- Your smart phone can be transformed to remote-controller for Q Series Smart TV Box

- Share your media file to big TV Screen

- Built-in 802.11N WiFi

- New designed remote control makes operation simple and comfortable

Hardware

- CPU: Hisilicon hi3798m ARM Quad Core

- 1GB DDR3 Memory RAM

- 8GB NAND Flash Storage

- OS: Android 4.4.2

- Wired LAN: 10/100 Base-T Ethernet

- Wireless LAN: Built-in 802.11N WiFi

- USB: USB 2.0 x 2 (Support Mouse, Keyboard, Pendrive, External HDD, ...)

- AV Output: Composite, HDMI, L/R Stereo

- Power on/off by remote controller

Functions

- Video Format: ts, m2ts, tp, trip, mkv, mp4, avi, rm, rmvb, wmv, asf, flv, vob, dat, mpg, mpeg, mkv, ISO

- Video Codec: MPEG1/2/4, H.264/AVC, VC1, XVID, DivX, Realvideo 8/9/10,VP6, H.265

- Video System: PAL/NTSC/720P/1080i 50 Hz/1080i 60 Hz/1080p 50Hz / 1080p 60Hz / 3840 x 2160

- Audio Format: mp3, wma, aac, ape, flac, mka

- Can Support DTS Dolby

- Picture Format: JPEG, GIF, BMP, PNG

- Subtitle Format: SRT, SMI, SUB, SSA, IDX+SUB, PGS

- File System: NTFS, FAT32, EXT3, EXT2

- Text Subtitle Option: Font Color, outline color, Position, Size, Timeline, Encoding

- UI Language: English / Chinese


P.S. А ето какво пише в сайта за текущото дръвче което най-често слагат от Виваком (за този белия приемник става въпрос от снимката - Huawei EC2108V5):

Dear Customers,

To help you better cope with challenges brought by market changes and technological innovations, Huawei hereby informs you of the milestones in the life cycle of EC2108V5 product. Hopefully this information can give you a reference on making future network development plans.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Прикрепени изображения
Тип файл: png 20181224_200105.png (97.4 КБ, 28 разглеждания)
Тип файл: jpg 20181224_195857.jpg (11.3 КБ, 28 разглеждания)
__________________
http://picbg.net/u/7404/4359/738703.jpeg

Последно редактирано от Веселин Цонев : 24-12-2018 на 20:24
Отговори с цитат
  #1257  
Стар 24-12-2018
еркаму еркаму не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 124
Благодари: 21
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Т.е. би трябвало малкия черен бокс да е по-добър от голямата бяла кутия?
На мен ми смениха бялата кутия с малка черна...
В браузването в epg с черния малък бокс се справя доста по-добре. Но хд каналите ба запис оак накъсва...
Отговори с цитат
  #1258  
Стар 25-12-2018
Аватара на Филип Петков
Филип Петков Филип Петков не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: София
Мнения: 78
Благодари: 27
Получил благодарност:
20 пъти в 11 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еркаму Вижте мненията
Нека да изясним приемниците и тяхната хардуерна мощност...
В началото бяха белите...
после се появиха черните със същите размери като на белите. ..
Най-накрая се появиха черните , но с два , три пъти по-малки размери....

Сега тези които са наясно с техническите им параметри, нека кажат кои са по-добри
Един спрямо втори, спрямо трети....

Не съм сигурен, че е виновен приемникът. Доскоро и на мен ми беше съвсем ОК (белият), а от няколко дена забелязах, че особено архивът на HD канали насича. Немного гадно и невинаги, но насича. Не може приемникът да се е "изморил" и да не насмогва с данните, нито да са вдигнали трансфера за по-добро качество.


Най-вероятно Виваком са достигнали такова количество клиенти, бясно яхнали телевизия и Интернет, та вече инфраструктурата им като цяло хълца слаботелесно.
Отговори с цитат
  #1259  
Стар 25-12-2018
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Филип Петков Вижте мненията
Не съм сигурен, че е виновен приемникът. Доскоро и на мен ми беше съвсем ОК (белият), а от няколко дена забелязах, че особено архивът на HD канали насича. Немного гадно и невинаги, но насича. Не може приемникът да се е "изморил" и да не насмогва с данните, нито да са вдигнали трансфера за по-добро качество.


Най-вероятно Виваком са достигнали такова количество клиенти, бясно яхнали телевизия и Интернет, та вече инфраструктурата им като цяло хълца слаботелесно.
Най вероятно е точно това, дизайнът и капацитетът на мрежата.
Отговори с цитат
  #1260  
Стар 26-12-2018
mano mano не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 28
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Интересното при мен е, че HD каналите нямат запис и не мога да връщам. И аз съм с най-новите черни приемници, но на запис гледам само SD. Нямам прекъсвания нито в EPG, нито когато гледам, а имайте предвид, че съм пренесъл приемниците на село с VPN, а до селото ползвам WiFi от града на 13,5км права линия.
__________________
Botech 9500IR/CRT, Dreambox 7025+, 110cm офсет, Chess edition 3 0.1db, 57Е <--> 30W
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, vivacom


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 34 (0 членове и 34 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Iptv на Azbox ???? nadinst IPTV (Internet Protocol Television) 1 09-04-2011 17:50
Относно IPTV tarabas_ IPTV (Internet Protocol Television) 3 10-06-2010 15:41
More IPTV for Croatia сат-инфо Новини 0 17-04-2009 09:50
iptv -cam modulle buzzii IPTV (Internet Protocol Television) 17 16-04-2009 16:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.