The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-04-2020
ниса76 ниса76 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2016
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Question Прекарване на оптика от виваком

Здравейте, има ли начин да се захрани адрес с оптика от виваком, ако адреса не присъства на картата с покритие. Става дума за София, кв.Орландовци, къща. Опитвам се от години да им пиша и винаги ми отговарят, че много държат и постоянно развиват мрежата си. Но реално не желаят, а може би и не им е изгодно да прекарат кабел до къщата за един абонат. За мое голямо очудване в квартала на една две преки от мен се появиха на картата с покритие захранени адреси. Но те са само ново строителство блокове. След като ги попитах как за едни може за други не, не получих отговор. Питах ги и за цена и съответно да се договорим, но нямам отговор.
Ако има вариант, моля споделете, ако става дума за плащане от моя страна, също ме интересува сумата и евентуално някакъв контакт с който да се договоря. Благодаря.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ниса76 за този полезен пост :
  #2  
Стар 16-04-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вариантите са три:
Вариант 1 - питате виваком за конкретния адрес , като съответно ги питате какво ще стурва изграждане до адреса ако в момента няма покритие
Вариант 2 - Намирате адрес който има покритие и пряка видимост към вашия адрес и си купувате две убикуитита, за около 300 лв ще си направите линк между двата адреса
Вариант 3 - търсите съдействие от виваком да ви кажат ДО КЪДЕ да опънете една оптика, купувате я от тях или от някой кабелен оператор и си я пускате до точката която те са ви казали. После ще ви включат
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16-04-2020
Аватара на емо111
емо111 емо111 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 114
Благодари: 32
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране viva

Аз го ядох това дърво.Мотаха ме,пусках молба,после я анулирах не могло,накрая ми казаха да намеря 8 човека ,които имат желание да се включат.Казах им че са секта и минах на друг доставчик.
__________________
Edision Miniplus Highspeed COMBO ;Edision Apache IP
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на емо111 за този полезен пост :
polomski (18-04-2020)
  #4  
Стар 16-04-2020
Стефо Стефо не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 253
Благодари: 336
Получил благодарност:
92 пъти в 42 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ниса76 Вижте мненията
Здравейте, има ли начин да се захрани адрес с оптика от виваком, ако адреса не присъства на картата с покритие. Става дума за София, кв.Орландовци, къща. Опитвам се от години да им пиша и винаги ми отговарят, че много държат и постоянно развиват мрежата си. Но реално не желаят, а може би и не им е изгодно да прекарат кабел до къщата за един абонат. За мое голямо очудване в квартала на една две преки от мен се появиха на картата с покритие захранени адреси. Но те са само ново строителство блокове. След като ги попитах как за едни може за други не, не получих отговор. Питах ги и за цена и съответно да се договорим, но нямам отговор.
Ако има вариант, моля споделете, ако става дума за плащане от моя страна, също ме интересува сумата и евентуално някакъв контакт с който да се договоря. Благодаря.

В същото положение съм но в друг град ... сега ги човъркам с местния им подизпълнител .... да видим дали ще се получи. Имат покритие на 2 адреса до мен на около 100 метра от дома ми и така си стои от 6 години въпреки, че около мен е пълно с нови и стари кооперации и ще захлебят сериозно защото само един друг оператор е изградил някакво "оптично" трасе в районна ... явно действат само където имат кабелни шахти ... не искат да дават пари за нови и за ракопаване на уллици и тротоари ... това е моето мнение.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стефо за този полезен пост :
  #5  
Стар 16-04-2020
ниса76 ниса76 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2016
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стефо Вижте мненията
В същото положение съм но в друг град ... сега ги човъркам с местния им подизпълнител .... да видим дали ще се получи. Имат покритие на 2 адреса до мен на около 100 метра от дома ми и така си стои от 6 години въпреки, че около мен е пълно с нови и стари кооперации и ще захлебят сериозно защото само един друг оператор е изградил някакво "оптично" трасе в районна ... явно действат само където имат кабелни шахти ... не искат да дават пари за нови и за ракопаване на уллици и тротоари ... това е моето мнение.


Стефо, колко пари иска подизпълителя да те включи? И как стигна до него като контакти. Защото не мисля че ако се обадя на 123 ще ми кажат някакви контакти директно.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16-04-2020
Стефо Стефо не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 253
Благодари: 336
Получил благодарност:
92 пъти в 42 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ниса76 Вижте мненията
Стефо, колко пари иска подизпълителя да те включи? И как стигна до него като контакти. Защото не мисля че ако се обадя на 123 ще ми кажат някакви контакти директно.
За пари не е говорено ... нямам представа! Контактите са ми познати на познати ... за съжаление така стават нещата На 123 ще ти кажат да подадеш заявление в някой магазин, а от там няма да ти го приемат защото няма захранване с оптика! Оня ден каката от 123 се учуди като и казах за този омагьосан кръг!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12-03-2022
Аватара на Велков
Велков Велков не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2017
Мнения: 131
Благодари: 114
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да не отварям нова тема, аз имам още по-трагичен казус.
Точно пред нашия вход минава шахта с обозначение "Vivacom/Mtel", от A1 си имат и изкаран коаксиал за DOCSIS. Освен техния коаксиал има и изкарана оптика - влиза във входа, но не е свързана към нищо.

Всички оператори смятат че не е тяхна. От къде може да се разбере на кого е?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Велков за този полезен пост :
mistor (12-03-2022)
  #8  
Стар 12-03-2022
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Велков Вижте мненията

Всички оператори смятат че не е тяхна. От къде може да се разбере на кого е?
Попита ли Булсатком?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на вассил46 за този полезен пост :
Велков (13-03-2022)
  #9  
Стар 12-03-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,149
Благодари: 563
Получил благодарност:
772 пъти в 523 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В нова кооперация ли е това? Има ли възможност, при строежа на кооперацията, собственика да е прекарал оптика до шахтата с надежда да се използва в бъдеще от някой оператор, но да е останала така? Това, че на шахтата пише "Vivacom/Mtel" не значи, че няма оптики на други доставчици. Почти всички шахти в София са собственост на БТК, а доставчиците им плащат наем за да си прекарват кабелите в тях.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
Велков (13-03-2022)
  #10  
Стар 12-03-2022
Аватара на Велков
Велков Велков не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2017
Мнения: 131
Благодари: 114
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
В нова кооперация ли е това? Има ли възможност, при строежа на кооперацията, собственика да е прекарал оптика до шахтата с надежда да се използва в бъдеще от някой оператор, но да е останала така? Това, че на шахтата пише "Vivacom/Mtel" не значи, че няма оптики на други доставчици. Почти всички шахти в София са собственост на БТК, а доставчиците им плащат наем за да си прекарват кабелите в тях.
Не - сградата е строена през 70-те. Преди 2 години подизпълнители разкопаха целия тротоар да направят шахта, понеже от общината бяха решили да режат въздушните кабели на килограм. Тогава се появи и оптиката.

Цитирай:
Първоначално написано от вассил46 Вижте мненията
Попита ли Булсатком?
За тях наистина не се бях сетил, в понеделник ще ги потърся.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, на, оптика, от, Прекарване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 6 (0 членове и 6 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
оптика и телевизия от Мтел или Виваком за гр.Шумен? анти Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 6 02-08-2018 13:00
Оптика до дома FTTH наскох ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 9 05-02-2016 15:48
Въпрос за DTS през оптика cecopeco DREAMBOX 10 13-11-2011 12:44
Булсат окабеляват с оптика в София ! freestyler ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 59 15-05-2011 15:40
Аудио оптика и телавизор stareca68 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 5 31-10-2010 21:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.