The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 16-06-2020
ангел_л ангел_л не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 18
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с настройка на антена на Виваком в Англия

Здравейте. Силно се надявам някой да може да ми помогне. Развали ми се антената (нещо болта на стойката се беше счупил) и сега се опитвам да я настроя, но не става вече от над седмица. Опитах всичко и проверих всичко и не мога да разбера от къде идва проблема. Проверих кабела, конвертора и си работят. Проблема е че успявам да докарам само 20% на VIVACOM SAT 2 което е, а на другите нищо не излиза. Вървят (като забиват малко де) Макспорт 1,2,4, Ring, Btv. Toeст мисля, че съм хванал 11475 и 11555. Имам антена 100см и пробвах и с чисто нова 90см, която си купих, защото реших че може да е от това, но с нея съвсем нищо не излиза. Странното е, че като търся на VIVACOM SAT 1 и 3 не излиза абсолютно никакъв сигнал..и започвам да се чудя дали съм на правилния сателит, но пък в същото време Макспорт4 си работи например. Вече започвам да си мисля, че може да е от приемника. Някой с идея какво да направя?

П.С. Само да кажа, че вече звънях на техник, но те са толкова зле, че той дори не знаеше че има такъв сателит, а български техник тук около мен (Cambridge) няма.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16-06-2020
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 812
Благодари: 309
Получил благодарност:
183 пъти в 131 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нормало е да не знае че има такъв сателит, понеже няма такъв сателит. Помоли го да настрое на Intelsat 38 който е на 45.0°E. https://en.kingofsat.net/pos-45E.php
Дай по-подробно какъв болт се е наложело да замениш.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16-06-2020
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,063
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За да се ориентираш накъде да гледа чинията, елевация и ъгъл (завъртане) на конвертора иди на dishpointer.com задай си локацията, избери 45Е Азерспейс и виж какво ще ти излезе. Щом все пак си закачил макс спорт 4 побутни я нагоре/надолу и наляво/надясно и трябва да ти излязат и другите. Накрая връткаш конвертора както ще ти излезе от сайта и си в играта с максимален сигнал.

П.С, забравих да напомня, че ако стойката е била разместена след смяната на болта задължително трябва да провериш дали е що-годе хоризонтално и вертикално права.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-06-2020
ангел_л ангел_л не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 18
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз си му казах Intelsat на 45 East ама той го нямаше на устройството Все тая де.

Еми единия болт, който държеше стойката го сменихме. Те бяха 4 и единия се беше счупил и се клатеше, но го направихме и е вертикална и стабилна сега. А пък тези работи наляво, надясно, нагоре, надолу ги правихме към 5 часа оня ден и не може повече от 40% на VIVACOM SAT 2 да изкара. И конвертора съм го въртял навсякъде и повече не иска. Той е на 7 часа гледано отпред. Тази фината настройка я правихме няколко часа и не иска повече, а все пак сме настройвали и преди, не е като да е за първи път. А и с тая 100 см чиния не би трябвало да има проблем тук. Като гледам в lyngsat пише, че и 60см стига за тоя район..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17-06-2020
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,063
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз пък си мисля, че ако гледаш отпред, демек откъм страната на конвертора, то той трябва да е на 4:30-5 часа за Интелсат 45..... демек извит надясно.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17-06-2020
ангел_л ангел_л не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 18
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами тогава нищо не излиза. Ама мисля, че винаги си е бил така както е и сега. Тогава показва най-силен сигнал. Ако преместя на другаде пада съвсем. Одеве се загледах в каналите, които излизат и са мн странни... не са от един транспондер само. Излизат ми ето тези:
Btv
Bg on air
Vivacom arena
Bnt4
Maxsport1
Maxsport2
Maxsport4
Ring
Fight network
B1b action
Btv lady
Fox life
Fox crime
24 kitchen
Kitchen tv
Bloomberg tv
Tv3
City tv
360 tune box
Всички радиа.

Направих снимка на това, което ми излиза като търся сигнал. Да не съм объркал там нещо? Това са VIVACOM SAT 1 (без сигнал което е) и VIVACOM SAT2 което е със сигнал към 20%.

Някой знае ли тези VIVACOMSAT 1,2,3 кое кой транспондер е?
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg viva 2.jpg (58.5 КБ, 101 разглеждания)
Тип файл: jpg viva.jpg (61.4 КБ, 108 разглеждания)
Тип файл: jpg VIVA3.jpg (59.0 КБ, 80 разглеждания)

Последно редактирано от ангел_л : 17-06-2020 на 03:09 Причина: снимки
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17-06-2020
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Високият ти осцилатор е грешен. Трябва да е 10600.май някой е шарил по настройките 😉
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на мнн за този полезен пост :
Мартинския (17-06-2020)
  #8  
Стар 17-06-2020
ангел_л ангел_л не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 18
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мнн Вижте мненията
Високият ти осцилатор е грешен. Трябва да е 10600.май някой е шарил по настройките 😉
Благодаря ти много мнн. С промяната на високата стойност вече излизат всички канали поне, но не на повече от 20%. Днес дойде още един техник и той се опита и не успя и си тръгна. Нещо от приемника трябва да е. Май ще опитам да намеря от някой да пробвам и с друг приемник на виваком да видя дали е така. Благодаря на всички за помощта
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17-06-2020
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ангел_л Вижте мненията
Благодаря ти много мнн. С промяната на високата стойност вече излизат всички канали поне, но не на повече от 20%. Днес дойде още един техник и той се опита и не успя и си тръгна. Нещо от приемника трябва да е. Май ще опитам да намеря от някой да пробвам и с друг приемник на виваком да видя дали е така. Благодаря на всички за помощта
Тия техници нямат ли уреди,да не е да се е поскапал конвертора?!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17-06-2020
ангел_л ангел_л не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 18
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Еми зле са нещо. И двамата имаха един и същ уред, но на него не излиза 45Е. Излиза им Turksat което май е 42Е и нашия го няма. Аз пробвах и с друг конвертор (имам няколко стари) и все същото. Поръчах и нов за всеки случай и ще пробвам и с него като дойде тея дни.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
англия, антена, виваком, на, Настройка, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 12 (0 членове и 12 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Настройка на Мтел Сат в Англия мирославч ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 46 25-07-2018 05:05
виваком в англия новак 1 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 6 29-09-2015 02:12
Проблем със настройка на виваком искренив ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1 08-02-2015 18:13
Проблем при настройка на виваком тв сашаа Въпроси и отговори 8 08-11-2013 21:51
Проблем с настройка на антена stefan_os ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 39 01-08-2012 22:34


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.